Schitterende vergezichten landschap 19 Het vooral in de zomer schitterende Spuiplein in Breskens (boven en on der) is de moeite van een bezoekje waard. Zoals hel landschap bij Gr.oe- de (links) tegen de avond een fantastisch beeld geeft. nen. Per kern is in nauw overleg met dè inwoners een valorisatieplan opge steld, waarvan een groot aantal deel projecten inmiddels zijn uitgevoerd. De strekking is een themagerichte op waardering per kern. „De valorisatie heeft een tweeledig doel. Enerzijds het creëren van een aangenaam woonklimaat voor de inwoners. Als de openbare omgeving er aantrekke lijk uitziet, heeft dat uiteraard een po sitief effect op de vastgoedprijs. Ander zijds is het ook belangrijk dat de plaat sen veel uitstraling hebben naar de toerist en recreant. Dat is goed voor de middenstand. De toeristen winke len, gaan uit eten of pikken een terras je. De verschillende stadjes hebben hun eigen gezicht zoals het Ro meins middeleeuwse vestingstadje Aardenburg of het ooit door de mon niken gestichte Groede. Het Bolwerk in IJzendijke is het vertrekpunt voor een ontdekkingstocht langs de Staats-Spaanse linies. Ook is er een grote verscheidenheid aan dorpen, waarbij het beleid van de gemeente er op gericht is om de karakteristieke kenmerken te versterken. In Hoofd plaat bijvoorbeeld is er een volledige herinrichting van de Dorpsstraat ge realiseerd met onder andere een fraai uitkijkpunt richting de Westerschel- de" en maritiem Breskens heeft weel een bovenregionale uitstraling, legt Tiny Maenhout uit. Prijzen 'Corebusiness* van de gemeente Sluis is behoud van de unieke kwaliteit van de regio en ontwikkeling van nieuwe kwaliteiten. Inspanningen bijvoor beeld aan de kust en in de kern Sluis hebben de laatste jaren geleid tot het binnenhalen van diverse prijzen zoals drie keer de titel 'Schoonste strand van Nederland'. De kern Sluis werd eind 2008 winnaar van de Entente Florale. Tijdens een feestelijke bijeen komst in Sluis hieven vele inwoners destijds samen met ondernemers en natuurbeschermers het glas op het pre- dicaat 'Groenste stad van Nederland'. In de aansluitende internationale titel strijd 'Groenste stad van Europa' be haalde Sluis zilver. gelden. Er wordt hard gewerkt aan de constructie van de regionale identi teit. West Zeeuws-Vlaanderen ken merkt zich door een grote diversiteit. Het is eigenlijk één groot recreatie park, een dynamisch wiel met het diensten- en boodschappencentrum Oostburg als de as. Vanuit dit cen trum is het maximaal tien kilometer rijden om pootje te baden aan de kust, te zeevissen in Hoofdplaat, de jachthaven in Breskens te bezoeken, te flaneren in Sluis of een ontdek kingstocht te maken met de fiets over dijken en kreken in het binnenland. Onze regio vormt bovendien de bui tentuin van aangrenzend Vlaanderen. Er zijn veel Vlamingen die hier graag komen shoppen, wandelen en/of fiet sen. En die hier de rust, de ruimte en het gevoel van vrijheid vinden om te recreëren. Ze komen bijvoorbeeld met de fiets vanuit Brugge of maken een strandwandeling van Knokke naar Sluis." Naast de kust is een be zoek aan de vele pittoreske plaatsen in het West Zeeuws-Vlaamse achter land zeer de moeite waard. De ge meente hecht dan ook veel waarde aan het versterken van het karakteris tieke landschap achter de kust en de _idwtilsCi.t-V^,.-df.. verschillende ker- De gemeente Sluis heeft enorm veel te bieden op toeristisch-recreatief gebied. De kwaliteit van het landschap met schitterende vergezichten is voor inwoners en toeristen iedere keer weer een lust voor het oog. Het is ook een heel waterrijk gebied, eveneens goed voor de aantrek kingskracht. De Noordzee, het twaalf kilometer lange strand, de dijken, het krekengebied, de knot wilgen: West Zeeuws-Vlaande- ren is gewoon een prachtig ge bied. door Henk van de Voorde OOSTBURG - De gemeente Sluis biedt veel natuur en een gevarieerd landschap is er veel magnifieke na tuur. Tussen Breskens en de Paulina- polder zijn er bijvoorbeeld de prachti ge schorren en slikken. Ondanks de vele inspanningen van de gemeente Sluis om het product Wést Zeeuws-Vlaanderen aantrekkelijker te maken en van ondernemend West Zeeuws-Vlaanderen om een kwali- t&iKsUprtgt er een dalende tendens van het aantal overnachtingen en bestedingen in de streek. Dit is voor de gemeente een signaal om actie te ondernemen, om een omslag te bewerkstelligen door hard te werken aan de profilering en positionering van de regio", aldus Ti ny Maenhout, de bevlogen strate gisch beleidsmedewerker toerisme en economie. Rond de eeuwwisseling is de recrea tievisie West Zeeuws-Vlaanderen vastgesteld. De visie is het resultaat van een breed overleg met alle betrok kenen en een analyse van trends in de markt. De geformuleerde speerpun ten zijn de afgelopen tien jaar vertaald in projecten en deelprojecten. Projec ten die zijn gerealiseerd, ontwikkeld en in gang gezet om het wonen, wer ken en recreëren in de regio nieuwe en kwalitatief hoogwaardige impulsen te geven. Bestaande producten en diensten worden versterkt; nieuwe worden ontwikkeld. West Zeeuws-Vlaanderen ligt geografisch dermate gunstig voor de EU, dat er miljoenen Europese middelen zijn binnengehaald. Alle projecten die uit gevoerd zijn binnen de recreatievisie zijn mede betaald door Europese IntwsB--

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 131