Filiaal is een logische stap Twee nieuwe barometer- experts <2 De Column pas begonnen G O U Raadsverslag 02 Tien jaar geleden interview den wij Niels van Loon (34 jaar) voor deze startersrubriek. Zijn zaak Snowplaza in Bergen op Zoom was toen net een week geopend. Hoe is het Niels de afge lopen jaren vergaan? Is zijn be drijf rendabel en heeft hij dingen anders gedaan dan de planning was? We spraken Niels opnieuw. door Patricia Akkermans Niels van Loon was tien jaar geleden bedrijfsleider bij Plaza in Bergen op Zoom. In de wintermaanden wilde hij graag wintersportartikelen zoals ski's, snowboardsen wintersportkle- ding verkopen. De eigenaar van Plaza vond dit een goed idee en zo ont stond Snowplaza. Niels huurde in het winterseizoen de bovenverdieping die leegstond en runde hier als zelf standig ondernemer de wintersport winkel. Tijdens de zomermaanden ging deze winkel dicht en was Niels weer bedrijfsleider bij Plaza. Niels zag toekomst in dit seizoensgebonden be drijf. Maar de wintersportbranche bleek een moeilijke business. Zo had hij veel concurrentie van de bekende ketens in de grote steden. Toch kon Niels er een boterham mee verdie nen. Intussen begon de eigenaar van Plaza samen met zijn compagnon de fran- chiseformule The Company. In de winkels die deze naam voeren, vindt de klant vrijetijdskleding, schoenen en accessoires voor dames en heren van onder andere merken als Tommy Hilfiger Denim, DEPT en Diesel. Niels kreeg de kans een filiaal van The Company in Goes op te zetten en te runnen. Hij besloot deze kans Eigenaar: Niels van Loon Begonnen: in 2001 met Snowplaza in Bergen op Zoom Tegenvaller: de administratie Meevaller: zelf beslissingen kunnen nemen met beide handen aan te pakken want dit gaf hem mogelijkheid om een heel jaar lang zelfstandig te onderne men in plaats van slechts één seizoen. Daarnaast bood deze richting meer perspectieven dan de wintersport branche. Snowplaza werd dus ver kocht en Niels opende in mei 2005 zijn winkel in Goes. Ondanks een moeilijke start was de winkel dit eer ste jaar al rendabel. Ook.de volgende vijfjaren waren winstgevend. Niels: "Ik heb er veel energie in moe ten steken, maar nu kan ik zeggen dat het bedrijf een grote klantenkring op gebouwd heeft. Óndanks de econo misch sléchte tijd is het me gelukt om de zaak stapje voor stapje op te bou wen." Niels vervolgt: "Misschien dat we zonder deze recessie grotere stappen hadden kunnen maken. Maar het be langrijkste is om je zaak in deze tijden op de rails te krijgen en te houden." Nu staat de ondernemer aan de voora vond van een nieuwe uitdaging. In maart 2011 opent hij zijn tweede zaak, want naast Goes komt er ook een filiaal van The Company in Mid delburg. "Ik zie het niet als een grote stap, maar als een logische. Eén van mijn ervaren medewerkers wordt be drijfsleidster in Goes en zij gaat samen met mijn vriendin Sabine Verhaar dat filiaal runnen, zodat ik me de eerste periode helemaal kan focussen op het nieuwe filiaal." Niels blijft beschei den: "Eerst ga ik proberen om dit fili aal op een solide manier op te starten, want de markt blijft grillig." Hoewel sommige sceptici menen dat franchisen geen ondernemen is, is Niels het hier niet mee eens. "Ik be slis zelf wat voor assortiment ik voer, koop zelf producten bij leveranciers in en bedenk marketingacties. Wij hebben een soft-franchise overeen komst. Dit betekent dat er zaken een- traal geregeld zijn, maar de onderne mer blijft wel genoeg zelfstandigheid houden." Voetballen "Veel mensen staan er niet bij stil dat je echt je best moet doen om een zaak te runnen. Maar van de honderd mensen die zeggen een winkel wel leuk te vinden, beginnen er maar twee daadwerkelijk een. En daarvan zal het er uiteindelijk maar één red den. Pas gestarte ondernemers verge ten datje het niet cadeau krijgt, want je moet je steeds weer weten te on derscheiden van je concurrenten. Daarnaast moet je hard werken, nooit opgeven en er op sociaal ge bied dingen voor laten. Een keer op zaterdagmiddag voetballen met vrien den, gaat niet meer. Jij hebt immers een bedrijf te runnen, waarbij zater dag de belangrijkste dag van de week is. Dan moetje er zijn. Daarnaast ben je nooit gegarandeerd vrij, want als er iemand