zeeland 123 Dorpsraad Zierikzee kleine en grote ergernissen Mondiale milieutochten voor basisscholieren is ervoor UW qemak! Duivelandse Vrouwen van Nu vergaderen Bende van vier exposeert bij Orelio Zondagse jamsessie in bar De Stulp Tekenworkshop in gebouw De Driehoek Bijlage 3u maart vrijdag 18 februari 2011 In het winterseizoen heeft Renesse geen enkel verkeersprobleem, maar in de zomer is dat wel eens anders. foto's Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Welke invloed heeft ons hedendaags consumptiegedrag op de generatie die na ons komt? Die vraag staat centraal bij de mon diale milieutochten die COS Zee land heeft samengesteld voor ge bruik door basisscholen. De gemeente Schouwen-Duive- land trekt 1600 euro uit voor de in koop van deze dienst van dit pro vinciaal centrum voor internatio nale samenleving. De gemeente bekostigt elk jaar di verse activiteiten voor het onder wijs om milieuboodschappen bij de leerlingen tussen de oren te krij gen. „Door voor het uitdragen van deze boodschap een aparte wijze te kiezen, wordt de kans groter dat de kinderen de boodschap beter onthouden en dat ze er thuis over praten, waardoor deze ook bij de ouders landt", luidt de motivatie van het college van B en W. Het vergt de gemeente te veel tijd om dit soort activiteiten zelf te or ganiseren. Daarom geeft het colle ge de voorkeur aan inkoop bij orga nisaties, die hierin gespecialiseerd zijn. Op die manier wordt de ge meentelijke verplichting om Na- tuur- en Milieueducatie (NME) te geven afgekocht. Voor 1600 euro organiseert COS Zeeland zes milieutochten voor minimaal 25 personen. De afdeling Duiveland van NBvP Vrouwen van Nu houdt dinsdag 22 februari 2011 haar jaarvergadering in het dorpshuis van Ouwerkerk. Na het formele gedeelte van de ver gadering volgt na de pauze onder meer vertoning via een beamer van een door een van de leden sa men met haar partner gemaakte fo toserie over Curasao. Zij vertoont de beelden en vertelt over haar ver blijf op Curasao. De jaarvergade ring van de Vrouwen van Nu be gint om 19.30 uur. mi mhwwiihi iiiiiiimiiii Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Bestel online: k www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 Bar De Stulp in Renesse staat zon dag in het teken van een jamsessie. Iedereen die een instrument be speelt is welkom om samen met an deren muziek te maken. Verster kers en een drumstel staan klaar. Vanaf 19.00 uur staat voor de muzi kanten een hotpot soep klaar. Zaterdag 26 februari treedt Mick Quinn - voormalig bassist van Su pergrass - op samen met Fab Wilson (bas) en Mick Smith (drums). Het drietal brengt vettige, vuige rock. De Stulp probeert voor zaterdag 12 maart de bands King Jack en Zaniac te strikken voor een optreden. OUWERKERK BURGH-HAAMSTEDE Vier Zeeuwse kunstenaars - de Ben de van Vier - exposeren hun werk van 19 tot en met 27 februari in het Open Atelier van Daniëlle Orelio aan de Hogeweg in Burgh-Haamste- de. Te zien is werk van Carlo van Grembergen (objecten van glas en hout), Joke Sentse en Letta Vermeu len (beide objecten van verschillen de materialen) en Wilma Vermeij (grote kunststof sculpturen). Op 19, 26 en 27 februari zijn enkele van de- de kunstenaars aanwezig. Als het weer het toelaat wordt er buiten ge werkt. Ook gastvrouw Daniëlle Orelio laat zien hoe haar werk tot stand komt. Dagelijks 11 tot 17 uur. RENESSE Een dorpsraad houdt zich bezig met het algemeen belang van het dorp. De Alleen de inwoners van Zierikzee moeten het nu nog stellen zonder vertegen dorpsraad is geen politiek orgaan. De dorpsraad kan problemen aankaarten woordiging. De binnenstadbewoners hebben wel een eigen verenigingmaar bij het gemeentebestuur en geeft (ongevraagd) advies. een stadsraad die spreekt namens alle inwoners is er niet. ZIERIKZEE 'Inner child tarot' staat centraal als dé inspiratiebron voor de tekenop dracht tijdens de tekenworkshop zaterdag in gebouw De Driehoek in Zierikzee. Bedoeling van de te kenworkshop onder leiding van Jacqueline Roon is om fantasie, ver beelding en creativiteit van de deel nemers te stimuleren. „Het is een bijzondere manier om jezelf verder te ontwikkelen en weer in je eigen sprookjes te gaan geloven", aldus Roon. Tekenervaring is niet nodig. De tekenworkshop begint om 10.30 uur. Opgave via: 0111-415499. Extra aandacht voor Wonen en Tuinen Adverteren? Informeer bij verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 e teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55