an Anderlecht Rubin Kazan sport 133 6 PSV mazzelt in Lille en sleept op de valreep een gelijkspel uit het vuur Van Nieuwstadt verruilt Hoek voor FC Lienden EUROPA PSV-aanhangers aangehouden in centrum Lille rzitter. Hij vindt dat de media de club aanvallen. i Rik van den Boog wordt erdoor beschadigd", aldus g. Die krant doet aan karaktermoord/'Algemeen enkomst van de arbitragecommissie over het ontslag last hadden van beledigingen op internetfora. door Dick Sintenie brussel - Met een klinkende 3-0- zege op Anderlecht heeft Ajax gis teravond in Brussel een stevige ba sis gelegd voor het bereiken van de achtste finales van de Europa Lea gue. In die volgende ronde wacht de Amsterdammers een confronta tie met de winnaar van het duel FC Basel-Spartak Moskou. De ruime overwinning op de kop loper van de Belgische competitie was enigszins geflatteerd. Ajax dankte de i-o-voorsprong-frij rust niet in de laatste plaats aan Maar ten Stekelenburg, de doelman die op de nominatie staat om Edwin van der Sar bij Manchester United te vervangen. Tegen Roda JC keep te hij zondag misschien niet een van zijn sterkste partijen, gisteren in het Constant Vanden Stocksta dion hield hij zijn ploeg in de eer ste helft op de been met drie fraaie reddingen. Eerst plukte hij de bal van de imposante rechter schoen (maat 47) van de zeventien jarige krachtpatser Romelu Luka- ku, om even later ook spits Matias Suarez van scoren af te houden na een verkeerde terugspeelbal van Toby Alderweireld. Zijn redding op een hard schot van ex-Ajacied Mbark Boussoufa mocht er ook zijn. De jonge Belgische verdediger Al derweireld groeide na zijn fout uit tot uitblinker van de wedstrijd. In de 32e minuut kopte hij Ajax op voorsprong uit een corner van Christian Eriksen. Na rust waren de rollen tussen de twee omge draaid: een fijne pass van Alder weireld werd door Eriksen in twee instanties langs doelman Silvio Proto geschoten (0-2). De Amsterdammers mochten niet mopperen met die tussentand, aangezien Anderlecht kort na rust het beste van het spel had. Maar al les zat de bezoekers mee. Zelfs een penalty - na een overtreding van Eyong Enoh op Boussoufa - kre gen de Brusselaars niet in het doel van Stekelenburg. Marcin Wasi- lewski Schoot de bal hoog over. Na de 2-0 van Eriksen sprankelde het voetbal van Ajax zoals trainer Frank de Boer dat voor ogen heeft. Het middenveld van de Amster dammers, zonder de gepasseerde Demy de Zeeuw, heerste in het hol van de leeuw. De Boer: „Het is best moeilijk om Demy te vertel len dat hij niet speelt. Ik vind hem een goeie voetballer en een fantas tisch mens. Ik heb hem meege maakt bij Oranje, dan heb je een band. Maar het gaat niet om Demy, het gaat om Ajax. Wij dach ten dat dit de beste keus was voor dit moment, met Siem de Jong en Eyong Enoh heb je wat meer po wer op het middenveld." Ajax kreeg legio kansen de verdedi ging van Anderlecht, die in de ei gen competitie nauwelijks wordt gepasseerd, in de laatste fase van het duel te doorklieven. Het lever de nog één doelpunt op, van Mou- nir El Hamdaoui, die Proto met een gekruld schot in de verre hoek verschalkte. De return volgende week in de Arena lijkt een formaliteit. Het is een opsteker die Ajax goed kan ge bruiken met het oog op de nade rende topper tegen PSV in de com petitie, volgende week zondag. Dat duel is misschien wel de laatste mogelijkheid voor de Amsterdam mers om de kampioenskansen nieuw leven in te blazen. „Deze wedstrijd en deze uitslag in een Europese uitwedstrijd geven vertrouwen", zei De Boer. „Als ie dereen zo speelt als vandaag, en meedoet in het geheel, kun je dit voetbal verwachten. Dat moeten ze in hun achterhoofd prenten." vrijdag 18 februari 2011 Knock-outfase. Eerste duel. FC Rubin Kazan-FC Twente 0-2 (0-0). 77. De Jong 0-1, 88. Wisgerhof 0-2. Scheidsrechter: Schorgenhofer (Oos). Toeschouwers: 500. Ce- Ie kaart: Ansaldi (FC Rubin Kazan), Landzaat, Rosales, Janssen (FC Twente). Metalist Kharkiv-Bayer Leverkusen 0-4 (0-1). 