'Altijd al tegen ontpoldering' 261 zeeland Schultz ziet niets in matrixborden langs A58 Jury selecteert vijf ideeën SamenZeeland 2 Nieuwe snelweg naar Rotterdam dichterbij De Partij voor Zeeland staat bekend als de partij die altijd tegen is. Ten onrechte, vindt lijsttrekker Johan Robesin. prognose: vrijdag 18 februari 2011 door Jeffrey Kutterink den haag - Zeeland krijgt geen ma trixborden langs de A58 als de maximumsnelheid in juli wordt verhoogd naar 130 kilometer per uur. Dat zei minister Melanie Schultz van Haegen (Verkeer, WD) gister avond desgevraagd na een spoed debat in de 1\veede Kamer over de verhoging van de maximumsnel heid. Langs de A58 zal de nieuwe snelheidslimiet door middel van verkeersborden in de berm wor den aangegeven. „Ik zou het liefst overal matrixborden plaatsen, maar dat kost te veel geld." Voorzitter Karla Peijs van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) zei deze week dat de A58 moet worden voorzien van matrixborden zodra er vanaf 1 juli bij proef 130 gereden mag worden. „Als de proef slaagt, zal ik de wet veranderen", zei Schultz. Hoewel de Kamer de proef steunt, leven er veel vragen. Niet alleen de opposi tiepartijen, maar ook het CDA wil-, len dat de minister meer aandacht besteedt aan verkeersveiligheid, ge luidsoverlast en milieunormen. „Wat is de rekening, niet alleen in euro's, maar ook in (dodelijke) slachtoffers", vroeg Sharon Dijks- ma (PvdA). „Wat levert scheuren van Vlissingen naar Bergen op Zoom op?", zei Kees Verhoeven (D66). „Wat kost dat in astma, eu ro's, doven en doden?" CDA'er Sander de Rouwe eiste maatregelen op gebied van ver keersveiligheid, zoals speekseltest, puntenrijbewijs en controle in 30 kilometerzones in wijken. „Als de minister geen andere toon laat ho ren, wordt het draagvlak minder." Schultz van Haegen: „Ik zet het be leid van Camiel Eurlings onver kort door; in 2020 maximaal 500 doden en 10.500 gewonden in het verkeer." Ze bereidt een strafpun- tensysteem voor op het rijbewijs en komt terug op de speekseltest en controles in wijken. Ze stuurt voor 1 maart een nieuwe brief naar de Kamer. Daarin geeft ze aan wanneer de proef geslaagd is (inclusief o-meting) en vanaf wel ke snelheid de politie boetes gaat uitdelen. Nu flitst de politie bij 128 kilometer per uur. JOHAN ROBESIN, PARTIJ VOOR ZEELAND door Nadia Berkelder door Edith Ramakers middelburg - De vijf genomineer den voor het project SamenZee land, een initiatief van het Delta Zeeland Fonds, zijn Jacomien Burgs, Julia von Graevenitz, Anjo- lie Engels-Wisse, Antony van den Berg en Marcel Verhaar. Een van deze vijf wint 50.000 eu ro. De jury moest een keuze ma ken uit ruim 140 ideeën. Nu is het woord aan de Zeeuwen. Van 1 tot 15 maart kan er gestemd worden op hun favoriete genomineerde. Dat kan vanaf 1 maart op de websi tes www.pzc.nl/samenzeeland en www.deltazeelandfonds.nl. De jury koos voor Jacomien Burgs, omdat zij een 'event' wil organise ren waarbij gasten en vrijwilligers van De Zonnebloem tijdens een feestavond in het zonnetje wor den gezet. De Partij voor Zeeland een club van natuur- haters? „Wij houden juist erg van na tuur", zegt lijsttrek ker Johan Robesin. „Maar wel van de authentieke Zeeuwse natuur, van kreken en het polderland schap. Dat is de prachtigste natuur die je hebben kunt. Die moeten we koesteren. We hebben wel iets tegen waardeloze natuur, van die rondjes met prikkeldraad er om heen, die gebiedjes die zijn voort gekomen uit het idee van de Ecolo- Het team van Julia von Graevenitz wil dat Zeeuwse jongeren naar de oude buurt van ouderen uit verzor gingshuizen gaan, waar ze hun le vensverhalen vertellen. Het ver haal wordt verfilmd. Anjolie Wis se hoopt dat alle dertien gemeen ten een sporttalent adopteren. Dan kunnen de talenten iets terug doen, bijvoorbeeld door het geven van clinics. Antony van den Berg loopt zich warm voor runningtherapie. Door bewegen wil hij mensen uit het so ciale isolement halen. Marcel Ver haar voegt op 4 juni in Hulst bij het muziekfestival Vestrock een college toe waar onderwezen wordt over duurzaamheid. Vest rock onderscheidt zich door de duurzame opzet van het festival. Op de inspiratiebijeenkomst van 23 maart in Middelburg wordt de winnaar bekendgemaakt. r zetels nu: H „Als we er drie