maar weet niet precies wat zeeland 123 PZC Ruzie houdt onderhoud weg Damse Vaart tegen Uitbater The Limit: Vergeet niet dat er naast Joy nog een discotheek is 'Energiesubsidie rijkelijk laat' Celstraf en taakstraf voor Terneuzenaars vrijdag 18 februari 2011 door René Hoonhorst Er is geen bal te doen voor jongeren in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Als disco Joy de deu ren in Cadzand-Bad sluit, ligt het uitgaansleven in de gemeente Sluis goeddeels op zijn gat. Ook voor de rest is er weinig ver tier. „Een echt winkelcentrum zou leuk zijn. Met een Bijenkorf of zo. Of tenminste toch wat modezaken waar niet alleen kleding voor be jaarden hangt, maar waar jonge ren ook wat leuks kunnen scoren." Zijn vrienden knikken instem mend, maar weten evenmin als Roy (19) wat de streek nou echt aantrekkelijker kan maken. Ze beloven woensdagmiddag in het Oostburgse scholierencentrum Time Out hun wensen en verlan gens nog eens op een rijtje te zet ten en door te geven. Vertegen woordigers van het Zeeuwse CDA zijn vanavond vanaf acht uur te vinden in het bovenzaaltje van ca fé Zeeuwse Meisjes aan de Oost burgse Markt om te horen welke voorzieningen jongeren missen. Jeugdigen denken bij die vraag vooral aan uitgaansmogelijkheden. De oudere tieners, scholieren en werkende jongeren, die Time Out bezoeken, vinden dat er wat dat betreft weinig te beleven is in hun woonomgeving. Ze gaan of gingen bijna allemaal regelmatig naar Joy. Maar als ze achttien zijn geweest, is de lol daar ook grotendeels ver dwenen, weet Guled (19). De Oost burger doet de opleiding Zorg en Welzijn bij het ROC Westerschel- uit willen. Of ze, net als Guled, als een speer vertrekt uit de regio als ze haar opleiding heeft afgerond, weet ze nog niet. „Mijn familie woont hier en dat vind ik ook wel belangrijk." Oudere éri jongere bezoekers van Time Out vinden discotheek The Limit in buurtschap Mollekot geen alternatief voor Joy. Guled, Roy en Jordy (20) zijn er een aan tal keren geweest. Maar het ligt 'te 'Als ik zestig ben kom ik misschien wel terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Voor mijn rust' cuied <19> de en loopt stage bij Time Out. Als hij in het weekeind uit gaat, ver trekt hij met een paar vrienden naar de Randstad. Heen en weer rijden naar Rotterdam of Amster dam is geen probleem als je niet meer dan één keer in de maand de Bob hoeft te zijn. Guled blijft ook wel eens slapen bij familie als het erg gezellig is in één van de grote steden. Ook Tamara (19) uit Schoondijke loopt, als studente sociaal agogisch werk, stage bij Time Out. Zij is niet zo'n stapper, maar snapt wel dat haar leeftijdsgenoten wat ver der wegtrekken als ze eens 'echt' door Martijn de Koning Af en toe is het wel eens frustrerend, geeft Martijn Heijt van discotheek The Limit aan. Als er één zaak is die voorziet in een behoefte voor jon geren, is het zijn disco in Mollekot, het gehucht onder IJzendijke, wel. „Luister naar de reacties nadat be kend werd dat disco Joy over twee jaar dicht gaat", geeft hij aan. „Dan verwacht je toch dat een wethou der zegt dat-ie blij is dat The Limit bestaat. Maar nee hoor: Schaalje roept dat hij hoopt dat er snel een vervanger voor Joy komt." Heijt wijst ook op de heisa die ontstond toen het Sluise college vorig jaar besloot geen geld meer te steken in de discobus richting Joy. De ge meenteraad stak daar onmiddellijk een stokje voor. 'Veiligheid' was het belangrijkste argument. On langs sprong diezelfde raad op- msKsmmsBSBmg^^^&SBmassmauaateameesmBsssBBSsgB Extra aandacht voor Wonen en Tuinen Adverteren? Informeer bij verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl ver weg in the middle of nowhe re', is 'te rustig' en gewoon 'niet aantrekkelijk en gezellig' genoeg, vinden de oudere jongens. De dames Kristy (17), Silke en Devika (beiden 15) zijn nooit in The Limit ge weest. Voor hen valt de disco in de polder bij de grens onder IJzendij ke af omdat hij 'veel te ver weg' ligt. Ook hebben ze gehoord dat er drugs worden gebruikt en gedeald. Of het waar is, weten ze niet, maar The Limit trekt hen niet. Als Joy over twee jaar echt dicht gaat, weten Kristy en Devika niet zo gauw waar ze naar toe moeten. Naar België waarschijnlijk met een groepje vrienden. Silke deed dat al. Ze gaat in het weekeind naar haar vader, die in Brugge woont. Op de vraag wat ze naast discothe ken nog meer missen, hebben wei nig jongeren een concreet ant woord. Leuke winkels voor jonge ren en een bioscoop, meldt een en keling. „Gewoon wat om te doen, er is hier 's avonds gewoon niets te doen", roept Jordy, zonder echt de vinger te