Lions Bevelanden zijn erg actief goede doel Overdracht Lions presidentschap. Lions Club Kapelle-de Beve landen is een actieve service organisatie van 26 ondernemende mensen die onlangs 10.500 euro genereerde ten bate van de stich ting Eardrop. Lions Kapelle-de Bevelanden opereert samen met Lions Club Goes, Lions Club Borssele en Lions Club Wilhelmi- na in de regio de Bevelanden. Lions Wilhelmina is in tegenstel ling tot de andere drie een ladies' club, die een jaar geleden het le venslicht zag. door Henk van de Voorde velanden heeft een geweldig mooi be drag opgehaald. Hiermee kunnen wij verder met ons werk in Kenia en Ethi opië. Het bedrag zal worden besteed voor de aanschaf van de zogenaamde 'earkits'. Met deze eenvoudige instru mentjes kan de basale gezondheids zorg verder ontwikkeld worden", legt Stolwijk uit. Niche Lions-president Jack Burgers is net als de meeste leden van serviceclub Ka- pelle- de Bevelanden een onderne mend type. Zijn onderneming Agrise- men B.V. is een klein zelfstandig be drijf met als kernactiviteit het verede len, produceren, bewerken en verko pen van groentezaden. De in totaal dertien werknemers zijn actief in de vestigingen te Breda en Borssele. De verkoop van groentezaden vindt we reldwijd plaats. Het bedrijf vaart dui delijk haar eigen koers binnen de markt van groentezaden, die vooral wordt gedomineerd door grote bedrij ven zoals Monsanto en Syngenta. Dit doet zij door zich te richten op speci fieke niche markten. Door deze strate gie groeit het bedrijf ondanks de fi nanciële crisis aanzienlijk. Doordat de agrarische sector gekenmerkt wordt door sterk wisselende resulta ten wordt er vaak in goede jaren veel geïnvesteerd en/of een buffer opge bouwd zodat de mindere jaren geen problemen hoeven op te leveren, in tegenstelling tot vele andere sectoren waar tot de financiële crisis voorname lijk uit werd gegaan van groeiscena rio's." GOES - - Lions is net als Rotary, Ki- wanis en Round Table een service club die zich inzet voor goede doe len. De Lions-organisatie telt wereld wijd 46.000 clubs, goed voor 1,4 mil joen leden. In Nederland zijn 395 Lions clubs actief (met 11.500 leden). Het bestuur van Lions Kapelle-de Be velanden bestaat dit jaar uit president Jack Burgers (Ellewoutsdijk, direc teur-eigenaar Agrisemen), vice-presi dent Eric Jansen (Kloetinge, WEA Ac countants Adviseurs) Immediate Past President Balth Roessingh (Wil- helminadorp, directeur-eigenaar Junc tion Communication), penningmees ter Hans Heijers (Kortgene, tandarts), secretaris Kees Jansen van Rosendaal (Goes, corporate engineering mana ger bij Lamb Weston Meijer). „We komen twee keer per maand bijeen, de tweede maandag van de maand is Lions en partners op bedrijfsbezoek hij Houtzaagwerf Kortgene. Toekomst De Stichting Eardrop zet zich sinds 1983 belangeloos in voor dove en slechthorende kinderen in Kenia. In het Afrikaanse land is slechthorend heid bij kinderen een groot pro bleem. Slechthorendheid wordt vaak niet begrepen en uitgelegd als 'achter lijkheid', waardoor de kinderen snel geïsoleerd raken en van hun toe komst worden beroofd. De stichting ondersteunt dovenscholen door jaar lijks operatie- en onderwijsteams naar Kenia te sturen. De 'Eardrop Stich ting' heeft: onlangs haar activiteiten uitgebreid naar buurland Ethiopië. Jack Burgers (tevens initiatiefnemer van het flamenco-project), overhan digde een cheque van 10.500 euro aan KNO-arts Corstiaan Stolwijk van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen. Stolwijk vertegenwoor digt de 'Eardrop Stichting' in Zee land. „De Lions Club Kapelle-de Be- Vlnr: Dr. Corstiaan Stolwijk, Maria Juncal, Jack Burgers en een Spaanse 'sherryschenkster'. de maaltijdbijeenkomst bij restaurant Karei V te Goes en de vierde maan dag van de maand staat regelmatig in het teken van een bedrijfsbezoek. Zo zijn we te gast geweest bij onder ande re Van der Peijl Techniek te Goes, Houtzaagwerf Kortgene, Zeelandhal len Goes, WSVW (watersportvereni ging Wolphaartsdijk), Lamb Weston Meijer in Kruiningen en verzorging stehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst. Het eerstvolgende bedrijfsbezoek zal gebracht worden aan de COVRA (Centrale Organisatie Voor Radioac tief Afval) in Vlissingen", aldus Jack Burgers. Projecten Naast kleinere, vaak locale, sponsorac ties heeft de club elke twee jaar een groter project, dat traditiegetrouw haar beslag krijgt met een theatervoor stelling in de Mythe te Goes. Flamen co danseres Maria Juncal gaf onlangs een spetterend optreden in de Mythe waardoor de Lions Club de stichting Eardrop financieel kon verblijden. „Het sponsordoel is om toerbeurt loc aal of internationaal waardoor de We Serve gedachte breed uitgedragen kan worden; het doel wordt met zorg ge selecteerd zodat de opbrengst echt te recht komt bij mensen die het nodig hebben. Ieder jaar steunen wij een goed doel. Vorig jaar hebben wij met het optreden van Racoon tijdens het Lente Bal in Vlissingen 10.000 euro gegenereerd voor de Zeeuwse Koor school. Dit jaar is onze keuze geval len op de Eardrop Stichting die in Ke nia zeer goed werk verricht, haar werkzaamheden heeft uitgebreid naar Ethiopië en daardoor extra geld kan gebruiken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 121