Jeugd komt erg veel tekort, 't Spektakel speelt 'Het lijk is zoek' 9 9 TAAlanf Start aanleg fietspad Reuzenhoeksedijk Van woningen kantoor maken roept verzet op De Berenburcht wint schaakkampioenschap Ossekoppen gaan wagentjes kijken GEMIS 'Er is 's avonds gewoon niets te doen, we willen wat te doen hebben' Eerste namen Rock on the Kiosk almanak Brei-ster vrijdag 18 februari 2011 Zi Zi «lïwlSilRl am ii ■éM OSSENISSE TERNEUZEN Waterschap Scheldestromen is gis teren begonnen met de voorberei dingen voor de aanleg van het fiets pad langs de Reuzenhoeksedijk in Terneuzen. Daarvoor moeten 330 bomen worden gerooid. De bomen worden elders gecompenseerd. Voor het rooien is de Reuzenhoek sedijk een week afgesloten voor het verkeer. Het 3,4 kilometer lan ge fietspad moet de verkeersveilig heid verhogen. De dijk wordt veel vuldig gebruikt door sluipverkeer. TERNEUZEN De fractie van Groenlinks vindt dat twee woningen aan de Jozi- nastraat niet moeten verbouwd tot één kantoor voor de Zeeuwse Gron den. Peter Clijsen wijst er in schrif telijke raadsvragen op dat het aan tal gezinswoningen met een tuin tje in de binnenstad beperkt is en dat er veel kantoorruimte leeg staat. „Als je toch per se woningen wilt gebruiken, dan staan er in de directe omgeving voldoende Clavis- woningen zonder tuintjes leeg." AARDENBURG Een team van openbare basis school De Berenburcht uit Oost burg heeft het West-Zeeuws- Vlaams Basisscholenkampioen schap Schaken op zijn naam ge schreven. Zij mogen op zaterdag 19 maart meedoen aan het Zeeuws kampioenschap in Zierikzee. Aan het West-Zeeuws-Vlaamse kam pioenschap deden drie teams van De Berenburcht en twee teams van het rooms-katholieke Op Dreef in Aardenburg mee. Carnavalsstichting d'Ossekoppen uit Ossenisse gaat dit weekeinde op pad om wagentjes te kijken. Zowel vanavond als morgen be zoekt prinses Margaretha met haar vrouwelijke Raad van Elf de bouw- lokaties van de twintig wagenbou wers. Die geven zondag 13 maart de alter natieve optocht in Ossenisse mede kleur en vooral leut. Stagiarie Tamara speelt gezellig een spelletje tafelvoetbal mee als er op een middag vlak voor sluitingstijd weinig bezoékers in Time Out over zijn. Als jonge inwoonster (19) van de streek weet ze dat er verder niet veel te doen is. foto's Mark Neeleman PHILIPPINE - Het rockfestival Rock on the Kiosk in Philippine heeft drie bands bekendgemaakt, die op 11 juni op het Philipsplein optre den. Het Haagse New York Diesel speelt grungerock. De Belgische MFH-coverband zweert bij Black Sabbath en Metallica. Hun landge noten van Seventy and Orange spelen alternatieve rock. Tip? redactie@pzc,nl Ruim dertig jaar had ze niet gebreid, die Zierikzeese. Toen ze door een en thousiaste vriendin weer werd be smet met het breivirus was ze niet te stuiten. Via internet werd fraaie wol besteld en de breipennen tikten tot 's avonds laat. In een overmoedige bui verzon ze een nieuwe steek om te voorkomen dat de trui een doorsnee breisel zou worden. Het rustgevende getik werd steeds vaker onderbroken door onderdrukt gemopper, uithalen en opnieuw beginnen. Veel zuchten van frustratie later was de trui af. Alleen bleek de fantasie volle steek volkómen onzichtbaar. De herintredende brei-ster is - een il lusie armer - aan een nieuw project begonnen: een das. In één recht en één averecht. AXEL - Toneelvereniging 't Spekta kel brengt de komische thriller 'Het lijk is zoek' op de planken in cultureel centrum de Halle in Axel. Het verhaal speelt zich af rond 1930 op een Engels landgoed, waar de verdeling van een erfenis leidt tot allerlei merkwaardige gebeurte nissen en komische verwikkelin gen. Het stuk wordt gespeeld door tien mensen en de 15-jarige Geof frey Vinke maakt zijn acteerde- buut. De regie is in handen van Jeanine Scheele. De première is morgen. De andere voorstellingen zijn op 25 en 26 januari. Aanvang telkens om 20.00 uur. Kaartjes kos ten 7 euro en zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Bruna Axel en via www.toneelspektakel.nl. De cast van de komische thriller 'Het lijk is zoek'. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46