Inzetten op innovatietroeven euregio Provincie Zeeland 24 Zeeland, Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen' willen binnen de Europese structuur fondsen steeds meer gaan inzet ten op een aantal 'innovatietroe ven'. Bijvoorbeeld de biobased economy en duurzaamheid in de havens. Daarom zijn deze drie provincies, in weerwil van voor nemens van de Europese Com missie, er sterk voorstander van dat er meer verantwoordelijkhe den bij de regio's blijven. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - Tenslotte hebben de drie provincies op bovengenoem- de gebieden een voorsprong die ver der kan worden uitgebouwd. Door goede projecten binnen die thema's kunnen de provinciebesturen bijdra gen aan regionaal-economische ont wikkeling en het realiseren van Euro pese doelstellingen. De provincies Zeeland, Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen hebben via hun ge zamenlijk grensoverschrijdend plat form Euregio Scheldemond hun visie geformuleerd ten aanzien van de toe komst van het Europees regionaal be leid. Rode draad is dat de regio's zo veel mogelijk autonoom moeten blij ven. Cohesie De Europese Commissie werkt volop aan de ontwikkeling van het nieuwe cohesiebeleid na 2013. Euregio Schel demond heeft gereageerd op de huidi ge concepten. Zeeland, Oost-Vlaan deren en West-Vlaanderen pleiten er voor om ook de rijkere regio's blij vend te betrekken. Ze vragen een ge lijkwaardige rol (ten opzichte van lid staten) bij de ontwikkeling van opera tionele programma's. Regio's kunnen immers maatwerk leveren omdat ze beter dan nationale overheden weten welke kansen en uitdagingen er lo kaal liggen en waar regio's zich het best op kunnen specialiseren. In de voorstellen van de Europese Commissie zouden de regionale gel den onder andere afhankelijk worden gemaakt van de voortgang van lidsta ten op macro-economisch gebied en op het terrein van institutionele her vormingen. De drie provincies - en met hen tal van regio's in Europa - zijn hier niet mee akkoord. Als Neder land of Vlaanderen te traag is met de implementatie van Europese richtlij nen mogen de provincies daarvoor niet worden gestraft. Euregio Scheldemond is als samen werkingsverband van Zeeland, Oost en West-Vlaanderen ontstaan in 1989. Op het vlak van cultuur en on derwijs vond al uitwisseling plaats sinds de jaren '50. Door de jaren heen werd de samenwerking uitgebouwd: ook op vlak van veiligheid, econo mie, toerisme, landbouw, welzijn, zorg en water wordt nu samenge werkt, in vakgroepen èn concrete pro jecten. C ren so verschrijden d Euregio Scheldemond stimuleert grensoverschrijdende samenwerking, zoals bijvoorbeeld via het grootse MVO Event. Hèt evenement in de la ge landen op het gebied van duur zaam ondernemen wordt dit keer ge houden op donderdag 31 maart in Kortrijk. Het betreft de tweede editie na de succesvolle ouverture bijna drie jaar geleden in Goes, bijgewoond door 2.200 bezoekers. Er was destijds onder andere een rondgang over de beursvloer van toenmalig premier Bal kenende, thans partner bij Ernst Young en hoogleraar aan de Erasmus Universiteit. Er waren destijds ook workshops van mensen als Michael Braungart en Ruud Koornstra, een duurzame modeshow van Rianne de Witte, de uitreiking van de duurzaam- heidsprijs Het Ei van Columbus en, als spetterende finale, een optreden van Blof. Op het MVO Event kan worden ervaren in optima forma hoe interessant en inspirerend duurzaam ondernemen is. Naast dagvoorzitter Herman Wijffels zullen ook Wubbo Ockels en Mi chael Braungart, de grondlegger van cradle to cradle, prominent aanwezig zijn. Verder zijn er nog diverse ande re sprekers, entertainers en standhou ders. Evenals in Goes is duurzame mo de te zien op de catwalk en maken koks duurzame hapjes in kookwork- shops. De mix aan activiteiten maakt het MVO-Event geschikt voor alle medewerkers van bedrijven die zich oriënteren op maatschappelijk verant woord ondernemen. Behalve algeme ne informatie over MVO, krijgen een aantal thema's extra aandacht: duur zaam personeelsbeleid, duurzaam in kopen, duurzame innovatie, transpa rantie en energiebesparing. Op de beursvloer zijn handige tools en des kundig advies over deze thema's be schikbaar. is heel geschikt voor een uitstapje van het personeel. Aanmelden MVO-Event De provincie Zeeland stelt gratis bus vervoer beschikbaar vanuit verschil lende opstapplaatsen in Zeeland naar Kortrijk en terug. Zo kan het netwer ken en ervaringen uitwisselen al in de bus beginnen. Na afloop van het pro gramma is het mogelijk aan te schui ven aan een Duurzaam Diner. Opstap plaatsen zijn in ieder geval: carpool plaats noordzijde Oesterdam (Tho- len), carpoolplaats Vierwegen (Kapel- Ie), carpoolplaats bij Westerschelde- tunnel (noordzijde) en carpoolplaats Busstation Terneuzen. Afhankelijk van de belangstelling start er ook nog een bus vanuit het ZEP in Middel burg. Kaarten voor het MVO Event zijn verkrijgbaar a raison van 40 per persoon, inclusief gratis busvervoer. Aanmelding: www.mvo-event.be Aanmelden busvervoer: mvo-event@zeeland.nl (o.v.v. aantal mensen en voorkeur opstapplaats). Cursus duurzaam koken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 136