De minister is echt toedeledoki zeeland 131 PROTEST Leerlingen speciaal onderwijs voeren actie in Goes tegen bezuinigingsplannen brieven vrijdag 18 februari 2011 Leerlingen van het speciaal onderwijs protesteren bij het stadskantoor in Goes. Ze zijn boos. Héél boos. En dat lieten de leerlingen van mytylschool De Sprienke en het Auris College in Goes gisteren horen ook. door Cornelleke Blok Minstens honderd kin deren en hun leraren hebben zich rond half elf met spandoeken en ballonnen verzameld bij het stadskantoor in Goes. 'Actie! Actie! Actie!', schreeuwen ze. Ze protesteren tegen de bezuinigin gen in het passend onderwijs. Mi nister Marja van Bijsterveldt wil het budget met 300 miljoen euro korten. Vorige week reisden de le raren al naar Nieuwegein voor een protestmanifestatie, maar de leer lingen willen nog een keer hun stem laten horen, ook al weten ze dat de maatregelen in Den Haag genomen worden. „De minister is echt toedeledoki", vindt Jordy Scheepbouwer die sa men met zijn klasgenootjes is ko men demonstreren. „Ze moet ge woon normaal doen en niet geld weghalen bij kinderen die niets ge daan hebben." Ook scholier Bruce Mott voelt zich 'behoorlijk slecht'. „Wij bete kenen volgens de regering weinig voor de samenleving, maar het geld dat nu weggehaald wordt heb ben we juist nodig om te bewijzen dat we wél wat kunnen beteke nen." Brian van Eenennaam (16) heeft een rap geschreven, die hij samen met schoolgenoot Elmar voor draagt aan de Goese burgemeester René Verhulst. „Over mijn vorige rap deed ik drie maanden, maar deze had ik in vier uur geschre ven!", vertelt Brian. „We zitten er erg mee. Waarom pakken ze zo'n zwakke groep? Ik heb zelf geen last van de bezuinigingen, want ik ga over een tijdje werken als lasser. Maar ik vind het zielig voor de an dere kinderen." Speciaal onderwijs is hard nodig, weet hij. „Ik heb een vorm van autisme en ik ben dyslectisch. Op een gewone school is het alleen maar leren, leren, le ren. Dat kan ik niet. Op het Auris College word je goed geholpen en klaar gemaakt om te werken. Daar in zijn ze gespecialiseerd. Ik ga el ke dag met plezier naar school." Verhulst deelt de zorgen van de kinderen en noemt de bezuinigin gen 'kortzichtig'. Hij belooft om foto Willem Mieras 'zo lang mogelijk niet te bezuini gingen' op gemeentelijke subsidies voor het speciaal onderwijs. De leerlingen sturen ook nog een brief naar de minister om hun zor gen uit te spreken. j bekijk de video op www.pzc.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Politieke ideeën Mevrouw Weenig van GroenLinks verbaast zich over een fatsoenlijke man die PW'er is, al heeft hij soms onfatsoenlijke politieke idee ën. Ik verbaas me al jaren over evangelisten, radicalen, communis ten en pacifisten die zich Groen en Links noemen. Zijn zij wel fatsoen lijk? Rosenmöller, jarenlang de nummer 1 van GroenLinks, voor malig lid van de Groep Marxis ten-Leninisten, enthousiast suppor ter en bewonderaar van Pol Pot, massamoordenaar en veroorzaker van de 'Killing Fields'. Als je ande ren de maat neemt op het gebied van fatsoen, mevrouw Weenig, zou ik u aanraden nog eens na te gaan hoe het nu toch komt dat die lijst moeiteloos is uit te breiden. Probeer die van de splinter en de balk nog eens. E.W. Meulenberg Perenlaan 1, Kortgene Bibliotheken Ik ben echt ontzettend kwaad over de berichten over de voorgenomen sluiting van bibliotheken in Vogel waarde en Kloosterzande. Dat Hulst moet bezuinigen is net als bij alle gemeenten logisch. Doch Hulst legt de prioriteiten verkeerd. In plaats van te zorgen dat de socia le contacten van zijn burgers be schermd blijven, moet men zo no dig een onzinhaventje dat miljar den gaat kosten voor laten gaan op de bibliotheken die buiten het uit lenen toch ook een sociale functie hebben. Het is toch te gek voor woorden dat in deze tijd van bezuinigingen een haventje dat miljarden ver slindt uit prestige moet voorgaan op sociale voorziningen van de bur gers in de gemeente Hulst. Dorpen tellen niet meer mee bij de ge meente Hulst. Ik hoop dat de ge meenteraad nog eens gaat inzien waar ze eigenlijk mee bezig