241 zeeland 'Waterdunen gaat door' Uitgaansgeweld in Goes Wooninterieur Lavoir 'Klankbordgroep was niet unaniem' Provincie denkt dat bezuiniging meevalt JAARWERKPLAN POLITIE weekenddiensten Uitgaansgeweld in Goes is één van de aandachtspunten in het i jaarwerkplan 2011 van de politie. Maar volgens horeca-onder- nemer André Verhoef valt het allemaal wel mee. Politie wil jongeren bereiken met site OP ALLE GORDIJNEN VLOERBEDEKKING BINNENZONWERING LAMINAAT PARKET vrijdag 18 februari 2011 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De provincie gaat er vanuit dat plan Waterdunen ge woon doorgaat. Het Rijk wil welis waar miljoenen bezuinigen op aan leg en inrichting van natuurgebie den, maar budgetten voor Water dunen komen daarbij 'niet of nau welijks in gevaar', stelt projectleid ster Lies Dekker van de provincie. Tientallen miljoenen in project Waterdunen zijn bedoeld voor ver sterking van de zeewering en na- tuurherstel van de Westerschelde. Ook uit het budget Ruimte komt een fors bedrag van achttien mil joen euro. „Voor de inrichting van honderd hectare recreatienatuur is 4,3 miljoen euro toegezegd. Van dat bedrag is een deel al gebruikt voor aankoop van gronden", be toogt Dekker. Ook voor het overi ge deel zijn juridisch waterdichte afspraken met Economische Za ken, Landbouw en Innovatie ge maakt, meldt de projectleidster. Ook gedeputeerde Marten Wiers- ma refereert aan 'keiharde' afspra ken, die met Den Haag zijn ge maakt. „Op die afspraken is tot nu toe niet teruggekomen. Natuurlijk weet ik dat het huidige kabinet fors op natuur wil bezuinigen, Zaterdag 19 en zondag 20 februari Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: G. C. M. Rullens en Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon 22.30-ma 8.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Tandartsen J.R.M. de Klerck en O. Moens, Turfkaai 1, Middelburg, tel. (0118) 612738-Spreek- uur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Van Cittersweg 2a4, Amemuiden. T 0118-616390 maar voor Waterdunen kan dat nooit meer dan een paar ton zijn", verwachten Wiersma en Dekker. Een bezuiniging leidt misschien tot versobering of aanpassing van enkele natuurelementen, maar ver der gaat het niet, benadrukken be stuurder en ambtenaar. Woordvoerder Guus Langeraert van de Vrienden van Waterdunen Nee!!! was - hoewel hij het al haast niet durfde hopen - aanvankelijk een beetje teleurgesteld dat de plannen voor Waterdunen niet werden afgeblazen. „Tijl Uilenspie gel zei al 'waar rook is, is vuur' en hij warmde zijn handen aan een paardendrol. Ik zie het daarom toch positief Het wakkert in elk geval de discussie weer aan", be toogt Langeraert. Medestander en fractievoorzitter van oppositiepar tij Nieuw Gemeentebelang Adri Rosendaal had de champagne al te voorschijn gehaald. „Ik trek de fles nog niet open, maar houdt hem onder handbereik. Tenslotte waait er toch een andere wind uit Den Haag en die kan ook naar de pro vincie overwaaien." Fractievoorzit ter Robert Evers van de PvdA, voorstander van Waterdunen, is daar totaal niet bang voor. „Zo'n doordacht plan wordt niet zomaar helemaal geschrapt." door Luc Oggel Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Buurtzorg: Souburg tel. 0612375210, Ge meente Veere tel. 0610226772. Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.J. Diender en M.J.Diender- van Gemert, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. (0118) 410910.Spreekuur zonder af spraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tei. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24-uur bereikbaar). Toenemend geweld tij dens R 'n' B party's in Goes? André Verhoef, eigenaar van onder meer discotheek El Toro, moet er hartelijk om lachen. „Die worden al anderhalfjaar niet meer in Goes gehouden." De horeca-ondernemer, die een flink aantal uitgaansgelegenheden in Goes in bezit heeft, toont zich verbaasd over het onlangs gepre senteerde jaarwerkplan 2011 van het politieteam Goes/Borsele/- Noord-Beveland. Daarin wordt ge steld dat het uitgaansgeweld tij dens zogeheten R 'n B party's (ook wel shakedowns genoemd) in Goes toeneemt. Bovendien vreest de politie voor uitbreiding van dergelijke feesten en dus voor meer geweld. Onterecht, stelt Ver hoef, om de simpele reden dat ze niet meer worden gehouden. „Het klopt dat er tijdens zulke feesten vaak problemen waren en daarom zijn we er mee gestopt." Overigens draait El Toro nog wel R n' B mu ziek. „Dat deden we altijd al veel. Maar als je het R 'n B party noemt, dan trekt het op één of an dere manier vechtersbazen aan." Het werkplan voor Goes is voor een belangrijk deel gebaseerd op een eind vorig jaar voor het eerst uitgevoerde wijkscan; de 'straat kennis' die agenten tijdens hun werk opdoen. Uitgaansgeweld vormt een nadrukkelijk probleem, liet teamchef Clement Remijnse vorige week weten tijdens de pre sentatie aan de Goese raadscom missie. