Zeeland PZCL 'Vóór zomer verder met Goese Schans' BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 BOUWPROJECT Goes hoopt met deelbestemmingsplannen weer snel bouwvergunningen te kunnen verlenen Inhuldiging van Kamperlands nieuwe plein Stunt mee met 538 voor War Child Brand verwoest bouwkeet aan N57 Houtkade blijft nog dicht voor verkeer almanak Brei-ster Vrijdag 18 februari 2011 Uitgaansgeweld Goes wordt hèftiger door drugs BEHSBassansaaH Bouwvakkers in de dop maken revolutie mee Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl m wsses door Luc Oggel GOES - Goes hoopt voor de zomer weer bouwvergunningen te kun nen verlenen voor het project Wa terstad Goese Schans. Daarvoor worden binnenkort twee deelbe stemmingsplannen in procedure gebracht. De partners in het grootste Goese woningbouwproject ooit (1900 huizen in het havenindustriege bied kregen eind vorig jaar een dreun te verwerken toen de Raad van State een streep haalde door het bestemmingsplan. Volgens de hoogste bestuursrechter was on der meer de positie van betonbe drijf Haringman niet goed gere geld en was er onduidelijkheid over de geluidzone. Door de vernietiging van het be stemmingsplanplan loopt het pro ject minimaal een halfjaar vertra ging op. De ontwikkelingscombi natie - woningcorporatie RWS en de projectontwikkelaars Proper Stok Heijmans en Van Garderen Dekker - kan voorlopig alleen zo'n 70 woningen bouwen aan de noordrand van de Goese Schans, omdat ze daarvoor al beschikten over een geldige bouwvergunning. De afgelopen anderhalve maand zijn stappen gezet om weer zo snel mogelijk bouwvergunningen te kunnen verlenen. Er is een nieu we structuurvisie voor het gebied gemaakt die sinds gisteren ter inza ge ligt. Met dat document geeft de gemeente op hoofdlijnen aan wat zij met een gebied wil. Et kan door derden geen beroep of be zwaar tegen worden aangetekend. Het stuk dient ook als onderlegger voor de 'postzegelbestemmings plannen' die nu per deelgebied van het project zullen worden op gesteld. De eerste twee worden de komende weken in procedure ge bracht Het gaat om 'Havengebied' en 'zone industrielawaai Havenge bied Goes'. Met het eerste wordt de huidige oppervlakte aan be- drijfsbestemming teruggebracht, waardoor ook de zone industriela waai wordt verkleind. Tevens wordt een directe woonbestem ming gelegd op het Goese Diep. In het andere deelplan wordt de zone industrielawaai op gebieden die buiten 'Havengebied' vallen ver kleind. Tegen beide deelplannen kan bezwaar worden gemaakt. „We hopen dat we voor de zomer weer een titel hebben om bouw vergunningen te verlenen, maar dat hangt ook van bezwaren af', zegt wethouder Jo-Annes de Bat. KAMPERLAND - Het is nog wennen: waar eerst de Nieuwstraat doorliep, domineert nu de bakstenen wal van het nieuwe De Casem- broothuis het Alexiaplein in Kamperland. Op het nieuwe voorzieningingplein, waar de laat ste verfraaiingen worden aangebracht, heeft langzaam verkeer voorrang op gemotoriseerd verkeer. Het plein en dorpshuis worden dins dag 22 februari ingehuldigd met een open huis voor de inwoners van Kamperland. Om 15.00 uur begint een serie toespraken door wethouder Piet de Putter en de ontwikkelaars en vormgevers die het project met zorgwonin- gen en de huisartsenpraktijk Ten Have/De Pagter verwezenlijkten. Het open huis is van 16.30 tot 18.30 uur. foto Marsaki asm msBSHBaaamsssm GOES De truck van radio 538 voor War Child stopt op zaterdag 26 maart op de Grote Markt in Goes. Van 18.00 tot 22.00 uur zenden de dj's van 538 live uit vanuit de truck. De radiozender roept iedereen op om stunts aan te gaan, met als doel zo veel mogelijk geld op te halen voor War Child, dat zich inzet voor oor logskinderen. Tal van bekende Ne derlanders doen mee aan de actie. www.538voorwarchild.nl BURGH-HAAMSTEDE Een felle brand heeft in de nacht van woensdag op donderdag een bouwkeet langs de Kraaijenstein- weg (N57) in de as gelegd. Omdat vlak bij de bouwkeet een aantal containers stond én omdat de wa terwinning ter plaatse lastig was kwam zowel de brandweer Burgh-Haamstede als de brand weer Renesse in actie. De omvang van de schade is nog niet bekend. Over de oorzaak tast* men nog in het duister. GOES De Houtkade in Goes blijft ook van daag waarschijnlijk nog afgesloten voor verkeer. De aankondiging dat de weg gisteren eind van de mid dag weer open zou gaan, is giste ren ingetrokken. Het opruimen van de asbest die is vrijgekomen bij de brand in het Nij verheidscentrum en die in de ber men ligt, duurt langer. Er worden omleidingsborden geplaatst. Ook de Kattendijksedijk blijft vandaag nog afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl Ruim dertig jaar had ze niet gebreid, die Zierikzeese. Toen ze door een en thousiaste vriendin weer werd be smet met het breivirus was ze wel haast niet te stuiten. Via internet werd fraaie wol besteld en de breipen nen tikten tot 's avonds laat. Een trui voor zichzelf had ze in gedach ten. In een overmoedige bui verzon ze een nieuwe steek om te voorko men dat de trui een doorsnee breisel zou worden. Innovatief en gedurfd, maar ook ingewikkeld, ondervond ze al snel. Het rustgevende getik werd steeds vaker onderbroken door onder drukt gemopper, uithalen en op nieuw beginnen. Veel zuchten van frustratie later was de trui af. Alleen bleek de fantasievolle steek waar ze zoveel van verwachtte volkómen on zichtbaar. De herintredende brei-ster is - een illusie armer - aan een nieuw project begonnen: een das. In één recht en één averecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61