zeeland 13 een drama voor alle betrokkenen Bus en ferry een dag gratis eens rustig afwachten' Zedenzaak commentaar Campagnetour SGP doet Calvijn College Goes aan 4- vrijdag 18 februari 2011 Bezorgdheid en nuchter heid strijden om voor rang na de aangifte van een ontuchtige handeling door de directeur van de Middelburgse basis school Cypressenhof. De uitleg die de ouders gisteravond kre gen, verandert daar weinig aan. Het blijft voorlopig gissen naar wat zich jaren geleden tussen leerling en directeur heeft voor gedaan. De politie stelt naar aanleiding van de aangifte een onderzoek in. Veel ouders reageren verstan dig op dit nieuws. De schooldi recteur is hun ogen pas schul dig als de rechter het zegt. Dat is de juiste houding. Maar het maakt deze zaak nauwelijks minder dramatisch. Want hoe de afloop ook is, een zedenzaak is altijd ellendig. Bovendien te kent zo'n kwestie de school. De weg terug naar vertrouwen in de docenten en in de schoollei ding zal lang zijn. Het begint met totale openheid van zaken. Daarom is het jammer dat de geruchtenmachine al op gang was, toen de school, de gemeen te en de politie nog met hun uitleg moesten beginnen. SfgssgsEs i a m - mmm Eén dag nadat de eerste berichten over mogelijk misbruik op Twitter waren verschenen, besloot de vestigingsdirectie van de Middelburgse basisschool Cypressenhof openheid van zaken te geven over het incident, dat zich veer tien jaar geleden zou hebben afgespeeld. foto Ruben Oreel „Ook al word je met vlag en wim pel vrijgesproken: de lol van het lesgeven is eraf Ie raakt als leraar je onbevangenheid kwijt." De Aob verleent jaarlijks zo'n zes tig keer bijstand aan leraren. „De zaken variëren van ranzige sms'jes tot ernstig misbruik." Een derde van de aanklachten blijkt vals. „Het leidt tot een hoop ellende. Le raren raken hun baan vaak toch kwijt, omdat het bestuur geen ver trouwen meer in ze heeft/'Onder- zoeken duren vaak lang, weet Lat houwers. „Ik heb cliënten gehad bij wie de aangifte twee jaar bleef liggen. Ondertussen zitten ze thuis. Dat is vreselijk: je wordt aan gekeken op de situatie en moet uit leg geven aan collega's, je partner en de buren. Dat kom je niet meer te boven." Deze situaties zijn moeilijk te voor komen. „Er bestaat een gedragsco de. Daar staat bijvoorbeeld in dat je als man geen één-op-één ge sprekken met een meisje moet hebben in een afgesloten klaslo kaal. Internetverkeer mag alleen zakelijk zijn. Maar dat is lastig, ze ker voor jongere leraren. De lei draad die wij in cursussen meege ven is: wat je doet, zou een collega dat mogen lezen? Maar het is een serieus beroepsrisico. Als een leer ling uit groep 2 valt, neem je haar dan op schoot? Een troostende arm om een schouder? Ik zou het niet doen. Zeker als man is dat ui terst riskant gedrag. Als leraar trek je vaak aan het kortste eind. Het slaat een beetje door, en dat zorgt voor verschraling en verkilling in het onderwijs." GOES - De Statenfractie van de SGP houdt vandaag een campagne bijeenkomst in het Calvijn College in Goes. Vanaf 19.30 uur licht lijsttrekker (en gedeputeerde) George van Heukelom in het Calvijn College aan Klein Frankrijk 19 in Goes een aantal onderwerpen toe. Statenlid Ad Dorst gaat in op onderwerpen die voor Goes en omgeving van be lang zijn, zoals woningbouw, bin- nenvaartvoorzieningen, spoorpro- blematiek en industrieterreinen. Zo is de SGP niet overtuigd van nut en noodzaak van het nieuwe industrieterrein Poel V. Volgende week vrijdag bezoekt de SGP Sta tenfractie Reimerswaal. Daar gaat de fractie in discussie met SGP- jongeren in het Calvijn College Krabbendijke aan de Appelstraat. Het is het laatste onderdeel van de SGP-campagnetour. PROTEST Goese scholieren in actie tegen de bezuinigingen in het passend onder wijs. Zie de video op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Wie zaterdag 26 fe bruari naar de Open Dag van de provincie in Middelburg gaat, hoeft die dag niet te betalen voor de bus en de fast ferry. In de extra editie van Provincie- werk - die deze week als bijlage in de huis-aan-huisbladen verschijnt is een vervoersbon te vinden. Die bon staat ook www.zee- land.nl/komnaar/opendag. Een bon voor de terugreis kunnen be zoekers afhalen bij de OV-ambassa- deurs. Die zijn te vinden via in gang Abdij 10 in Middelburg. Van uit Tholen is er een speciale pen deldienst. Deze bus rijdt via Ril land (dorpshuis), Krabbendijke (NS-station), Kruiningen (de Uit kijk), Biezelinge (Caisson), Kapelle (Kerkplein) en Goes (busstation) naar de Balans in Middelburg. De dienstregeling is te vinden op www.zeeland.nl/komnaar/open- dag. De open dag van de provincie wordt gehouden tussen 10.00 en 16.00 uur. Op en om het Abdij Moeite met lopen? Scootmobieien v.a. 499,- plein zijn activiteiten georgani seerd. Zo is het onder meer moge lijk om op de foto te gaan met commissaris van de koningin Peijs, kan er geproefd worden van allerlei Zeeuwse Zilte Zaligheden en van Meatless-producten. Star tende ondernemers geven presen taties. Uiteraard zijn ook vertegen woordigers aanwezig van alle twaalf partijen die meedoen aan de Statenverkiezingen op 1 maart. Ook voor kinderen worden allerlei activiteiten georganiseerd. Gratis brochure? 0341 - 27 40 40 VCOj; middelburg Aan da oudersri/orzorgers van leefingen van Cypressenhof Middelburg, donderdag 17 februari 2011 Onderwerp: Informatiebijeenkomsten voor ouders/verzorgers 'Het is goed dat de school al zo snel een brief gestuurd heeft en een voorlichtingsbijeenkomst heeft georganiseerd' moeder van een leerling van de Cypressenhof Geachte ouders/verzorgers, Vandaag, 17 februari, is bij Politie Zeeland aangifte gedaan van een ontuchtige handeling door de directeur van de Cypressenhof. Het gaat om één melding van een oud-leariing over een incident dat ach veertien jaar geleden zou hebben afgespeeld. Op dit moment wordt door de politie onderzocht of er daadwerkelijk sprake Is van een strafbaar feit en of deze aangifte tot een zaak 20U kunnen leiden. De politie hééft in het verleden geen andere meldingen of aangiftes met betrekking tot de directeur ontvangen. Het bestuur heeft In goed óverleg met de directeur afgesproken dat hij In afwachting van de uitkomsten van het onderzoek niet op school aanwezig Is. heeft direct belang bij heldere en zorgvuldige informatie Daarom nodigt het bestuur u uit voor een van de informatiebijeenkomsten die vanavond, donderdag ITfsbruari in het Palet oefeuden worden. Op de bijeenkomsten zal door de school, politie, gemeente Middelburg en GGD informatie verstrekt worden. Omdat alle ouders van leerlingen deze bnef ontvangen en dé ruimte in het Palet beperkt (s, zullen vanavond drie bijeenkomsten gehouden worden. Voor alle duidelijkheid.' de inhoud van elk van deze drie bijeenkomsten is identiek. Indien u kinderen in verschillende groepen op schoot heeft verzoek ik u om naar de bijeenkomst voor de ouders van de groep van uw jongste kind te komen. De bijeenkomsten beginnen om: - 19.00 uur, ouders van leerlingen in groep 1,2 en 3- - 20.00 uur ouders van teerimnen in groep 4.5 en 5 - 21.00 uur, ouders van teerlingen in groep7 en 8 Vanaf vrijdag 18 februari kunt u tussen 09.00 en 16.00 uur met vragen terecht bij het informatienummer van de GGD, telefoonnummer 0113 - 249480.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3