221 zeeland Katseveer verdwijnt en herrijst Uitgaansgeweld stabiel, Waterschap krijgt 7,9 voor beheer Veerse Meer Politie wil jongeren bereiken met site Verwaarloosde schapen in beslag genomen Foutje. eerenhoe Kwaden aamme Oudelande Uitgaansgeweld in Goes vormt één van de aandachtspunten in het jaarwerkplan 2011 van de politie. Maar volgens horecaondernemer André Verhoef valt het allemaal wel mee. vrijdag 18 februari 2011 RESTAURANT Wolphaartsdijk uitwijkadres door Claudia Sondervan wilhelminadorp - Restaurant Katseveer begint dit voorjaar aan een bijzondere operatie: het oude veerhuis aan de Oosterscheldedijk bij de Zandkreekdam wordt bijna helemaal afgebroken en weer opge bouwd. Het restaurant van Rutger en Jessica van der Weel logeert in de vijf maanden bouwtijd in het Veerhuis bij de jachthaven van Wolphaartsdijk. Het gebouw bovenop de dijk is aan het verzakken. De onderne mers kunnen niet buiten het toe ristenseizoen verbouwen, omdat hun zaak op een waterkering ligt - en daar kan in het stormseizoen niet aan gewerkt worden. De laatste avond dat er in het hui dige Katseveer geserveerd wordt, is zaterdag 26 maart. Daarna verhuist het restaurant naar Wolphaarts dijk om daar donderdag 7 april weer in bedrijf te zijn. Voor okto ber dit jaar moet de verbouwing geklaard zijn. Architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft in Middelburg ont wierp een nieuw restaurant, dat een panoramische gevel krijgt van veertien meter aan de Oosterschel- de. Het oude veerhuis blijft echter heel herkenbaar in de nieuwe vorm, verzekert eigenaresse Jessica van der Weel. De verbouwplannen van Katse veer, dat half op en half tegen de dijk aan ligt, hadden veel voeten in de aarde, vertelt zij. Er wordt al ruim drie jaar aan de plannen ge werkt. „Het begon eigenlijk met de toiletten. Die zijn beneden en die wilden we graag naar boven hebben. Maar toen bleek dat de aanbouw aan de voorzijde die er in 1972 is aangezet, de rest van het gebouw scheef trekt." Waterschap Scheldestromen, Grontmij en de gemeente Goes en kijken nauwlet tend mee bij de operatie. De Van der Weels hebben sinds ze ven jaar Katseveer in handen. Het restaurant heeft een lange traditie van chefkoks met een wijdverbrei de reputatie: onder anderen Jannis en Claudia Brevet, nu patrons van Inter Scaldes in Kruiningen, Eric van Daalen en Carissa de Kok en daarvoor Nico en Cora de Wolff gingen hen voor. Ovenzande gg. Tffip KWADENDAMME - Leeuwendorp, Heinekenszand, die verhaspelingen zijn be kend. Maar Ovenzande, daar wreef Sandra Bilderbeek uit Goes zich gister ochtend langs de Kruiningenpolderweg even de ogen bij uit. De vondst die zij meldde, moet een ingeving van de ANWB zijn. Die verzorgt de bewegwij zering, meldt het Waterschap Scheldestromen. foto Willem Mieras door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Gebruikers van het Veerse Meer geven het waterschap een 7,9 voor zijn beheerswerk rond het meer. Afgelopen zomer onderzocht het waterschap Scheldestromen het oordeel van recreanten over het be heer en onderhoud van voorzie ningen rondom het Veerse Meer. Daarvoor zijn vragenlijsten ver spreid onder strandbezoekers bij De Meerkoet, Schelphoek en Oran jeplaat; surfers en dagrecreanten bij De Schotsman en Ruiterplaat JAARWERKPLAN POLITIE door Luc Oggel Toenemend geweld tij dens R 'n' B party's in Goes? André Verhoef, eigenaar van onder meer discotheek El Toro, moet er hartelijk om lachen. „Die worden al anderhalfjaar niet meer in Goes gehouden." De horeca-ondernemer, die een flink aantal uitgaansgelegenheden in Goes in bezit heeft, toont zich verbaasd over het onlangs gepre senteerde jaarwerkplan 2011 van het politieteam Goes/Borsele/- Noord-Beveland. Daarin wordt ge steld dat het uitgaansgeweld tij dens zogeheten R'n B-party's (ook wel shakedowns genoemd) in Goes toeneemt. Bovendien vreest de politie voor uitbreiding van der gelijke feesten en dus voor meer geweld. Onterecht, stelt Verhoef, om de simpele reden dat ze niet meer worden gehouden. „Het klopt dat er tijdens zulke feesten vaak problemen waren en daarom zijn we er mee gestopt." Overigens draait El Toro nog wel R 'n B-mu- ziek. „Dat deden we altijd al veel. Maar als je het R 'n B-party noemt, dan trekt het op één of an dere manier vechtersbazen aan." Het werkplan voor Goes is voor een belangrijk deel gebaseerd op een eind vorig jaar voor het eerst uitgevoerde wijkscan; de 'straat kennis' die agenten tijdens hun werk opdoen. Uitgaansgeweld vormt een nadrukkelijk probleem, liet teamchef Clement Remijnse vorige week weten tijdens de pre sentatie aan de Goese raadscom missie. Verhoef stelt echter dat het 'nog nooit zo relaxed is geweest is al de afgelopen vijf jaar'. „En ik ben al 33 jaar actiefin de Goese ho reca. Bestuurders weten niet wat er speelt. Ik ben nog nooit uitgeno digd om eens over dingen te pra ten." In de meeste gevallen ligt overma tig drank- en drugsgebruik en cul turele achtergronden ten grond slag aan uitgaansgeweld. Volgens de politie niet alleen bij R n' B-par- ty's, maar ook