kunnen leggen op wat hij nou precies zou willen doen. Medewerkster Karin Koers, toe zichthouder van de Stichting Wel zijn in Time Out, denkt dat jonge ren sommige verworvenheden ver geten. „Velen houden van sport. En zowel in de sporthal als op de skatebaan hier bij het centrum le ven scholieren en jongeren zich uit. Er wordt toch wel wat op touw gezet voor de jeugd." Niet genoeg om hen aan de streek te binden, vindt een aantal bezoe kers van het scholierencentrum. Niet dat dat per se erg is. Guled: „Ik houd nu gewoon meer van de drukte van de stad. Misschien kom ik later wel terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Als ik zestig ben. Voor mijn rust." nieuw in de bres voor de bus toen Veolia wilde stoppen met het rij den van deze route. „Toen wij vo rig jaar moesten stoppen met een discobus omdat het te duur werd, heb ik geen politieke partij gezien of gehoord. Dat is toch krom." The Limit wordt, kortom, gene geerd, vindt Heijt. „En waarom? Ik begrijp het niet. We voldoen aan alle regels en qua voorzieningen doen we echt niet onder voor Joy." Zijn boodschap aan het CDA Sluis, dat vanavond een bijeen komst houdt over de toekomst van voorzieningen van jongeren: kijk wat je al hebt en zet in op be houd daarvan. „Waarom wordt die bijeenkomst hier niet gehou den? Wij zijn een jongerenvoorzie- ning pur sang. Als Joy dichtgaat, zijn wij de enige discotheek van Zeeuws-Vlaanderen. Daar zouden bestuurders en inwoners van de ge meente trots op moeten zijn." Uitbater Martijn Heijt van The Limit: „De gemeente Sluis negeert ons, ter wijl wij voldoen aan dezelfde regels en voorwaarden als Joy." SeSBBSS«8ani door Martijn de Koning DAMME - Ruzie over de Damse Vaart (het kanaal Sluis-Brugge) houdt ontwikkelingen in en langs het kanaal tegen. De provincie West-Vlaanderen en de dienst Waterwegen, onderdeel van het Vlaams Gewest, liggen in de clinch over het eigendom van het kanaal. Achterliggende reden is de discussie over verbreding van het Schipdonkkanaal. Die ver bindt het achterland met Zeebrug- ge. Om die bereikbaarheid te ga randeren, moet het kanaal worden verbreed. Een mogelijkheid is sa menvoeging met het naastgelegen TERNEUZEN - Terneuzen doet mee met de subsidieregeling 'Meer met Minder' om particuliere woningen duurzamer in te richten. Terneu zen en de provincie trekken elk maximaal 110.000 euro uit. De Zeeuwse regeling geldt voor 2010 en 2011. Het CDA en de PvdA ga ven tijdens de commissievergade ring aan niet te begrijpen waarom er niet eerder is ingestapt. De tijd om mee te doen is daardoor een jaar korter. Wethouder Frank van Hulle nam de schuld op zich. „Ik heb er te weinig druk op gezet." MIDDELBURG - Goed nieuws voor het geval de politie alle wiettuin- tjes in Terneuzen in kaart wil brengen: een 19-jarige Terneuze- naar weet precies waar ze zich be vinden en bij tijd en wijle rooft hij de wietplanten ook nog eens. De 19-jarige zei dat op de rechtbank in Middelburg waar hij zich met vier buurtgenoten in de leeftijd van 19 tot 21 jaar moest verant woorden voor drugsgerelateerde praktijken. Dat varieerde van het hebben van een kwekerij en dea len in hard en softdrugs tot wapen bezit en oplichting van een poten tiële hasjkoper. De hoogste straf 15 maanden cel waarvan drie voor waardelijk, eiste de officier tegen een 21-jarige Terneuzenaar. Hij zou lange tijd hebben gedeald in hard- en softdrugs. De 'kenner van wiettuintjes' hoorde twaalf maanden waarvan eveneens drie maanden voorwaardelijk tegen zich eisen. Voor de rest had de offi cier celstraffen gelijk aan het voor arrest en taakstraffen in petto. De zaak tegen de vijf Terneuzena- ren kwam aan het rollen door een tip van de Centrale Inlichtingen Eenheid, dat er in Terneuzen een ripbende aan de gang zou zijn. Over twee weken doet op 16 maart uitspraak. Leopoldkanaal. Het nieuwe kanaal zou bij Oostkerke op de Damse Vaart aangesloten kunnen wor den, waardoor die bereikbaar wordt vanaf de Noordzee en van uit Gent. Ook Sluis zou in dat ge val een open verbinding met de Noordzee kunnen hebben. De dienst Waterwegen claimt het ei gendom van de Damse Vaart, om dat zij zeggenschap over 'bevaarba re wateren' heeft. De provincie, de huidige eigenaar, zou wel verant woordelijk blijven voor de naastge legen wegen. Die zit dat niet zit ten. Tot er duidelijkheid is, wei gert zij onderhoud te plegen aan de slechte weg langs de vaart. MEEST GELEZEN 1. Geen hulp aan Taxi Segers 2. Eisen tegen Terneuzense ripbende 3. Drie gewonden bij schietpartij TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: i www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47