23. Derdiyok 0-1, 72. Castro 0-2, 90. Sam 0-3, 90. Sam 0-4. Scheidsrechter: Gumien- ny (Bel). Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Oliynyk, Barcellos Freda (Metalist Kharkiv), M. Friedrich, Sam, Vidal, Castro (Bayer Leverku sen). Anderlecht-Ajax 0-3 (0-1). 32. Alderweireld 0-1, 59. Eriksen 0-2, 67. El Hamdaoui 0-3. Scheidsrechter: Rocchi (Ita). Toeschouwers: 26.000. Gele kaart: Boussoufa, Juhasz (Ander lecht), Blind, Alderweireld (Ajax). Napoli-Villarreal 0-0. Scheidsrechter: Clatten- burg (Eng). Toeschouwers: 38.000. Gele kaart: Dossena, Aronica, Cribari (Napoli), Capdevila, Gonzalo, Marchena (Villarreal). Lech Poznan-Braga 1-0 (0-0). 72. Rudnevs 1-0. Scheidsrechter: Bezborodov (Rus). Toe schouwers: 42.000. Gele kaart: Wilk, Stilic (Lech Poznan), Custódio, Hélder Barbosa (Bra- ga)- Besiktas-Dinamo Kiev 1-4 (1-1). 27. Vuko- jevic 0-1, 37. Quaresma 1-1, 50. Shevchenko 1-2, 56. Yussuf 1-3, 90. Gusev 1-4 (straf schop). Scheidsrechter: Proenca (Por). Toe schouwers: 20.000. Rode kaart: 90. Quaresma (Besiktas). Gele kaart: Sivok, Quaresma, Arikan (Besiktas), Shevchenko (Dinamo Kiev). Benfïca-VFB Stuttgart 2-1 (0-1). 21. Harnik 0-1, 70. Cardozo 1-1, 81.Jara 2-1. Scheidsrech ter: Braamhaar (Ned). Toeschouwers: 46.000. Gele kaart: Coentrao, Javi Garcia, Maxi (Benfi- ca), Tasci, Harnik, Delpierre (VFB Stuttgart). Bate Borisov-Paris Saint-Germain 2-2 (1-1). 16. Bressan 1-0, 30. Erding 1-1, 81. Gordey- chuk 2-1, 90. Luyindula 2-2. Scheidsrechter: Yefet (Isr). Toeschouwers: 9.500. Gele kaart: Clément (Pa ris Saint-Germain). Lille-PSV 2-2 (2-0). 6 Gueye 1-0, 31. De Melo 2-0, 83. Bouma 2-1, 84. Toivonen 2-2. Scheids rechter: Tudor (Roe). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Obraniak, Frau, Rozehnal, Chedjou (Lille), Pieters, Engelaar (PSV). FC Basel-Spartak Moskou 2-3 (2-0). 36 Frei 1-0, 41. Streller 2-0, 61. Kombarov 2-1, 70. Dzyuba 2-2, 90+2. Ananidze 2-3. Scheidsrech ter: Stavrev (Mac). Toeschouwers: 39.000. Ro de kaart: 78. Shaqiri (FC Basel). Gele kaart: Stocker, Yapi Yapo, Kusunga (FC Basel), McCea- dy, Carioca, Alex, Dikan, Suchy (Spartak Mos kou). Glasgow Rangers-Sporting Portugal 1-1 (0-0). 66. Whittaker 1-0, 89. Fernandez 1-1. Scheidsrechter: Grafe (Dui). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Bougherra, El Hadji Diouf, Weiss, Lafferty (Glasgow Rangers), Djalo, Car- riqo (Sporting Portugal). Sparta Praag-Liverpooi 0-0 (0-0). Scheids rechter: Meyer (Dui). Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Repka (Sparta Praag), N'Gog, Cole (Liverpool). Young Boys-Zenit St. Petersburg 2-1 (0-1). 20. Lombaerts 0-1, 46. Lulic 1-1, 90+3. Mayu- ka 2-1. Scheidsrechter: Kakos (Gri). Toeschou wers: 14.000. Rode kaart (twee keer geel): 69, Bystrov (Zenit St. Petersburg). Gele kaart: Jemal, Dudar, Nef, Degen (Young Boys), Danny, Hubocan (Zenit St. Petersburg). Paok Saloniki-CSKA Moskou 0-1 (0-1). 29. Necid 0-1. Scheidsrechter: Marriner (Eng). Toe schouwers: 20.000. Gele kaart: Vieirinha (Paok Saloniki), Nababkin, Mamaev (CSKA Moskou). Sevilla-FC Porto 1-2 (0-0). 58. Rolando 0-1, 66. Kanouté 1-1, 85. Guarin 1-2. Scheidsrech ter: Thomson (Sch). Toeschouwers: 24..000. Gele kaart: Perotti, Caceres (Sevilla), Moutin- ho, Rodriguez, Guarin (FC Porto). lille - Hoewel het spel daar geen enkele aanleiding voor gaf, stapte PSV gisteren toch met een positief gevoel van het veld na de eerste confrontatie met Lille in de zes tiende finales van de Europa Lea gue. De ploeg van trainer Fred Rut ten kwam op bezoek in Noord-Frankrijk in de slotfase te rug uit geslagen positie. Dankzij treffers van Wilfred Bouma en Ola Toivonen speelde PSV alsnog ge lijk: 2-2. Ruim tachtig minuten lang zag het er naar uit dat PSV volgende week voor eigen publiek voor een loodzware opdracht zou komen te staan. De bezoekers voetbalden in Lille vooral tegen zichzelf en ke ken na een half uur al tegen een 2-o-achterstand aan. Geheel tegen de verhoudingen in sleepte PSV echter