Dansen voor het goede doel I valentijnsgala Rente HAANS 10 Op zaterdagavond 5 februari 2011 vormde de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen het decor van het meest romantische gala feest van Zeeland. Vele in elegan te avondkleding gehulde gasten dansten tijdens het Valentijnsgala tussen de eeuwenoude, met rode harten versierde pilaren en polijst ten de kerktegels tot hoogglans voor het goede doel: het op 12 au gustus 2010 zo hevig door waters nood getroffen Pakistan. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - Na het enorme suc ces van het Weense Gala in 2010, be sloot organisator Stichting GALA een galabal te organiseren dat in het teken zou staan van Valentijn. Liefde gaat natuurlijk over rozengeur en mane schijn, maar ook over naastenliefde. Daarom koppelde de stichting het goede doel Pakistan aan het bal. De Werkgroep Walcheren van Dorcas Hulp Nederland bestemt de op brengst van haar jaarlijkse rommel markt voor een speciaal project. Voor 2010 was dat eveneens Pakistan. In de sfeervolle ambiance van de eeuwenou de kerk mocht eregast de ambassa deur van Pakistan in Nederland de heer Aizaz Ahmad Chaudry tijdens het galabal twee cheques van 2500 in ontvangst nemen van respectieve lijk Dorcas Werkgroep Walcheren en Stichting GALA. Later wordt de op- De dansvloer lie brengst van het benefietgala daar nog aan toegevoegd. "Zeeland heeft een ereschuld aan Pa kistan in te lossen", zo begon burge meester Rene Roep in zijn welkomst woord. "In 1953 heeft namelijk het nu zo hevig door watersnood getrof fen land acties georganiseerd om het door de Stormramp getroffen Zee land bij te staan. De gemeente Vlissin gen draagt het initia tief van Dorcas V -• Hulp Walcheren en Stichting GALA een warm hart toe. Het bedrag dat mede tot L stand is ge- A,: - komen dankzij gulle bijdragen vanuit het bedrijfsleven, is be stemd voor een van de goede doelen van Dorcas in Pakistan." In zijn dankwoord bena drukte Ambassadeur Ai zaz Ahmad Chaudry dat de Zeeuwse be volking de nood zaak van hulp aan de getroffen ge bieden meer dan wie ook zal be grijpen. Hij prees tevens de Nederlan ders voor de wij ze, waarop zij het water heb ben geleerd te mana gen en vond dat zij daar terecht trots op mogën zijn. Nadat de ambas sadeur had verzekerd dat met de hier opgedane kennis en knowhow veel landen kunnen worden geholpen, opende hij en zijn echtgenote op char mante wijze het sfeervolle galabal. Dorcas De internationale hulporganisatie Dorcas ondersteunt in 18 landen in Oost-Europa en Afrika 185 projecten van lokale partnerorganisaties. Zij bie den hulp in de ruimste zin van het woord aan de allerarmsten in de we reld, ongeacht ras, religie, gèslacht of politieke overtuiging. In Nederland zijn tienduizenden vrijwilligers, on dernemers en giftengevers bij Dorcas betrokken. De Dorcas Werkgroep Walcheren uit Aagtekerke organiseert jaarlijks een rommelmarkt, huis-aan-huiscollectes, een sponsor wandeltocht, inzamelingsacties van voedsel', kleding, mobiele telefoons en allerlei andere tweedehands artike len ten bate van hun projecten (www.dorcas.nl). "De opbrengst van het Valentijnsgala wordt, onder toe zicht van Dorcas medewerkers, in Pa kistan door onze partnerorganisatie ILAP besteed aan allerlei eerste levens behoeften, zoals tenten en andere tij delijke huisvesting, voedsel, water, sa nitaire en medische voorzieningen", licht Rob Augustijn toe. Hij is voor zitter van de Werkgroep Walcheren. Het succesvolle Valentijnsgala krijgt in 2012 zeker een vervolg, de details daarvan zijn nu nog niet bekend. Wat wij al wel kunnen vermelden, is dat wij als Stichting GALA binnenkort het stokje zullen doorgeven aan een andere organisator. Mijn man en ik-kijken er naar uit, het gala in 2012 als gast te mogen bele ven!" mr. W.H. Lindhout (Werner) Advocaat en partner Haans Advocaten Bergen op Zoom Indien uw factuur ook ondanks aanmaning niet door de debiteur wordt betaald, dan kunt u aanspraak maken op vergoeding van de wettelijke rente over de factuur. De wettelijke rente is geregeld in artikel 6:119 van het Burgerlijk Wetboek (BW). De hoogte van de wettelijke rente is nu 3%. g In 2002 is artikel 6:119a BW ingevoerd. Dit artikel is (een gevolg van) de implementatie van de richtlijn 2000/35/EG van 29 juni 2000, betreffende de n bestrijding van betalingsachterstand bij handelstransacties. De doelstelling is om te late betaling door de debiteur onaantrekkelijk te maken door middel van een H verhoogd rentepercentage. Zoals uit de richtlijn blijkt en in artikel 6:119a BW is aangegeven, mag u aanspraak maken op deze rente indien sprake is van een handelsovereenkomst. De overeenkomst moet gesloten zijn tussen professionals en het moet gaan om levering van goederen of diensten tegen betaling. De wettelijke rente op grond van artikel 6:119a BW, ook wel genoemd wettelijke handelsrente, bedraagt op dit moment 8%. Dit percentage staat in sterk contrast met de 3% aan'gewone wettelijke rente (artikel 6:119 BW). Inderdaad is dat een stok achter de deur voor de debiteur om de betreffende factuur te betalen! Maar dan moet die wettelijke rente natuurlijk wel door u bij het incasseren van uw factuur worden gehanteerd. In de praktijk gebeurt dat nog niet altijd. ADVOCATEN BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl De percentages van de gewone en de handelsrente worden regelmatig aangepast. De actuele rentepercentages kunt u vinden op de website van de rijksoverheid www.rijksoverheid.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 122