maken revolutie mee 25 /er=& TRACTIWOOD® bouwplaats agrarisch kinderdagverblijf Windekind Geld voor peuters 'De Piraat' Langs vogels op fourage bij Tureluurtocht weekenddiensten Provincie rekent op doorgaan van Waterdnnen ondanks kortingen HEILZAAM EFFECT VAN VISOLIE VOOR KINDEREN DERODE m PILAREN ONDERHOUDSVRI J TERRAS Protest tegen verzeeuwst lakkee vrijdag 18 februari 2011 heinkenszand - Stichting Kinder opvang de Bevelanden krijgt woor dit jaar een subsidie van 225.000 euro van de gemeente. Dit geld is voor de peutergroepen. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Tijdens de voorjaarsvakantie dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle een groepje kinderen aan de hand van een moderne power point pre sentatie uit wat daar allemaal bij komt kijken. Daarna mochten de kinderen zelf knutselen met purschuim, trespa en hout, spullen die ook veel in de bouw worden gebruikt. Op de bouwplaats keken de kinde ren, allen voorzien van een witte helm, hun ogen uit. Alhoewel de verbouwing nog niet klaar is, kre gen de leerlingen van de basis school van Nisse al een goede in druk van hoe het agrarisch kinder dagverblijf er straks uit komt te zien. Aan de binnenkant heeft zich een ware revolutie voltrokken. Waar ooit boer Vroonland zijn pijp stop te zijn nu twee groepsruimtes, een verschoonruimte, een keuken en een halletje. Op de zolder zijn naast de slaapkamertjes ook een personeelsruimte en een douche te vinden. Enige haast is wel geboden met de verbouwing. De eer ste baby's en peuters komen op 2 mei naar kinderopvang Win dekind. Achter het boerderijtje is een gloednieuwe schuur in aanbouw. Dit gebouw is bedoeld voor de dag besteding van cliënten van De Ak- kerwinde. „Wij hebben gemerkt dat kinde ren en mensen met een lichte ver standelijke beperking een goede combinatie vormen. Ik merkte dat aan mijn eigen kinderen Cliënten van De Akkerwinde helpen straks ook mee in Windekind. Ze zorgen voor een stukje onderhoud, verzor gen de was en maken de bedjes op. Dat ontlast het werk van de pe dagogische medewerkers van het kinderdagverblijf" Windekind wil gaan werken met twee groepen van twaalf kinderen. Zeven kinderen zijn al aangemeld waarvan de ouders in de Zak van Zuid-Beveland wonen. De leerlingen van De Linden krij gen straks les in een verbouwde school. „Het wordt een kleine brede school", zegt juf Corrie During. „Daarom houden we momenteel op school een project over bou wen en verbouwen. Het is natuur lijk leuk voor de kinderen zelf een bouwplaats te bezoeken." tholen - Staatsbosbeheer houdt sa men met Natuurvereniging Tho- len een vogelexcursie langs Plan Tureluur in de Scherpenissepolder aan de zuidkust van Tholen. De ex cursie is zaterdagmiddag 26 februa ri om 13.30 uur. Het fourageergebied wordt nu be zocht door grote groepen smien ten, wintertalingen, eenden, gan zen, kluten, zilverreigers en kustvo- gels. Met in hun kielzog buizer- den, kiekendieven, slechtvalken en misschien een zeearend. De tocht duurt ongeveer anderhalf uur vanaf de voormalige kruising Platteweg/Gatweg/Schoondorpse weg te Scherpenisse. De hond mag aangelijnd mee. Zaterdag 19 en zondag 20 februari Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na tel. afspraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland R. W. de Bruin, Vermetstraat 15, 's Heer Arendskerke, tel. 06-22347209.Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Stroo en W. Ditewig. Verloskundigenpraktijk Gemeente Borsele 06-53156391 (24-uur bereikbaar) L. Kluijfhout. Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door Mediq Apotheek Goes-Zuid, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113-229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Dierenkliniek Goes en dierenkliniek Yerse- ke, praktijken voor gezelschapsdieren: Dierenkliniek Yerseke, Molenlaan 24, Yer- seke, 0113-572756, za spreekuur 9.30-10.00 uur; Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Regentessestraat 17, spreekuur za 11.30-12.00 uur, tel 0166-662596 Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar). door René Hoonhorst terneuzen - De provincie gaat er vanuit dat plan Waterdunen ge woon doorgaat. Het Rijk wil welis waar miljoenen bezuinigen op aan leg en inrichting van natuurgebie den, maar budgetten voor Water dunen komen 'niet of nauwelijks in gevaar', stelt projectleidster Lies Dekker van de provincie. Tientallen miljoenen in project Waterdunen zijn bedoeld voor ver sterking van de zeewering en na- tuurherstel van de Westerschelde. Uit het budget Ruimte komt acht tien miljoen euro. „Voor de inrich ting van honderd hectare recreatie- natuur is 4,3 miljoen euro toege zegd. Daarvan is een deel gebruikt voor aankoop van gronden", be toogt Dekker. Voor het overige deel zijn juri disch waterdichte afspraken met Economische Zaken, Landbouw en Innovatie gemaakt meldt de projectleidster. Gedeputeerde Marten Wiersma meldt 'keiharde' afspraken met Den Haag. Advertentie In iedere schoolklas zijn tegenwoordig moeiteloos een of meer kinderen aan te wijzen met tekenen van ADHD (attention-deficit-hyperactiv-disorder) of dyslexie. De opkomst van deze aandoeningen blijkt hand in hand te gaan met de sterk verande rende Westerse voedingsgewoonten die afgelopen decennia hebben plaats gevonden. Vooral het tekort van de bjologische zeer actieve, superonverzadigde vetzuren EPA en DHA zijn goeddeels uit de dagelijkse voeding verdwenen. Een recente studie door de Universiteit van Oxford heeft in een onderzoek bevestigt dat een tekort van deze EPA en DHA vetzuren een cruciale rol spelen bij de vorming van ADHD en dyslexie. Gebleken is dat bij inname van visolie in een goede verhouding van EPA en DHA bij jonge opgroeiende kinderen en gebruik rondom de zwangerschap aanzienlijk aanwijsbare verbeteringen te zien zijn, voor de concentra tie, het gedrag en de vermindering van leerproblemen van kinderen in alle leeftijden. EPA is een essentiële bouwstof voor zenuwcellen en celmembranen voor ogen en hersenen en DHA is geconcentreerd in de synapsen en foto receptoren van de hersenen en zeer belangrijk voor de cognitieve ontwikkeling. Binnenkort is er in samenwerking met Springfield Nutraceuticals BV een lezing in Goes en Tholen over de effecten van Omega 3 6 bij kinderen met gedrag- en leerproblemen door voedingskundige Wouter de Jong. De lezing is GRATIS maar moet wel met gereserveerd worden bij De Rode Pilaren. Reservering kunt u telefonisch of in de winkels doorgeven: a. Locatie Goes: 0113-250515 Locatie Tholen: 0164-236375 Dinsdag 15 maart: Aanvang: 20.00 uur De Huiskamer van Tholen Stevinweg 1 Tholen Dinsdag 22 maart: Aanvang: 20.00 uur Van der Valk Hotel A.Fokkerstraat 100 Goes Middelburg-Goes-Vlissingen-Bergen op Zoom www.derodepilaren.nl Tiet beste Zundert Huls (Clinge) Velddriel -Wassenaar Lommei (BE) Brasschaat (BE) 076-59Ó3401. Voor verkooppunten en openingstijden kunt u kijken op www.practiWOod.com tuur zijn de kenmerken van een agrarisch kinderdagverblijf waar van er zestig in Nederland zijn. „We brachten onlangs nog een werkbezoek aan een ander agra risch kinderdagverblijf Daar sla pen kinderen met goedkeuring van de ouders ook buiten. Uiter aard wel goed aangekleed met muts en wanten. Veel kinderen sla pen buiten veel beter dan binnen. In Noorwegen slapen ze zelfs met een temperatuur van min twintig buiten. De plaatsing van buiten bedjes is ook een kenmerk van een agrarisch kinderdagverblijf" Toen het authentieke Zeeuw se boerderijtje van honderd jaar oud eenmaal was aange kocht begon de klus. Met uitzondering van de voorkant werd het hele gebouwtje gestript. Marjo Boonman legde gisteren aan de bouwplaats van kinderdagverblijf Windekind. foto Willem Mieras bruinisse - 'Flakkee bij Zeeland Actievoerders uit verschillende nee!!! Geef Flakkee terug aan plaatsen op Duiveland plaatsten zee!!!'Met deze tekst werden auto- het bord woensdagavond op de mobilisten bij Bruinisse gisteroch- Grevelingendam. Rijkswaterstaat tend 'welkom' geheten in Zeeland, haalde het bord al snel weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65