is. H. Wiersma, N. Brandenburg Wilgenstraat 11Vogelwaarde Egypte De Verenigde Staten zijn bevreesd voor de golf van volksopstanden in de Arabische wereld. Dictatoriale regimes die zijzelf tientallen jaren ondersteunden zijn aan het wanke len. Na Tunesië en Egypte broeit het in Jordanië, Jemen en Algerije. Washington (met Europa) pro beert controle te krijgen over de si tuatie. Egypte is een cruciale part ner voor het Westen en één van de belangrijkste bondgenoten en ont vangers van Amerikaanse hulp. Jaarlijks ontvangt het Egyptische le ger 1,3 miljard dollar aan militaire hulp. De volksopstand in het Mid den-Oosten is nog niet gedaan. Is raël is vanzelfsprekend ontevreden. Luk Brussefaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart SP Gelukkig geeft de SP het zelf toe. Het onderzoek (over niet nako men verkiezingsbelofte PW) is ge daan uit pure frustratie. Ze zijn zo bang om de paar zetels die ze heb ben in de Provinciale Staten ook nog kwijt te raken. Dat zouden ze aan zichzelf te dan ken hebben. Wanneer de leden uit de fractie zelf zeggen dat ze niet naar een vergadering gaan omdat ze toch niets in te brengen hebben kan je ook niet verwachten dat ze echt serieus genomen worden. Ook kleine partijen kunnen als een luis in een pels zijn. Maar om het dan maar helemaal af te laten weten is wel erg makkelijk. Maar is dat niet SP eigen? Twee dames in Middelburg die afstand van de SP namen, nu weer iemand die met een na zijn benoeming op eigen naam verder gaat. Ja, dan zou ik als partij ook gefrustreerd zijn wan neer een andere partij zo lekker goed bezig is. Kirsten van Es Vlissingsestraat 23, Koudekerke Coffeeshop In het artikel 'coffeeshop ligt nu op bord van LPM' dat zaterdag 12 fe bruari in de krant stond, wordt ge suggereerd dat dit geen zaak is van B en W en dat de wethouders in deze casus niet als wethouder func tioneren. Welk een misverstand. In het coalitie-akkoord, dat in april 2010 door de gemeenteraad voor kennisgeving is aangenomen, staat heel duidelijk onder het uitgangs punt 'daadkracht', dat door de vori ge raad genomen besluiten, zoals over de coffeeshop, niet opnieuw ter discussie worden gesteld maar gewoon worden uitgevoerd. Dat heeft de wethouder maar te doen. Middelburg is geen bananenrepu bliek. De vrije kwestie betekent al leen dat de coalitiepartijen hebben afgesproken dat zij elkaar niet tot bloedens toe beschadigen tijdens het zeer besloten coalitieberaad. Arend Pieter van de Kreeke Bleek 15, Middelburg Hotel 2 Heel begrijpelijk dat meneer Doele- man droomt van een hotel in het Veerse Meer, zijn restaurant moet binnenkort opdoeken en hij moet naar de andere kant van de weg en daar lig je voor je het weet in het water want zo breed is het daar niet. Met een beetje fantasie maak je dan plannen in het water. Mooie plannen die niet in het Veer se Meer thuis horen maar in Maas vlakte 2 waar ze de horizon niet vervuilen. Wij hebben hier in Domburg de plannen klaarliggen voor een bijbehorend strandpavil joen. Sommige ondernemers zou den toch de definitie van kleinscha lig toerisme na moeten kijken. Gepko Prengér 't Maereltje 1, Domburg Kunstwerk Ik kon mijn ogen niet geloven toen ik gisteren naar huis fietste en zag dat het 'kunstwerk' teruggeplaatst was in onze wijk Nieuw Middel burg. Wij, wijkbewoners, hadden gekozen voor een mooi donker groen/rood kunstwerk. Een 'kun stenaar' die het presteert om tot twee maal toe niet in staat te zijn om zijn oorspronkelijke eigen ont werp te verwezenlijken, tja wat moet je daar mee? Als het een vrije opdracht was, zonder keuze voor de buurtbewoners, dan kun je daar niet veel tegen inbrengen. Artistie ke vrijheid noemen ze dat dan, ge loof ik. Nu lijkt het op minachting voor de buurtbewoners. Omdat ik geloof dat Van Lieshout net als ik Brabantse wortels heeft, heb ik een voorstel: We doen mee aan de car navalsoptocht. Ik ben bang dat we zelfs daar geen hoge ogen gooien en ik kan ook niet beloven dat hij ongeschonden de eindstreep haalt. Rene Broerse Prins Johan Frisostraat 6, Middelburg \e\s <Aoer\\ nee, tegen a< p^óinigm9en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31