Zeeland PZCN: Hatfieldpark wordt multifunctioneel Rijkswaterstaat maakt korte metten met protest tegen Flakkee SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 HERINRICHTING Aanpak kost ruim twee keer meer dan begroot Brand verwoest bouwkeet aan N57 Houtkade blijft nog dicht voor verkeer Stunt mee met 538 voor War Child almanak Brei-ster Renesse heeft sinds gisteravond een dorpsraad Vrijdag 18 februari 2011 Uitgaansgeweld in Goes door drugs heftiger Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - De herinrichting van parkeerterrein Hatfieldpark in Zie- rikzee pakt ruim twee keer zo duur uit als aanvankelijk begroot. Het terrein wordt mulitfunctio- neel en breidt uit tot een dikke 200 parkeervakken. Indien nodig kunnen er zelfs rond de 400 auto's worden geparkeerd. De bedoeling is de klus nog voor het kermisseizoen (medio juli) te klaren. Maar eerst moet de ge meenteraad nog instemmen met de financiering. In plaats van de circa 270.000 euro zoals in de oor spronkelijke begroting was opgeno men, moet er 586.000 euro voor de klus worden neergeteld. Die verhoging heeft onder meer te maken met het multifunctioneel maken van een deel van het ter rein. Het achterste deel wordt als evenemententerrein ingericht. Te vens moet dit gedeelte dienst gaan doen als stallingsplaats voor pak- wagens eji als salonwagenterrein van de kermissen op Schou- wen-Duiveland. Bij de inrichting is bovendien reke ning gehouden met drukte op (toe ristische) hoogtijdagen. Het evene mententerrein kan dan als over loopterrein worden gebruikt. Dit stuk wordt met doorgroeiste- nen aangelegd, waardoor sprake is van een groen uiterlijk gecombi neerd met verharding. Verder wordt met klinkers gewerkt. De hogere kosten zijn verder terug te voeren op het prijskaartje dat hangt aan het afkoppelen van de hemelwaterafvoer (waardoor er geen regenwater in het riool te recht komt) en het vernieuwen van de (nu nog schamele) openba re verlichting. De aanpak is nodig vanwege ver- keersveranderingen elders in de stad, zoals het invoeren van be taald parkeren op de Mosselboom gaard en de herinrichting van Ha venplein. Die ontwikkelingen vra gen om een uitbreiding van gratis parkeerplaatsen in de centrum- schil. Ook in de buurt staan veran deringen te wachten die van in vloed zijn zoals de aanpak van het parkeerterrein Scheldestraat en het Pontes-project Campus Cultu- ra. Juist ook met het oog op deze ontwikkelingen wil de gemeente snel met Hatfieldpark aan de slag. Het Zierikzeese parkeerterrein is nu nog afgestemd op het tijdelijke gemeentehuis dat er ooit stond. Straks moet het terrein, door lage begroeiing, beter zichtbaar zijn. door Joeri Wisse BRUINISSE - 'Flakkee bij Zeeland nee!!! Geef' Flakkee terug aan zee!!!' Met deze tekst werden auto mobilisten gisterochtend 'welkom' geheten in Zeeland. Actievoerders uit verschillende plaatsen op Dui- veland plaatsten het bord woens dagavond op de Grevelingendam, pal op de provinciegrens. Lang heeft het zes meter brede bord niet langs de rijksweg N59 ge staan. Zodra de weginspecteur van Rijkswaterstaat het bord zag, gaf hij de opdracht om het weg te ha len. Volgens een woordvoerder omdat het gevaarte illegaal was ge plaatst. Bovendien stond het in de zogehe ten 'obstakelvrije zone'. Dat is een strook waar uit oogpunt van veilig heid geen borden en dergelijke mo gen staan. De borden liggen nu bij het steunpunt van Rijkswaterstaat in Bruinisse. De eigenaren, die ano niem willen blijven, mogen het daar komen ophalen. Het bord is een reactie op het voor stel van D66 Zeeland om het Zuid-Hollandse eiland bij de pro vincie Zeeland te voegen. De wo ning van provinciaal lijsttrekker Alex Hijgenaar uit Bruinisse werd enkele dagen nadat het plan naar buiten kwam bekogeld met poep en wc-papier. Mogelijk was dit ook een reactie op het voorstel voor het verleggen van de provinciegrens. Hijgenaar deed daar aangifte van. Het protestbord werd al snel weggehaald in opdracht van wegbeheerder Rijkswaterstaat. foto Ronald den Dekker BURGH-HAAMSTEDE Een felle brand heeft in de nacht van woensdag op donderdag een bouwkeet langs de Kraai jenstein- weg (N57) in de as gelegd. Omdat vlak bij de bouwkeet een aantal containers stond én omdat de wa terwinning ter plaatse lastig was kwam zowel de brandweer Burgh-Haamstede als de brand weer Renesse in actie. De omvang van de schade is nog niet bekend. t Over de oorzaak tast men nog in het duister. GOES De Houtkade in Goes blijft ook van daag waarschijnlijk nog afgesloten voor verkeer. De aankondiging dat de weg gisteren eind van de mid dag weer open zou gaan, is giste ren ingetrokken. Het opruimen van de asbest die is vrijgekomen bij de brand in het Nijverheidscen trum en die in de bermen ligt, duurt langer. Er worden omlei dingsborden geplaatst Ook de Kat- tendijksedijk blijft vandaag nog af gesloten. GOES De truck van radio 538 voor War Child stopt op zaterdag 26 maart op de Grote Markt in Goes. Van 18.00 tot 22.00 uur zenden de dj's van 538 live uit vanuit de truck. De radiozender roept iedereen op om stunts aan te gaan. Doel is om zo veel mogelijk geld op te halen voor War Child, dat zich inzet voor oor logskinderen. Tal van bekende Ne derlanders doen ook mee aan de ac tie. Voor meer informatie: www.538voorwarchild.nl Tip? redactie@pzc.nl Ruim dertig jaar had ze niet gebreid, die Zierikzeese. Toen ze door een en thousiaste vriendin weer werd be smet met het breivirus was ze wel haast niet te stuiten. Via internet werd fraaie wol besteld en de breipen nen tikten tot 's avonds laat. Een trui voor zichzelf had ze in gedach ten. In een overmoedige bui verzon ze een nieuwe steek om te voorko men dat de trui een doorsnee breisel zou worden. Innovatief en gedurfd, maar ook ingewikkeld, ondervond ze al snel. Het rustgevende getik werd steeds vaker onderbroken door onder drukt gemopper, uithalen en op nieuw beginnen. Veel zuchten van frustratie later was de trui af. Alleen bleek de fantasievolle steek waar ze zoveel van verwachtte volkómen on zichtbaar. De herintredende brei-ster is - een illusie armer - aan een nieuw project begonnen: een das. In één recht en één averecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53