GLOBAL-FACILITIES; inspiratie op de werkplek Sprangers Bouwbedrijf en IRIS vastgoed ontwikkeling ontwikkelen nieuwe wijk Alphen aan den Rijn GlobalFacilities TERNEUZEN/ ALPHEN AAN DEN RIJN - Spran gers Bouwbedrijf en IRIS vastgoed ontwikkeling uit Terneuzen hebben met hun stedenbouwkundige visie de door de gemeente Alphen aan den Rijn uitge schreven prijsvraag gewonnen. Door bouwer Spran gers en ontwikkelaar IRIS worden in het deelgebied Zwanebloem van de Alphense wijk Kerk en Zanen 121 woningen en appartementen ontwikkeld en gebouwd, afgestemd op de behoeften van senioren en doorstro mende gezinnen. besteding was heel solide opgezet door de gemeente. De minimum- en maximum prijs van de woningen was al bepaald, het'beeldkwaliteitsplan lag al vast, ook de doelgroep was al vastgesteld. Aan ons de uitdaging ons motto 'vrij denken binnen afgebakend gebied' waar te maken. Dat is zeer zeker gelukt; een prachtig plan!" IRIS formeerde een team 0111 zich heen om de woningen te ontwerpen, te bouwen en te verkopen, onder wie Sprangers bouwbe drijf met vestigingen in Terneuzen, Breda en Delft. „Met Sprangers als bouwteam partner is voor diverse projecten een goede en productieve samenwerking ontstaan" aldus Gerald Kas. De overige project teamleden zijn Mix Architectuur uit Ede en W/E Adviseurs uit Utrecht. De plaat selijke NVM makelaar Koppes gaat met de verkoop aan de slag en daarnaast wordt nauw samengewerkt met de gemeente Al phen aan den Rijn. De bouw van de 97 grondgebonden woningen en 24 apparte menten is voorzien in de tweede helft van dit jaar De verkoop begint al eerder, in het tweede kwartaal van 2011. SPRANGERS Bouwbedrijf Claushof 6 4532 BB Terneuzen Postbus 2801 2601 CV Delft tel 0115 - 62 32 72 tel 015 - 215 32 50 www.irisvastgoed.nlinfo@irisvastgoed.nl www.sprangers.nlmail@sprangers.nl De Zeeuws-Vlaamse combinatie heeft zich in Alphen aan den Rijn in de kijker gespeeld door te focussen op bewonerspar ticipatie. oftewel bouwen aan de hand van de wensen van de kopers. Ontwikkelaar IRIS ging hierin erg ver. Eén woningtype kan aan de hand van diverse optiepakket ten wel twintig verschillende indelingen krijgen. De toekomstige bewoners van de 97 woningen kunnen zelf hun hele woning samenstellen. Ze hebben zeggenschap over de indeling van de begane grond en de verdiepingen, de keuze van badkamer en keuken, tot zelfs de gevelstenen. Daarnaast wordt de nadruk gelegd op duurzaam heid. Op het gebied van energieverbruik, milieu, gezondheid, gebruikskwaliteit en toekomstwaarde de zoge noemde GPR Gebouw indi catie - scoren de woningen uitstekend en zijn zelfs, door weer andere optiepakketten nóg duurzamer te maken. Ten slotte moesten de woningen maakbaar voor de aannemer en betaalbaar voor de ko- Rijn stelde Sprangers en IRIS flink op de per zijn. De gemeente Alphen aan den proef, zegt Gerald Kas van IRIS. „De aan- worden uitgebreid," vertelt Bart. Ook in financiering biedt Global Facilities totaal oplossingen o.a. door het aanbieden van operational lease mogelijkheden. De eindgebruiker wordt geen eigenaar van de inrichting. Die blijft in handen van Global Facilities. Extra aspect hierbij is dat Global Facilities de garantie heeft dat het materiaal terugkomt voor hergebruik of dat het via een verantwoord recycleproces wordt afge voerd. Succesvol De bedrijfsstrategie van Global Facilities blijkt steeds opnieuw succesvol. "Door onze actieve marktbenadering