221 zeeland Werk aan dijk begint weer Dorpsraad aan de slag met Riool Kuijerdamseweg van afstand opgeknapt Renesse heeft sinds gisteravond een dorpsraad. Op een druk bezochte bijeenkomst is het bestuur gekozen en de raad officieel geïnstalleerd. Verwaarloosde schapen in beslag genomen Geen geld gemeente voor Knuffeldier vrijdag 18 februari 2011 POLDER SCHOUWEN DORPSRAAD door Joeri Wisse kerkwerve - Het einde van het stormseizoen komt steeds dichter bij, dus gaat projectbureau Zeewe ringen weer aan de slag met het versterken van dijken in Zeeland. Dit jaar staat het dijkvak tussen de Schelphoek en het strandje bij Pik- gat op de planning. Tegelijk wordt de zandhonger bestreden. Enkele maanden geleden is aanne mer Zeeuwse Stromen al begon nen met een stukje. Het haventje bij de Heerenkeet wordt opge hoogd en van een nieuwe dam- wand voorzien. Omdat de oude kustverdediging intact blijft, kan dit werk in het stormseizoen ge beuren. Ondertussen is er ook ge werkt aan materiaaldepots voor de dijkverzwaring. Eén is er ingericht bij Gasthuis Klap. Er wordt ook ge bruikgemaakt van een bestaand de pot een stuk verderop, bij de Stel- weg ten oosten van Zierikzee. Ove rigens wordt ook veel materiaal aangevoerd over zee. Vanaf maart" start het voorberei dende werk aan de dijken. Het stuk tussen Pikgat en de Heeren keet is in augustus al af, zodat de strandjes aan het eind van de zo mer weer kunnen worden ge bruikt. Het deel tussen de Schelp- hoek en de Heerenkeet is in no vember af. In dat dijkvak bevin den zich ter hoogte van de Flaau- wersinlaag restanten van een dijk doorbraak. Deze oude dijkval blijft intact. De nollen zelf worden niet opnieuw bekleed. Tegelijk met de kustversterking, voert Zeewerin gen ook een deel van een project uit van Rijkswaterstaat om de zandhonger in de Oosterschelde te bestrijden. Voor de ingang van van de oude dijkval komt een 'drempel' om zand vast te houden. Hierdoor ontstaat er een groter slik in het kommetje. Zo krijgen vogels meer ruimte om te rusten en een maaltje bijeen te scharre len. Zeeweringen doet het werk voor Rijkswaterstaat omdat men daar al bezig is. Ook worden vrijko mende materialen hergebruikt. Meer info en aanmelden voor de nieuwsbrief op www.zeeweringen.nl MEEST GELEZEN 1. Protestbord tegen Flakkee snel weg 2. Houder voor ov-chipkaart 3. Kust rode draad 60-jarig huwelijk TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Melita Lanting Met een luid applaus is gisteravond de dorpsraad Renesse geïnstalleerd. Bur gemeester Gerard Rabelink nam voor het kersverse bestuur een fles champagne mee. „Dit is echt Renesse" zei voorzitter Frans Prins. „We zijn nog niet op gericht en we hebben al een fles champagne." Daarna was het tijd om aan de hand van stellingen te inventarise ren welke thema's leven in het dorp. De verrommeling bleek veel inwoners bezig te houden. Leeg staande winkelpanden, rolluiken die in de winter langdurig naar be neden zijn, 'vreselijke kleuren' op de panden en paardenpoep op straat staan hoog in de ergernis top tien. De 8i-jarige Eddie Hordijk is een van de inwoners die denkt dat er wel wat te verbeteren valt. „Het he le dorp verpaupert. Kijk, zie je dat pand daar? De eigenaar schijnt fail liet te zijn en nu staat het daar maar. Er hangen van die oude gor dijnen, kan dat nou niet eens weg?" Tijdens de dorpsraadvergadering bleek dat verkeer ook een hot-item is in het dorp. De proble men met hardrijders op de Stoof- weg wordt binnenkort aangepakt. Daar komen verkeersremmers. Vo rige jaar is daar snelheid gemeten en toen bleek dat 92 procent van de automobilisten te hard reed. Maar ook de onbereikbaarheid van het centrum voor hulpverle ners tijdens