alsnog een nut tig gelijkspel uit het vuur. De ploeg van Rutten speelde voor al voor rust ver onder de maat. Tot uitgespeelde kansen kwam het slappe PSV nauwelijks. Een snel ge nomen hoekschop van Dzsudzsak leverde nog wel een mogelijkheid op voor Berg, maar hij stuitte op Ola Toivonen de Franse doelman Landreau. Kort voor rust was Berg het eindstation van de eerste aardige aanval van PSV. De Zweedse spits kwam ech ter niet voorbij Landreau. De Eindhovenaren hadden op dat moment al twee treffers moeten incasseren. Lille kwam vroeg in de wedstrijd aan de leiding door Idris- sa Gueye, die de bal uit een afgesla gen hoekschop buiten het zicht van keeper Andreas Isaksson in het doel schoot. Na een half uur verdubbelde Pierre-Alain Frau de score. De spits profiteerde van een dekkingsfout van de PSV-defensie: 2-0. Lille had niet eens zijn beste spe lers nodig om PSV eenvoudig van zich af te houden. De Noord-Fran se club jaagt in de Ligue 1 op de eerste landstitel sinds 1954 en daar om staat de Europa League in de schaduw van de competitie. Trai ner Rudi Garcia liet gisteren veel vaste krachten buiten zijn ploeg, onder wie de smaakmakers Ha zard, Gervinho en Sow. PSV beet na rust wat meer van zich af, maar echt in de buurt van een belangrijk 'uitdoelpunt' kwam de ploeg lange tijd niet. In de slot fase sloegen de Brabanders alsnog toe. Eerst tikte Bouma de bal bin nen, luttele minuten later rondde Toivonen een snelle uitbraak fraai af: 2-2. Daarmee kreeg PSV aan zienlijk meer dan het eigenlijk ver diende. Twente-coach Michel Preud'homme spoort zijn spelers in een ijskoud Mos kou aan. Op de bank zitten de dik ingepakte reserves, foto Maxim Shipenkov door Barry van der Hooft HOEK - Topklasser Hoek kan vol gend seizoen geen beroep meer doen op Jos van Nieuwstadt. De centrale verdediger, die sinds de winterstop aanvoerder is, stapt over naar FC Lienden. De door Hans Kraay jr. getrainde club bezet op dit moment de achtste plaats in de zondag-topklasse. Van Nieuwstadt had woensdaga vond een gesprek met de beleids bepalers van FC Lienden en kwam meteen tot een akkoord over een overeenkomst voor één seizoen. Gisteravond wilde de oud-prof nog niet te veel kwijt over zijn overgang. „Ik wil me nu op de wedstrijd tegen Katwijk concentre ren", vertelde hij na de laatste trai ning. „Daarna spelen we twee we ken geen competitie en wil ik best tekst en uitleg geven." Dat Van Nieuwstadt aan het eind van dit seizoen vertrekt bij Hoek kwam niet als een verrassing. De 31-jarige verdediger gaf al meerde re keren aan dat het reizen tussen Waalwijk en Hoek veel tijd en energie kostte. Ruim een uur en een kwartier heen, en daarna weer terug, waar hij straks naar Lienden een minuut of veertig in de auto moet zitten. Van Nieuwstadt gaat morgen met Hoek in Katwijk op zoek naar de broodnodige punten. De nummer voorlaatst moet het in dat duel ze ker doen zonder Cédric Roussel. De Belgische spits raakte dinsdag in het bekerduel met TVC/Breda (5-0) geblesseerd aan zijn enkel. Wat heeft Jos van Nieuwstadt sÉl met Emmanuel Adebayor en Maicon? Lees erover op het weblog RudeStats via www.rude- stats.wordpress.com lille - De politie in de Noord-Franse stad Lille heeft don derdagmiddag tientallen PSV-aan hangers aangehouden. De actie volgde op botsingen tussen de sup porters en de ordetroepen in het centrum van de stad. Bij de ongere geldheden zetten agenten onder meer traangas in. Gewonden zijn er volgens Franse media niet geval len Volgens de lokale autoriteiten zijn dertig mensen opgepakt. Cir ca 150 relschoppers zouden op de Grand Place en op de Place Rihour agenten met flessen hebben beko geld en vernielingen hebben aange richt. Terrasstoelen en tafeltjes vlo gen door de lucht en verscheidene winkelruiten sneuvelden In en rond het stadion was het volgens de autoriteiten rustig. In de directe omgeving van Villeneuve d'Ascq zouden drie aanhoudingen zijn verricht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33