sport 137 Vyaene hoeft zich niet te bewijzen DERDE KLASSE ZONDAG Jari Vyaene is als speler van Axel terug op Zeeuws- Vlaamse bodem. De aanvaller wil bij de zondag club zijn steentje bijdragen aan lijfsbehoud. De Geslootene Boom pakt overwinning Voorsprong Cogito is flink geslonken De Bruijn klaar in wereldbekertoernooi Open ZK katten op kartbaan Middelburg 51 goals bij HW'24 vrijdag 18 februari 2011 Axel scoorde dit seizoen in de derde klasse zeventien keer. Alleen Victoria'03 (14) en SC Gastel (11) waren minder productief. 'Ik heb niet zoveel met HW'24. Ik ben bij die club opgegroeid omdat ik in Hulst woonde.' Jari Vyaene over de club die hij op 3 april treft door Jack Begijn AXEL - Bij zijn debuut voor Axel in de uitwedstrijd tegen Alliance deed hij meteen waarvoor hij ge haald is: scoren en een assist geven waaruit het tweede doelpunt viel (1-2). Jari Vyaene is terug op Zeeuws-Vlaamse bodem en dat zullen ze weten. Vyaene zelf blijft er rustig onder. Het typeert de koe le killer. „Ik wil mijn steentje bij dragen aan het behoud van Axel in de derde klasse." In de winterstop kwam Vyaene over van Vrasene. Tweeënhalf jaar speelde hij bij de Belgische club. Samen met zijn toenmalige trainer Michel Leonhart verruilde hij HW'24 in de zomer van 2008 voor-Vrasene. Leonhart hield het slechts zes competitiewedstrijden vol en kreeg zijn congé na vijf ver- liespartijen en een gelijkspel. Marc Behiels was zijn opvolger. Vyaene (24) begon aanvankelijk op de flanken, maar verhuisde in de eindronde naar de spits en scoorde veertien keer. Een promo tie naar de vierde klasse nationaal was een feit. Het acteren op natio naal niveau draaide echter uit op een deceptie. „De trainer geloofde er niet in. Hij zei ingekocht te hebben voor de eerste klasse provinciaal. We speel den naar onze mogelijkheden. Be hiels was een aardige man, maar' had geen uitstraling. Bovendien ge beurde er altijd wel iets in de club. Spelers met een eigen mening wer den eruit gegooid of stopten. Drie bestuursleden runden de club. Als er onderling dan iets gebeurt, heeft dat grote gevolgen. Ze kon den zomaar halverwege de compe titie tegen een speler zeggen dat hij niet meer welkom was. Typisch Belgisch. )e zag dat wel meer." Degradatie was niet af te wenden. Behiels had geen greep meer op de groep en werd aan het begin van dit seizoen ontslagen. Zijn op volger was Albert Cluytens. Vrase ne kwam ook in financiële proble men en kon de gemaakte afspra ken niet meer nakomen. „We moesten in de tijd dat er con tractbesprekingen waren van het ene op het andere moment 25 pro cent inleveren. Zes spelers zouden ze onder contract houden, van Na tweeënhalf jaar bij het Belgische Vrasene is Jari Vyaene terug bij een Zeeuws-Vlaamse club. Zondag maakt de spits tegen koploper Dosko zijn thuisdebuut voor Axel. „Ik hoef mezelf niet te bewijzen. Dat heb ik in het verleden al gedaan." foto Mark Neelemans wie ik er één was. Het vertrouwen was echter weg bij mij. Ze kwa men met een belachelijk voorstel, terwijl ze me wel wilden behou den. Mijn gevoel zei dat het niet goed was." Een terugkeer naar HW'24 leek een logische keuze. Toch? Vyaene: „Waarom? Ik heb niet zoveel met die club. Ik ben bij HW'24 opge groeid omdat ik in Hulst woonde. msssaaesaasewi KWADENDAMME Het driebandenteam van De Ge slootene Boom boekte in de vierde divisie een 6-2-overwinning op 's Lands Welvaren 2. Al voor de pau ze namen de bezoekers uit Sas van Gent een riante 4-0-voorsprong, door overtuigende overwinningen van Rob Duitemeijer en Rien San- drini. Na de thee zorgde Dirk Smet met een overwinning op Nico Peeters voor de teamwinsL Jo Boogaert moest zijn partij inleveren bij Piet van Essen, maar dat .was nog slechts voor de statistieken. SLUISKIL De driebanders van Cogito/Polka Print leden in de derde divisie in ei gen huis een nederlaag tegen Hoondert/De Waard. Het duel ein digde in 2-6. Na de ongeslagen eer ste competitiehelft, die werd afge sloten met zeven punten voor sprong, bedraagt