ziek is, val jij in. Natuurlijk is dat niet altijd even leuk. Maar daar staat tegenover, dat als het bedrijf goed loopt, je ook een goed belegde boterham kunt verdienen en je eigen tijd wat meer kunt indelen." Meer informatie: www. thecompany retail, nl We beginnen het nieuwe jaar met twee nieuwe experts die de eco nomische ontwikkelingen in Zuidwest Nederland beoordelen: Roeland Adriaansens, de nieuwe voorzitter van de BZW in Zeeland en Ronald Reunis, als directeur bij Philips verantwoordelijk voor Glo bal Fluorescent. Adriaansens komt in de plaats van David Luteijn en Reunis voor Dré de Jong. door Ron Gregoor BREDA - David Luteijn is onlangs gestopt als voorzitter van de BZW in Zeeland. Hij wil het wat kalmer aan gaan doen. Datzelfde geldt min of meer ook voor Dré de Jong, die on- de Ondernemer' is een uitgave van BN DeStem I PZC langs gestopt is bij het bedrijf Smaak- catering. Deze maand geven Reunis en Adriaansens voor de eerste keer hun mening en cijfer. Roeland Adriaansens is directeur van Milieu, gezondheid en Veiligheid bij Dow Chemical Temeuzen. Die functie be- UITGEVER: Adelinde Harms BLADMANAGER: Johan van den Kieboom kleedt hij intussen al weer anderhalf jaar. Daarvoor was hij Manager Ope rations bij Dow Chemical. Sinds be gin dit jaar leidt hij ook het bestuur van de BZW Zeeland. Ronald Reunis is wereldwijd verant woordelijk voor Philips Global Fluo rescent. Dat zijn over de hele wereld twaalf fabrieken, waaronder die in Roosendaal. Hij was een van de eer ste managers die in dit blad in 'de stoel' zat. Reunis is verder onder meer vice- voorzitter van BZW Roosendaal, be- ADVERTENTIES: Verkoopteam Zeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 184.000 exemplaren RED AGUE: Ron Gregoor VORMGEVING: Nicole Hoepelman Angela van Eek stuurslid van de Ondernemersvereni ging Majoppeveld, lid van dé China Business Association Zuidwest Neder land, van Dinalog Logistiek in Breda, is ambassadeur Luchtmacht op Woensdrecht en actief betrokken bij betaald voetbalvereniging RBC. Reu nis is ook oud topsporter. Hij speelde op het hoogste niveau volleybal bij onder meer het Bredase Brevok en het Belgische Herenthals en was later nog coach van Morres Hulst. Reunis 'woont in West- Brabant, maar is Zeeuw van geboorte. ADRESGEGEVENS: Postbus 3805, 4800 DV Breda T: 076 -5 312 277 F: 076-5 312 274 E: info@deondernemerzwn.ril Bijna een jaar nadat ik in 1974 bij deze krant -Begon als stadsverslaggever Breda, werd ik eindredacteur. Ik moest stukjes van medewer kers redigeren. Ik weet nog exact de inhoud van het eer ste verslag dat ik onder ogen kreeg: De raadsvergadering van gistera vond is goed verlopen. Aanwezig waren: de burgemeester, de beide wethouders, de gemeentesecretaris, vier ambtenaren, de gemeentebode en de raadsleden van KVP (4), AR (2), CHU (1), Gemeentebe langen (3) en PvdA (3). Afwezig waren de heer Van Miert. (AR) we gens een verkoudheid en Van Baal (Lijst Van Baal). Deze laatste heeft zich het hele jaar nog niet la ten zien. Reden waarom de burge meester voor de vergadering uitriep: 'Daar wachten we niet op'. Nadat iedereen voorzien was van koffie, kon de vergadering beginnen. Er stonden maar liefst 21 punten op de agenda. Vijftien daarvan werden zonder stemming aangenomen. De meeste tijd nam de nieuwbouw van het gemeenschapshuis in beslag. De meeste raadsleden vonden het ge bouw niet mooi en bovendien te duur. Pas nadat de burgemeester in derde termijn op strenge toon had gewaarschuwd: 'Deze plannen zijn gemaakt door mensen die daar veel meer verstand van hebben dan u!' koos de gemeenteraad eieren voor haar geld. De raadsleden waren wel zo verstandig zich niet de toom van de burgervader op de hals te ha len. Om zes minuten over tien kon de burgemeester eindelijk de vergade ring beëindigen, maar niet voordat hij alle aanwezigen had bedankt voor hun inzet. Gezamenlijk hie ven zij daarna het glas in het nabu rige café Brentjes. Op de goede af loop. De medewerker had onder zijn stukje gezet: Kun je er zelf een kop boven verzin nen? Dat heb ik maar niet meer ge daan. Ron Gregoor Meer columns kunt u vinden op: www. deondememerzwn. nl Niels van Loon filiaal in Goes. Foto: Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 116