Provincie: Waterdunen gaat door Noordslraat krijgt meer uitstraling ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 BEZUINIGINGEN Tegenstanders sluiten niet uit dat project alsnog zal sneuvelen 'Communicatie ramp in twitterdemocratie belangrijk' Harde keuzes over woningbouw Vrijdag 18 februari 2011 Jeugd heeft geen bal te doen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen 21 Flirt pingpongballen en batons mondt uit in hecht huwelijk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst terneuzen - De provincie gaat er vanuit dat plan Waterdunen ge woon doorgaat. Het Rijk wil welis waar miljoenen bezuinigen op aan leg en inrichting van natuurgebie den, maar budgetten voor Water dunen komen daarbij 'niet of nau welijks in gevaar', stelt projectleid ster Lies Dekker van de provincie. Tientallen miljoenen in project Waterdunen zijn bedoeld voor ver sterking van de zeewering en na- tuurherstel van de Westerschelde. Ook uit het budget Ruimte komt een fors bedrag van achttien mil joen euro. „Voor de inrichting van honderd hectare recreatienatuur is 4,3 miljoen euro toegezegd. Van dat bedrag is een deel al gebruikt voor aankoop van gronden", be toogt Dekker. Ook voor het overi ge deel zijn juridisch waterdichte afspraken met Economische Za ken, Landbouw en Innovatie ge maakt, meldt de projectleidster. Ook gedeputeerde Marten Wiers- ma refereert aan 'keiharde' afspra ken, die met Den Haag zijn ge maakt. „Op die afspraken is tot nu toe niet teruggekomen. Natuurlijk weet ik dat het huidige kabinet fors op natuur wil bezuinigen, maar voor Waterdunen kan dat nooit meer dan een paar ton zijn", verwachten Wiersma en Dekker. Zo'n eventuele bezuiniging leidt misschien tot versobering of aan passing van enkele natuurelemen ten, maar verder gaat het niet, be nadrukken bestuurder en ambte naar. Woordvoerder Guus Langeraert van de Vrienden van Waterdunen Nee!!! was aanvankelijk een beetje teleurgesteld dar de plannen niet werden afgeblazen. „Tijl Uilenspie gel zei al 'waar rook is, is vuiir' en hij warmde zijn handen aan een paardendrol. Ik zie het daarom toch positief. Het wakkert in elk geval de discussie weer aan", be toogt Langeraert. Medestander en fractievoorzitter van oppositiepartij Nieuw Ge meentebelang Adri Rosendaal had de champagne al te voorschijn ge haald. „Ik trek de fles nog niet open, maar houdt hem onder handbereik. Tenslotte waait er toch een andere wind uit Den Haag en die kan ook naar de pro vincie overwaaien." Fractievoorzitter Robert Evers van de PvdA, voorstander van Water dunen, is daar totaal niet bang voor. „Zo'n doordacht plan wordt niet zomaar helemaal geschrapt." door Eugène Verstraeten axel - De Noordstraat in Axel krijgt een nieuwe uitstraling die beter past bij de historische struc tuur van het stadscentrum. De straat- komt er uit te zien zoals die er rond 1950 ook ongeveer bij lag. Uit ingediende ontwerpen van vijf aannemers hebben ondernemers en bewoners gekozen voor de visie van aannemersbedrijf H4A. Dat is nu volop bezig met de uitvoering daarvan. De winkelstraat moet een gastvrij en uitnodigend karak ter krijgen. De straat wordt op nieuw voorzien van gebakken klin kers en zodanig ingericht dat auto verkeer duidelijk te gast is. Er wordt een rijstrook aangelegd in een afwijkende kleur. Auto's mo gen de straat in, maar het blijft wel eenrichtingsverkeer. De bestaande parkeervakken blijven behouden. Meteen wordt ook de riolering ver vangen. Om te voorkomen dat de bomen tijdens de werkzaamheden worden beschadigd zijn deze tijde lijk naar het terrein van H4a Groen verplaatst en ingekuild. Als de herinrichting klaar is kunnen ze weer teruggeplaatst worden op hun oude stekjes. Er wordt alles aan gedaan om het werk vóór Koninginnedag gereed te hebben. door Raymond de Frel terneuzen - De communicatie met inwoners bij een ernstige cala miteit is door steeds nieuwe ont wikkelingen op het gebied van me dia een punt van zorg. Communicatiemiddelen als Twit ter zorgen ervoor dat mensen in een mum van tijd berichten de we reld inbrengen over dat wat zij zien. „Zeker in de hedendaagse twitterdemocratie zitten de media er daardoor bovenop. Wanneer en hoe je als overheid communiceert bij een (bijna)-ramp is heel lastig, maar ontzettend belangrijk. Ik was in de buurt van Moerdijk toen die brand uitbrak. En dan wil je toch gelijk weten door wat voor wolk je rijdt", aldus burgemeester Jan Lo- nink van de gemeente Terneuzen. De gemeenteraad werd gistera vond tijdens een informatiebijeen komst bijgepraat naar aanleiding van de berichtgeving over inciden ten bij Dow en de brand bij Che- miePack in Moerdijk. Die leidden bij veel raadsleden tot vragen over de werkwijze van de gemeente en brandweer bij ernstige calamitei ten. Ook het subjectieve begrip 'bijna-ramp' kwam aan bod. „Als je bij de incidenten bij Dow niets had gedaan, zou het kunnen esca leren in een ramp. Maar stel dat er brand zou ontstaan, dan zijn er ook nog preventieve maatregelen die ervoor zorgen dat een brand niet groter wordt", gaf brandweer commandant Jeroen Meijering de raadsleden mee. door Raymond de Frel terneuzen - De gemeenteraad van Terneuzen moet de komende maanden 'harde keuzes' maken over nieuwe woningbouwprojec ten. Wethouder Cees Liefting hoopt dat de raad in juni kan aan geven welke prioriteiten hij stelt, nu de provincie eist dat er de ko mende tien jaar in totaal ongeveer duizend woningen in de gemeen te Terneuzen bij mogen komen. De nieuwbouwplannen behelzen nu samen zo'n tweeduizend wo ningen. De provincie vreest dat er straks wordt gebouwd voor leeg stand, onder meer vanwege een te ruglopend aantal inwoners. „We hebben twee jaar de tijd ge kregen om de plannen naar een normaal niveau terug te brengen", zei Liefting in de raadscommissie Omgeving. Lukt dat niet, dan ko men subsidiegelden voor stedelij ke vernieuwing in gevaar. Ook zou de provincie allerlei planologische procedures kunnen dwarsbomen. „Hoe meer we bouwen, hoe meer we zullen moeten slopen." Het winkelend publiek, bewoners en ondernemers in de Axelse Noordstraat ondervinden tijdens de werkzaamheden de nodige hinder, maar eind april is het leed geleden. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45