de marge vijf wed strijden later nog maar drie pun ten. Alleen Koen Pöpsel won sterk spelend zijn partij van Bram de Waard. Cogito slikte drie nederla gen, al was de verliespartij van Louis Dallinga er één met slechts één punt verschil. Axel was kordater en actiever in het benaderen. Ik woon in Axel en kan dus op de fiets naar het veld. Nee, voor het geld heb ik het niet gedaan, want dan was ik in België gebleven. Het financiële plaatje was voor mij geen issue. Wat de mensen ervan denken moeten ze zelf weten. Ik heb daar niets mee. Axel staat onderaan en is daarom een grote uitdaging. De club straal TRABZON Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is in de kwalificatieronde van het wereldbekertoernooi in Trabzon in Turkije uitgeschakeld. De Bruijn won zijn eerste partij nog wel tegen de Nederlandse kam pioen bij de vrouwen, Thérèse Klompenhouwer, met 2-0, maar dat deed de Griek Nikos Polychro- nopoulos ook. In de beslissende match tegen elkaar kwam De Bruijn er niet aan te pas. De Griek won met 2-0. Ook Glenn Hofman, eveneens spe ler van Delta, is al klaar in Trabzon. de uit dat ze me graag wilden. Bij HW'24 zou ik misschien alleen maar scheve gezichten krijgen, om dat je de plek van een ander in pikt." Even leek het er op dat Vyae ne niet snel in actie kon komen voor de Axelaars. In zijn twee laat ste wedstrijden bij Vrasene pakte hij namelijk twee rode kaarten. „Die liep ik op uit pure frustratie. Ik kon niet meer tegen de mentali- MIDDELBURG Indoor Karting Middelburg is ko mend weekeinde voor de tiende keer het decor van het open Zeeuws kampioenschap indoorkar- ten. Volwassenen strijden in drie ge wichtsklassen (vedergewicht tot 75 kilo, middengewicht 75 tot negen tig kilo en in de mammoetklasse vanaf negentig kilo). Daarnaast zijn er een vrouwenklasse, een cate gorie voor onder de zestien jaar en de kidsklasse. Zowel morgen als zondag is de aan vang 10.00 uur. Nu Jari Vyaene terug in de provin cie is, kan hij gaan schaven aan zijn Zeeuwse doelpuntentotaal. In vijf seizoenen bij HW'24 heeft hij 51 (na)competitiedoelpunten ge maakt. Zijn eerste goal maakte hij in no vember 2003. Bij een 5-2-achter- stand tegen Zeelandia Middel burg maakte hij in de slotfase HW's derde treffer. Zijn productiefste seizoen was het kampioensjaar 2005/2006. Hij maakte inde vierde klasse 24 van de 71 doelpunten van HW'24. teit in de club. Die kaarten waren terecht. Voor de eerste kaart werd ik vrijgesproken. Voor de tweede kreeg ik een boete van de club en zes wedstrijden schorsing van de bond. Gelukkig geldt die schorsing niet bij een overschrijving naar Ne derland. Er zijn mensen die dat graag anders hadden gezien, maar ik wist het en Axel ook." Bij Axel werd Vyaene naar eigen zeggen goed opgevangen. „Ieder- een is hier positief We vieren dit jaar het honderdjarig bestaan. Dat mag niet doorkruist worden met een degradatie. We moeten alles geven en alles voor elkaar over heb ben." De ambitie om hogerop te spelen blijft wel aanwezig bij Vyae ne. „Ik kon in België in de vierde klasse nationaal blijven spelen. Clubs rond Mechelen waren geïn teresseerd, maar dat vond ik te ver weg. Ik heb ook andere aanbiedin gen in België lopen. In Nederland komt het benaderen van spelers la- ter op gang. Ik zie dus wel wat ik ga doen. Nu richt ik me op Axel. Die club wil derdeklasser blijven en ik wil goed presteren. Een dui delijke win-win-situatie dus." De datum van de wedstrijd tegen HW'24 weet Vyaene moeiteloos te noemen. „Zondag 3 april. Dat wordt een speciale wedstrijd, maar ook niet meer dan dat. Spelen te gen mijn vrienden is wel leuk." Zondag staat zijn thuisdebuut te gen Dosko op de rol. Zenuwachtig is hij niet. „Maar ik ben wel honge- »- rig. Ik wil me laten zien. Ik hoef mezelf niet te bewijzen. Dat heb ik in het verleden al gedaan." INTERVIEWS Lees interviews met voetballers van andere regio's op www.pzc.nl/sport. Vandaag oa Dries Dijkmans (Patrijzen) STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51