mm Onderhoudsstop bij Dow onderhoud Extra werk door onderhoud. Foto::Mare Neelemans Bij Dow Benelux in Temeu- zen vindt vanaf maart 2011 een belangrijke onderhoudsstop plaats. Hierdoor zal het aantal ar beidskrachten op het omvangrij ke terrein aan de mosselbanken gedurende een aantal maanden zal uitbreiden tot 1200 extra per sonen. Het spreekt voor zich dat het dagelijkse verkeersaanbod op diverse toegangswegen tijdens de spitsuren dan nog groter zal zijn. Er zal dan in nog hogere mate filevorming optreden. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De secundaire toe gangsroutes naar de bedrijventerrei nen van Dow Benelux- Mosselban ken en Logistiek Park Braakman zijn immers sinds april 2010 afgesloten, in het kader van afspraken rond na tuurontwikkeling Braakman en de ontwikkeling van bedrijvigheid op het logistieke park. Consequentie hiervan is dat alle wegverkeer naar en van deze terreinen voortaan van de Herbert H. Dowweg (provinciale weg N252) gebruik moet maken. Deze afsluiting heeft forse stremmin gen veroorzaakt tijdens de spitsuren op de aansluiting van de N252 met de N62-Tunnelweg en op de verbin ding van de stad'Temeuzen met het sluizencomplex- De Kamer Yan Koophandel en het Zeeuwse bedrijfsleven, vertegen woordigd via MKB-Zeeland en BZW Zeeland, willen snel een oplos sing voor de dagelijkse files bij slui zencomplex Terneuzen. In een brief aan het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland vragen zij aan dacht voor de dagelijkse forse filevor ming op de Provinciale weg N252 tussen het sluizencomplex Terneu zen en de aansluiting met de N62 bij Dow Benelux/Tunnelweg. De KvK en het bedrijfsleven verzoe ken de provincie, als wegbeheerder, dringend om op korte termijn oplos singen voorde verkeersproblematiek te vinden. Het verkeer op de wegen N62 en N252 is in de afgelopen maanden sterk toegenomen, mede door afsluiting sinds april 2010 van secundaire wegen naar het bedrijven gebied in Temeuzen West (Dow Be nelux en omgeving). Behalve dage lijkse ergernis voor weggebruikers is ook sprake van economische schade. Zo ontstaat er dagelijks een wacht tijd van zo'n half uur. Ook is het een aandachtspunt vanuit veiligheidsrisi co's van overheden, bedrijven en in stellingen. Positiever Positiever zijn de diverse instanties gestemd over de aanpak in het kader van het herstel van de Vlaketunnel, gesitueerd tussen Vlissingen en Ber gen op Zoom. De Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland, BZW Zeeland en MKB-Zeeland zijn blij dat Rijkswaterstaat voortvarend aan de slag gaat met het herstel van de Vla ketunnel. Sinds de zware schade aan de tunneltoerit in november 2010 hebben weggebrui kers veel hinder van stremmingen en dagelijkse filevor ming. De planning om het herstel van de Vlaketunnel vóór het Paasweekeinde af te ronden, waarbij continu per richting één bre- de rijstrook beschikbaar blijft voor het verkeer, kómt tege moet aan de wensen van het bedrijfs leven. Half november kregen wegge bruikers in Zeeland te maken met de ernstige gevolgen van de schade aan de Vlaketunnel. Wachttijden en omrijkilometers zorgen voor flinke extra kosten voor bedrijven. Vanaf het begin is er goed overleg geweest; tussen Rijkswaterstaat Zeeland en het Zeeuwse bedrijfsleven over het plots ontstane knelpunt en hoe dit zo snel mogelijk op te lossen. De strem ming van de Vlaketunnel is niet al leen een verkeersknelpunt in de be langrijkste 'toegangspoort' van Zee land, maar dit past ook niet bij het imago van Zeeland als goed bereikba re en filevrije regio. Op basis van de contacten met Rijkswaterstaat, heb ben de ondernemersorganisaties BZW Zeeland en MKB-Zeeland en de Kamer van Koophandel er ver trouwen in dat dc herstelwerkzaam heden voor het komende Paasweek- einde (22 april, startsein voor hét toe ristenseizoen) kunnen worden afge rond. MKB-vriendelijk Wie volgt Kapelle op als meest M K B -vri end elij ke gemeente van Zeeland? Ondernemers hebben het voor het zeggen. Ze kunnen hun stem uitbrengen op www.mkbvricn- delijkstegemeente.nl. De winnaar wordt in maart 2011 bekend ge maakt. MKB-Nederland wil met de ze verkiezing gemeenten aansporen zich nog meer in te spannen voor een goed lokaal ondernemerskli maat. Ondernemers kunnen bepalen wie de gemeente Kapelle opvolgt als meest mkb-vriendelijke gemeente van Zeeland, MKB-Nederland wil met deze verkiezing gemeenten aan sporen zich nog meer in te spannen voor een goed lokaal ondernemers klimaat. Met deze prijs onderzoekt MKB-Nederland het lokale onderne mersklimaat. Hoe klantvriendelijk zijn gemeenten? Is erbijvoorbeeld een ondememersloket? Wordt er snel betaald? Krijgt het lokale mkb voldoende kansen bij opdrachten van de gemeente? Krijgt de onderne mer 'waar voor zijn geld'? Wegen de lokale belastingen wel op tegen wat de gemeente daarvoor terugdoet in onderhoud en aanleg van wegen en bedrijventerreinen. Het gevaar be staat dat colleges van B&W onroeren de zaak- of rioolbelasting aanwenden om begrotingstekorten op te vangen. MKB-Nederland heeft: hierover een brandbrief gestuurd aan de gemeen ten. Bovendien zijn er aan het slot van het formulier voor de deelne mers vragen over het imago van de eigen gemeente, maar ook over de andere gemeenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 123