worden wij nu regelmatig uitgenodigd om in de overleg fase van een ontwerp al aan te schuiven. We praten dan de totale inrichting door met de opdrachtgever, interieurontwerper, architect en aannemer. Het plaatje wordt voor ons zo nog completer en wij kunnen ons aanbod actief inzetten op de geformuleerde moge lijkheden en wensen. Global Facilities opereert hoofdzakelijk in Zuid-West Nederland en heeft diverse grootschalige projecten gerealiseerd bij NV Delta, ROC Zeeland, en diverse Water schappen. www.global-facilities.nl Get inspired by your workplace Zuster van Donkstraat 29, Arnemuiden Tel: 0118-604240, Fax. 0118-604430 info@global-facilities.nl, www.global-facilities.nl Leaseconcept Afhankelijk van het budget,bestaande m2 van de ruimte, kwaliteit van de bestaande inrich ting wordt een aanbieding opgesteld. Global Facilities beschikt over een ruim assortiment nieuw en jong gebruikt projectmeubilair dat direct uit voorraad leverbaar is. "In overleg houden wij voor grote opdrachtgevers een voorraad aan, zodat de inrichting uniform blijft. Bij vervanging of personeelsuitbrei ding kan de inrichting direct in dezelfde stijl Inspirerend, flexibel, effectief en duurzaam; dat zijn de nieuwe kernwoorden voor de inrichting van een werkplek en het nieuwe werken. Het nieuwe werken betekent niet alleen 'anders werken' in de figuurlijke zin, het heeft ook consequenties voor de werkplek in de letterlijke zin. Global Facilities biedt in deze veranderende project- markt kwalitatief hoogwaardige oplossingen in verantwoord inrich ten tegen een betaalbare prijs! Het nieuwe werken De laatste jaren ontwikkelt zich in hoog tempo een nieuwe benadering over hoe werken, leren en zorgen ingericht kan wor den. De traditionele werkplek met bureau, stoel en ladekast heeft bij veel organisaties voorgoed afgedaan. Effectief en duurzaam inrichten met oog voor de gebruiker met inspirerende en ergonomische modellen, af gestemd op de cultuur van bedrijf of organi satie is het nieuwe motto. Ondernemersduo Petra van Oosterhout en Bart de Wijs van Global Facilities vertaalden de inrichting van de nieuwe werkplek in een eigen bedrijfs strategie. Petra vanuit haar rijke ervaring bij een grote leverancier in kantoormeubilair en Bart vanuit een visie met een stevige basis in het Amerikaanse ondernemerschap. "Global Facilities is oplossingsgericht, onafhanke lijk en flexibel als het gaat om levering en financiering van de projectinrichtingen van hoogwaardige kwaliteit. Er zijn een aantal belangrijke aspec ten die bij de inrichting van belang zijn; wie gaan er werken, hoe ziet de bedrijfscultuur eruit, wat zijn de huisstijlkleuren en hoe moet het eruit zien na een herinrichting. "Na dit eerste traject kunnen wij op di verse manieren passende werkplek oplossingen bieden. In een zorgin stelling zijn er hele andere eisen, dan in een onderwijsgebouw; want het traditionele lokaal bestaat bijna niet meer, kijk maar naar de nieuwe in richting die wij verzorgden o.a. voor het ROC. Bij een creatief bedrijf is er bijvoorbeeld behoefte aan een brainstorm hoek, dit hoefje bij een Bart de Wijs en Petra van Oosterhout traditioneel bedrijf niet voor te stel len, "aldus Bart. "Aan ons de taak om vooraf klant, zo kunnen wij al in een vroeg stadium in te schatten wat past bij onze potentiële een kansrijk voorstel doen." onderstreept Petra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 118