binnenland 17 onder homoseksuele moslims' SES 2 maart Piraterij Relatief veel zwevende kiezers in Zeeland Limburgs groen ligt vol schapeinikadavers homoseksuelen en lesbiënnes Universiteit in Kies Provinciale Staten www.zeelandstemt.nl vrijdag 18 februari 2011 HILVERSUM - Politieke partijen kun nen nog veel stemmen winnen on der ouderen en in de zuidelijke provincies. De zwevende kiezers bevinden zich vooral in de groep 55-plussers en in Limburg, Bra bant en Zeeland, blijkt uit onder zoek van het tv-programma Een- Vandaag en de Universiteit van Amsterdam. Behalve in de drie zui delijke provincies is ook nog veel winst te halen in Noord-Holland. Uit het onderzoek blijkt verder dat mannen sneller dan vrouwen van partij switchen. Vakbondsleden switchen sneller dan niet-leden van partij en de zwevende kiezer is vaker laag opgeleid en heeft vaak een lager inkomen. Het on derzoek is uitgevoerd in het Een- Vandaag-opiniepanel' van 55.000 mensen is tussen 2006 en 2010 in formatie verzameld. Per onder zoek deden tussen de twaalf- en twintigduizend mensen mee. De .panelleden werd minimaal twee en maximaal 55 keer gevraagd op welke partij ze zouden stemmen als er die dag Tweede Kamerverkie zingen zouden zijn. ROERMOND - De nieuwe Voedsel- en Warenautoriteit (nVWA) stelt een onderzoek in naar het langdu rig en op grote schaal illegaal dum pen van slachtafval in de gemeen te Roermond. Gemeentewerkers vinden daar twee tot drie maal per week slachtafval in bermen en bos schages. Bij de dumpingen gaat het meestal om de kadavers van ritueel geslach te schapen en geiten, maar zo nu en dan ook om industrieel kippen vlees dat over de houdbaarheidsda tum is. Omdat kadavers en kippen vlees nooit bij elkaar gevonden worden, is onduidelijk of er ver band tussen de dumpingen is. „We willen uiteraard weten of in de regio Roermond een illegale slachterij actief is of dat mensen bezig zijn met rituele thuisslachtin- gen die vervolgens de resten ille gaal dumpen", zegt de nVWA. NIJMEGEN - De Radboud Universi teit in Nijmegen heeft maatregelen genomen, nadat recent kort na el kaar twee studenten zelfmoord pleegden. Hoofd studentenbegelei ding Carla van Wely denkt dat er mogelijk steeds meer studenten zullen komen met wie het niet goed gaat. „Vanwege het bindend studieadvies, waardoor een stu dent verplicht kan worden met zijn opleiding te stoppen, en finan ciële druk." Dat zei Van Wely giste ren op de website van de RU. De universiteit heeft afspraken ge maakt met studieadviseurs, mento ren, docenten, decanen en studen tenpsychologen dat zij hun be zorgdheid over een student op een centraal punt melden. Volgens Van Wely is kortgeleden door de verhoogde aandacht al een stu dent op tijd in contact gebracht met een hulpverlener. De Zuid-Afrikaanse imam Muhsin Hendricks. Volgens Hendricks keurt de Koran homoseksualiteit niet expliciet af. foto Jean-Pierre Jans/GPD DEN HAAG - Het ministerie van De fensie is mogelijk toch bereid be wapende mariniers aan boord van sommige Nederlandse koopvaardij schepen te plaatsen om deze te be schermen tegen piraten. Het depar tement is daarover in gesprek met rederijen. Dat kondigde minister Hans Hillen van Defensie gisteren aan in de Kamer. Tot nu toe was Defensie er om praktische en juri dische redenen geen voorstander van om mariniers te laten meeva ren met Nederlandse schepen in de gevaarlijke Somalische wateren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7