krijgen ben ik B tevreden, maar we zetten in op 1 B vier zetels." Johan Robesin Leeftijd: 68 Woonplaats: Hoek Beroep: gepensioneerd, daarvoor PR- en communicatiebedrijf Politieke carrière: Sinds 2007 lid van Provinciale Staten, mede-op richter van de Partij voor Zeeland Welk boek ligt er momenteel op uw nachtkastje? „'Kind 44 van Tom Rob Smith.' Er ligt trouwens nog een hele stapel." In welke auto rijdt u? „Een Honda Civic." Waar gaat de volgende vakantie heen? „Nergens heen. We hebben hier constant vakantie." gische Hoofdstructuur. Ik ben blij dat die nu geschrapt is. Het is slecht onderhouden onzinnatuur, verzonnen natuur, natuur die niet in Zeeland hoort." De Hedwige is zo'n polder die hij koestert. „Iedereen begint tijdens de verkiezingscampagne te roe pen, maar het is nog nooit geble ken dat de andere fracties tegen ontpoldering zijn als het op stem men aankwam. Alleen wij. Wij zijn mordicus tegen. Nu is het CDA plotseling tegen ontpolde- ren, terwijl het grootste deel van de fractie wel voor onteigening voor Waterdunen stemt. Ik ben be nieuwd hoe dat na de verkiezin gen gaat." En: „Ik ben trots dat we erin geslaagd zijn om het ontpol- derdossier vast te houden. Dat is wel een beetje onze verdienste. Wij hebben het nooit opgegeven." De Partij voor Zeeland staat be kend als een partij die overal tegen is. Maar dat geldt zeker niet voor de Westerschelde Container Ter minal (WCT). „Die zit wat ons be treft in de koelkast totdat Zeeland Seaports een partner gevonden heeft. Wij blijven onverkort voor stander van de WCT. Met een con tainerhaven haal je de container vaart van de Westerschelde af Vlis singen wordt dan een voorhaven voor Antwerpen. Zonder WCT zakt de hele maritieme toekomst van Zeeland in. Nu hebben we ruim 20 procent van alle werkgele genheid in Zeeland aan de havens te danken. Maar van tevoren moet duidelijk zekerheid zijn over het welslagen van het project en het moet duidelijk zijn dat er voldoen de goede verbindingen met het achterland zijn." Een kerncentrale is welkom^ „Ik zou het liefst willen dat ze alle windmolens afbreken, zodat de subsidiekraan dichtgedraaid kan worden. Windenergie draagt niet wezenlijk bij aan de verduurza ming van de energiewinning. Zon- door Ab van der Sluis middelburg - Minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu tekent maandag het tracébe- sluit A4 Dinteloord-Bergen op Zoom, gedeelte Steenbergen. De ondertekening is eert belangrijke stap op weg naar een volledige A4-verbinding Antwerpen-Rotter- dam-Amsterdam. De A4 is voor Zeeland van groot belang. Verkeer in de richting van Rotterdam hoeft dan niet langer via de Zeelandbrug of via Bergen op Zoom en Steenbergen naar Rot terdam. De eerste zes kilometer van de A4 ne-energie heeft naar mijn idee wel enorme kansen voor Zeeland, maar ik geloof echt in kernenergie. Het afval is natuurlijk een pro bleem, maar ik verwacht dat dat probleem steeds kleiner wordt." Robesin vindt dat hij met het ver schijnen van het rapport over - het gebrek aan - bestuurskracht bij de provincie achteraf zijn gelijk heeft gehaald. „Ik ben hartstikke blij met die conclusies. Ik heb al tijd al geroepen dat het niet goed gaat. Het college van Gedeputeer de Staten schiet tekort met de in formatievoorziening, ambtenaren bepalen veel te veel de agenda. Harry van Waveren (CDA-gedepu- zijn in 2007 al aangelegd tussen Bergen op Zoom en Halsteren. Vanaf het laatste punt moeten au tomobilisten nog over een gewone autoweg rijden. Daar komt vanaf eind 2013 een ein de aan, is de verwachting. De nieu we snelweg wordt een autosnel weg met 2 keer 2 rijstroken. In to taal gaat het om 21 kilometer. Ter hoogte van Steenbergen wordt het eerste aquaduct van Noord- Brabant gerealiseerd. De aanleg van de nieuwe snelweg betekent volgens Rijkswaterstaat ook dat de lokale wegen minder verkeer krijgen te verwerken. Dat is goed voor de verkeersveiligheid. KRANTENBANK Lees oude PZC's van 1940 tot 1972 op de website www.krantenbankzeeland.nl STATENVERKIEZINGEN Bepaal zelf de agenda voor de Provinciale Statenverkiezingen: www.pzc.nl/statenverkiezingen stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Ontdek het zelf! WINST NPD 'j IN BREMEN VERRASSEND I Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58