321 sport Ajax zit alles mee op het veld v« FC Twente warmt zich aan zege o[ Badmintonploeg naar kwartfinale EK Derksen pakt leiding, hole-in-one Lafeber Skiester Maze pakt eindelijk het goud Oud-Spartaan Van Ede overleden Opnieuw ritzege Theo Bos in Oman EUROPA LEAGUE Na een mime 3-0-overwinning bij Anderlecht zit Ajax in de Europa League op rozen. De terugwedstrijd lijkt een formaliteit voor de Amsterdammers. Coronel is media zat vrijdag 18 februari 2011 AMSTERDAM De Nederlandse badmintonploeg heeft gisteren de kwartfinales van de Europese kampioenschappen voor landenteams bereikt. Oranje won in Amsterdam in de laatste groepswedstrijd met 3-2 van Zwit serland. Eerder versloeg Nederland Litouwen en IJsland. Rusland is vandaag de tegenstander. Lotte Jonathans en Paulien van Dooremalen haalden voor Neder land het derde en beslissende punt binnen. In de laatste wedstrijd ver sloegen ze Jeanine Cicognini en Sa- brina Jaquet met 21-15 22-20. NEW DELHI De golfers Robert-Jan Derksen en Maarten Lafeber waren gisteren de smaakmakers in de eerste ronde van de Avantha Masters in India. Derksen legde de achttien holes van de golfbaan in New Delhi af in 66 slagen en nam de leiding in het klassement van het toernooi uit de Europese Tour. Maarten Lafeber volgt op de ge deelde elfde plaats met 69 slagen. Hij zorgde voor een sensationele hole-in-one op de elfde en verdien de daarmee een luxe personenwa gen. GARM.-PARTENKIRCHEN Vier keer nam ze bij een groot toer nooi het zilver mee naar huis. Gis teren bij de wereldkampioenschap pen ski in Garmisch-Partenkirchen was er eindelijk een hoofdprijs voor Tine Maze. De Sloveense skies ter was de beste op de reuzensla lom. Maze klokte een totaaltij d van 2.20,54 en bleef de Italiaanse Federi- ca Brignone een fractie voor. De Fran^aise Tessa Worley, leidster in de wereldbeker, eindigde op de der de plaats. ROTTERDAM De legendarische Spartaan Tonny van Ede is op 86-jarige leeftijd over leden. Hij speelde 455 competitie duels voor de Rotterdamse club, die vorig jaar de hoofdtribune van het stadion omdoopte in de Tonny van Edetribune. Sparta neemt vandaag voor de thuiswedstrijd tegen Telstar een minuut stilte in acht. De Rotter damse ploeg zal tevens met rouw banden spelen. Van Ede, landskam pioen met Sparta in 1959, was twee voudig international. SUR Rabo-sprinter Theo Bos heeft giste ren zijn tweede etappezege ge boekt in de Ronde van Oman. Bos sprintte na 208 kilometer met start en finish in Sur sneller dan de Itali aan Daniele Bennati en de Austra liër Matthew Goss. Die laatste be hield de leiderstrui. Bos sprak na afloop van de derde etappe van een 'mooie test'. De voormalig baantopper keerde deze winter terug bij Rabobank waar hij al een jaar in de opleidings- ploeg had gereden. Uri Coronel overweegt op te stappen als Ajax-voc „Mij irriteert de berichtgeving in De Telegraaf en Coronel. Hij rept over de eenzijdige verslaggeving directeur Van den Boog miste woensdag de bijeet van scout Hans van der Zee omdat hij en zijn gei Christian Eriksen is namens Ajax op weg naar de 2-0. In eerste instantie leek hij te worden gestuit door Anderlecht-döelman Silvio Proto, maar de pas ne gentien jaar geworden Deen kwam toch als winnaar uit het duel. foto Geert Vanden Wijngaert door Leon ten Voorde MOSKOU - Theo Janssen gaf het na afloop in de catacomben met een lach op het gezicht toe. „Ik heb vanmorgen bij de tactische bespre king niet echt opgelet, omdat ik er vanuit ging dat de wedstrijd toch niet door zou gaan." Toen Janssen een paar uur later de leegte en ijs- kou van het immense Loezjni- ki-stadion in wandelde, werd zijn motivatie er niet bepaald beter op. „Ik had helemaal geen zin om on der deze omstandigheden te moe ten voetballen." Omdat de Uefa dreigde met zware sancties, ging het duel toch door. Twente beraadt zich op vervolg stappen tegen de Europese voetbal bond. Pas een kwartier voor de wedstrijd kwam het signaal dat er gespeeld ging worden. Opeens werd het emst en bleek de war- ming-up wel degelijk een functie te hebben gehad. Het absurde de cor, de dwaze temperatuur, het gesjoemel met thermometers (was het -14,2 op de stadionthermome ter of -17,6 op die van Twente?), het telde allemaal niet meer. Er werd onverstoorbaarheid ge vraagd. „Je moet de knop omzet ten en dat is het knappe van deze ploeg", aldus Janssen. Voor rust had Twente het lastig met Rubin Kazan, dat ondanks het gebrek aan ritme beter en snel ler combineerde. De Tukkers ston den in de vrieskist aanvankelijk aan de grond genageld en erger den zich ook regelmatig aan de Oostenrijkse arbiter die zich on danks het gebrek aan toeschou wers ontpopte tot een ouderwetse thuisfluiter. Al snel werd duidelijk dat Twente in de eerste helft speel de met maar één intentie: overle ven. „Het was vooral een kwestie van tegenhouden", zei Janssen. Die houding was te begrijpen. Aan alles was te merken dat deze dag zich niet leende voor een gewone sportprestatie. „Je had met name last als je moest ademhalen, de lucht sloeg op je longen", zei Wout Brama. Ook Janssen, als een van de weinige spelers spelend zonder muts of oorwarmers, voel de zijn lichaam kraken. „Als je een sprintje trok werd je zuurstof als het ware weggenomen." In de rust kwam het besef dat het anders moest. Janssen: „Ik heb bij de trai ner aangegeven dat we hier een goed resultaat konden halen als we wat verder naar voren zouden gaan spelen." Die opzet slaagde en gaandeweg de tweede helft nam het warmge- draaide Twente de regie ook steeds vaster in handen. Dat kwam ook omdat de krachten bij Kazan wa ren weggevloeid. De Russen, ge hinderd door het gebrek aan com petitiehardheid, konden het niet meer bijbenen en werden in de eindfase overlopen door Twente, dat dankzij treffers van Luuk de Jong en Peter Wisgerhof een pri ma uitgangspositie verwierf voor de return van volgende week in Enschede. En dus was er na afloop trots en blijdschap bij alle aanwezi ge Tukkers. De kou was getrot seerd met de enige juiste remedie: een zege. Hoewel het na afloop heel makkelijk was om het avon tuur schouderophalend af te doen, bleven de spelers naderhand wel bij het standpunt dat ze door de Uefa waren blootgesteld aan bela chelijke omstandigheden. „Nu we hebben gewonnen voel je niets meer, maar deze wedstrijd had nooit gespeeld mogen wor den", vond Brama. „Maar goed, als de aftrap is geweest moet je niet blijven piepen. Dat heeft geen zin. Dan moet je gewoon aan de bak. En dat hebben we gedaan." Om er lachend aan toe te voegen dat 'win nen van Kazan eigenlijk een koud kunstje was'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32