tijdens andere fees ten. Vooral het gebruik en verhan delen van harddrugs, ook onder minderjarigen, neemt toe. Remijn se wil niet naar de horeca wijzen. „Je hoort vaak 'de horeca gooit ie dereen maar vol', maar daar ben ik niet van. Er wordt ook steeds meer aan beveiliging gedaan. Het is maatschappelijk gezien ook een andere tijd, de jeugd heeft meer ruimte, meer verantwoordelijkhe den. Jongeren zijn steeds mobieler en daardoor niet altijd gekend in Goes. Dit leidt eerder tot indivi dualistisch en soms agressief ge drag." Hoewel het uitgaansgeweld de laatste jaren redelijk sta biel blijft, is het zeker een punt van zorg, zegt de teamchef „Door het gebruik van drugs zit er geen rem meer op. Tijdens uitgaansavonden is er daarom al tijd back-up voor de bikers (agen ten op fietsen, red.) en een hon dengeleider paraat. Ook dragen agenten een veiligheidsvest en pep- perspray. Het is jammer om te moeten constateren dat dat nodig is." Remijnse is wel tevreden over het cameratoezicht in het uitgaans gebied. „Daardoor kunnen we er heel kort op zitten. Verdachte zaken die we hier op het scherm zien, kunnen meteen aan de bikers worden doorgespeeld. Het gebeurt regelma tig dat iemand zo op heterdaad wordt betrapt." Niet alleen het uitgaansgeweld vormt een punt van aandacht, ook aan psychische problematiek heb ben agenten de handen vol. Die problemen concentreren zich in Goes vanwege de aanwezigheid van de instelling voor geestelijke gezondheidszorg Emergis. Cliën ten zorgen voor overlast tijdens het uitgaan, maar ook in thuissi tuaties. Remijnse: „Dat kost heel veel energie. Het probleem is dat agenten niet de opleiding en erva ring van een psychiater of maat schappelijk werker hebben om met deze mensen om te gaan. Emergis is zich bewust van de si tuatie, maar concrete stappen blij ven lastig, constateert de team chef Ook weggelopen cliënten en zelfmoorden vergen veel politie-in- zet. „We moeten proberen om ge zamenlijk slimme oplossingen te bedenken", zegt Remijnse. goes - Sinds deze week is de landelijke website www.vraaghetdepolitie.nl in de lucht, een proef van de korpsen Haaglanden, Rotterdam-Rijnmond, Brabant Zuid-Oost, Limburg-Noord, Noord- en Oost-Gelder land en Noord Holland-Noord. Doel is om jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar beter te berei ken, hun betrokkenheid bij veiligheid te vergroten en hen meer bewust te maken van veiligheidsthema's die spelen in hun eigen belevingswereld. Onderzoek heeft uitgewezen dat jongeren in de leeftijd van twaalf tot en met zestien jaar worstelen met vragen over veiligheid. Ook blijkt dat ze het antwoord op dit soort vragen graag horen van de politie, omdat ze de politie als betrouwbare bron zien als het gaat om in formatie over veiligheid. Op de site staan 101 vragen en antwoorden over veiligheid. Bezoekers kunnen ook rechtstreeks een vraag aan de politie stellen. Zo is de site interactief en kan hij steeds worden aange vuld met nieuwe vragen vanuit de doelgroep zelf. De politie hoopt meer begrip te kweken en dat jongeren wellicht eerder bereid zijn om opsporingsinformatie door te geven of aangifte te doen. en zeilers en booteigenaren bij de eilanden Schutteplaat en Mossel plaat. Per doelgroep zijn ook pun ten vastgesteld die beter kunnen. Zo mogen de toiletten schoner en kan hondenpoep beter worden op geruimd. Wensen over speelgele- genheden en eet- en drinkvoorzie- ningen worden neergelegd bij de gemeenten. Het onderzoek komt voort uit het convenant voor de sa menwerking rond het Veerse Meer 2009-2019 tussen de provincie, ge meenten en het waterschap. Over 5 jaar wordt de tevredenheid nog een keer gemeten. ImxsrvV 1 PZC Video nieuws: Protestactie van het Auris College en mytylschool De Sprienke: zie www.pzc/video Meest gelezen 1. Luxe hotel Veerse Meer te hoog 2. Katseveer verdwijnt en herrijst 3. Houtkade toch. nog niet open STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto s in de albums op www.pzc.nl door Frank van Cooten THOLEN - Een groot aantal verwaar loosde schapen op Tholen is door de Nieuwe Voedsel- en Warenau toriteit in beslag genomen en over gebracht naar een opvangadres. Te gen de eigenaar is proces verbaal opgemaakt. Woordvoerster Annemieke Herbe- rigs sprak gisteren van een 'ontoe laatbare' situatie. „Tien schapen waren al dood en negentig ande ren waren sterk vermagerd." De eigenaar was een jaar geleden al op de vingers getikt. Maar toen het deze maand weer raak was met zijn koppel schapen trad de Nieuwe Voedsel- en Warenautori teit op. Deze instantie kwam op het spoor van de verwaarloosde schapen naar aanleiding van meldingen van de politie en van het water schap. Herberigs: „Het ging om dezelfde groep schapen als een jaar gele den. Toen de dierenarts meldde dat het om een ontoelaatbare situa tie ging besloten we deze maand alle dieren af te voeren." Toen de beesten werden ingela den, bleek de eigenaar nog over 25 andere verwaarloosde schapen te beschikken. Deze beesten zijn eveneens afgevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62