de markt en kermis is een punt waar de dorpsraad mee aan de slag mag gaan. Voor de kinderen mogen er wel wat meer speelmogelijkheden ko men, zeggen de inwoners. „Er is hier maar één klein speel veldje. Dat is wel heel erg weinig en er zijn wel heel veel kinderen", vertelt Rachel de Wijs, moeder van twee jonge kinderen. De dorpsraad kreeg het advies om nog maar eens te gaan praten met de stichting Moermond over het behoud van de ijsbaan. Op de vraag of Renesse veilig is blijkt dat daar nog wel wat aan schort. In de winter is het veilig, in de zomer 'kunnen we er een boek over schrijven'. Overlast, ge vaarlijk rijgedrag van busschauf feurs maar ook onveilige, donkere plekken. De dorpsraad gaat aan de slag met de suggesties. Overlast is vooral een zomers probleem. Het afgelopen zomerseizoen werd het centrum van het dorp beveiligd met cameratoezicht. Het bestuur van de dorpsraad Renesse Jan Prins, voorzitter Han van Sighem, secretaris John Willemse, penningmeester Panda van der Horst, lid Judith Verboom, lid Arie Kok, plv. voorzitter Karei Poiesz, plv. secretaris Peter Meijrink, plv. penningmees ter Lia van Oosten Eddie Hordijk (links) in gesprek met Wilco Jochem. „Het is goed dat er een dorpsraad komt, anders is het alleen maar de horeca die kwekt." mmsmsmmmï tholen - Een groot aantal verwaar loosde schapen op Tholen is door de Nieuwe Voedsel- en Warenau toriteit in beslag genomen en over gebracht naar een opvangadres. Te gen de eigenaar is proces-verbaal opgemaakt. Woordvoerster Anne- mieke Herberigs sprak gisteren van een 'ontoelaatbare' situatie. „Tien schapen waren al dood en negentig anderen waren sterk ver magerd." De eigenaar was eerder op de vingers getikt. Toen het deze maand weer raak was trad de Nieu we Voedsel- en Warenautoriteit op. Deze kwam op het spoor van de verwaarloosde schapen naar aanleiding van meldingen van de politie en van het waterschap. door Joeri Wisse ellemeet - Waterschap Schelde- stromen is in de Kuijerdamseweg in Ellemeet begonnen met het op knappen van het riool. Omdat de aannemer de 'reline-techniek' toe past, hoeven daarvoor niet alle straten open worden gebroken. Met deze methode gaat het werk ook een stuk sneller. Het water schap schat in dat de Kuijerdamse weg enkele weken moet worden af gesloten, in plaats van enkele maanden. Hierdoor wordt de over last voor omwonenden beperkt tot geluids- en stankhinder. Het verkeer wordt omgeleid via de Schelpweg, Weelweg, Nieuwe weg en Rampweg. De oude, in slechte staat verkeren de rioolbuizen, krijgen met de reli- ne-methode een nieuwe kunststof hatslaag. De aannemer, Helma Rei nigingsdienst uit Goirle, maakt eerst de buizen schoon en droog, waarna rondom een laag kunst hars wordt aangebracht. Door vervolgens warm water door de buis te laten lopen, hardt de harslaag uit en is er een nieuwe kunststof buis ontstaan. Het riool onder de Kuijerdamseweg kan er dan volgens het waterschap weer tientallen jaren tegenaan. dreischor - Kinderboerderij het Knuffeldier in Dreischor hoeft niet op geld van de gemeente te reke nen. Een verzoek tot sponsoring is afgewezen. Het Knuffeldier is voortgekomen uit het traject 'Dro men in Dreischor', onderdeel van Hart voor leefbaarheid. De kinder boerderij is inmiddels onder meer door sponsoring en zelfwerkzaam heid gerealiseerd. Het onderhoud brengt kosten met zich mee. Om die te dekken richtte het bestuur van de kinderboerderij zich onder meer tot de gemeente met een ver zoek tot sponsoring. Omdat de ge meente niet aan sponsoring doet' is het verzoek afgewezen. Cameratoezicht Rachel de Wijs en haar zoon Gijs. „Meer kinderspeelplaatsen zou wel fijn zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54