MBC faciliteert trainingen bedrij venclub 12 Het bestuur van de Middelburgse Bedrijvenclub (MBC) en wethouder Johan Aalberts. Bram van Stel (voorzitter MBC) en Julia Ross van Best English. Ruim honderd ondernemers gaven acte de présence op de nieuwjaarsbijeenkomst van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC). Prominent aanwezig was wethouder Johan Aalberts (CDA) van economische zaken. Hij toon de zich voorzichtig optimistisch over de Zeeuwse economie en die van Middelburg in het bijzon der. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - De gasten werden bij binnenkomst verwelkomd met een glaasje champagne. MBC-voorzit- ter Bram van Stel opende vervolgens het event in de sfeervolle showroom van bouwshop Raab Karcher op In dustrieterrein Amestein. Na een spe ciaal dankwoord aan vestigingsleider Chris Janse van Raab Karcher, intro duceerde Van Stel wethouder Johan Aalberts die een korte uiteenzetting zou geven over het economisch be leid van de gemeente Middelburg, mede in het licht van de bezuinigin gen in de Zeeuwse hoofdstad. „Vol gen de meest recente prognoses van het CPB moeten we rekening hou den met een economische groei van anderhalf procent in 2011. Eind van dit jaar zal het bruto binnenlands pro duct nog steeds onder het niveau lig gen van voor 2009. Herstel dus, maar een voorzichtig herstel. Hoe raakt dat Middelburg? In 2008 en 2009 is er nauwelijks sprake geweest van verlies van werkgelegenheid. Vorig jaar is de werkgelegenheid in Middelburg zelfs licht gestegen, zo blijkt uit cijfers van de onlangs verschenen werkgelegen- heidsenquète 2010." De wethouder memoreerde vervolgens over een be hoorlijke differentiatie qua branches. Tegenover een toename van het aan tal banen in de sectoren zorg en wel zijn, onderwijs en dienstverlening staat een daling in de bouw en trans port. Bedrijventerreinen Preses Bram van Stel, in het dagelijks leven directeur-eigenaar van Prior Ad vies, zei andermaal dat de MBC zich zorgen maakt over de beschikbaar heid van voldoende bedrijventerrei nen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg. „Er is al jaren een nij pend tekort. Nu de economie voor een heropleving staat, zal dat alleen maar toenemen. Het herontwikkelen van bestaande terreinen is niet vol doende", aldus Van Stel. De wethou der repliceerde: „Mijn voorganger Hannie Kool heeft ooit eens een sym bolisch zakje grond gehad van het MBC-bestuur. Er zijn nog steeds zor gen over de beschikbaarheid van vol doende bedrijventerreinen. De ge meente steekt veel energie en creativi teit in het vinden van een oplossing. We blijven werken aan een zo opti maal mogelijk ondernemersklimaat in Middelburg." De MBC is de belangenbehartiger van industriële en dienstverlenende BtB ondernemingen die gevestigd zijn op de bedrijventerreinen Ar- nestein 1 en 2, Ramsburg en Mortie- re. De MBC is ontstaan uit een fusie tussen de ondernemersverenigingen Ramsburg en Arnestein. De krachten bundeling van het georganiseerde be drijfsleven zorgt voor grotere slag kracht en invloed in de regio Middel burg. Door de grote diversiteit onder haar leden is de MBC een platform en ontmoetingsplaats waar de onder nemende lieden onderling contacten leggen, infonnatie uitwisselen en el kaar consulteren. Het netwerk van de MBC vormt hierbij een belangrijke, onderling verbindende schakel. De MBC initieert en stimuleert activitei ten en projecten die voor de economi sche ontwikkeling van de regio wen selijk zijn. De MBC denkt ook actief mee over nieuwe ontwikkelingen en projecten voor het bedrijfsleven. Nieuwe activiteiten hebben tenslotte een positieve uitstraling op de wel vaart in de regio en op de aldaar geves tigde ondernemingen. Collectieve zaken Het bestuur van de MBC wil zich te vens inzetten voor collectieve zaken, die bij alle leden spelen zoals oplei ding en educatie. Zo heeft het be stuur geïnventariseerd onder een deel van haar leden waarbij gebleken is dat het collectief inkopen van opleiding en trainingen bij zowel ondernemers als haar personeelsleden leeft. Zaken die hierbij spelen zijn efficiënt compu tergebruik en het professioneel kun nen beheersen van de Engelse taal. „We hebben Jacqueline Romijn van SMZ-IT en Julia Ross van B.E.S.T. English uitgenodigd om trainingen te verzorgen. Zij geven een korte inlei ding." Na de wervelende toespraken van beide dames introduceerde wijn kenner Ben van Velzen van Wijnko- perij Van Leerzem uit Middelburg een interessante wijnproeverij. „Wijn proeven is een leuke bezigheid. De laatste fase is de afdronk. Deze kan verschillende vormen aannemen zoals bijvoorbeeld kort, lang, fruitig, bitter of aangenaam." Aanmeldingen trainingen: www.mbc.nl,www.smz-it.com, bestenglish@hotmail.com Gastheer Chris Janse schenkt enkele glaasjes wijn in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 124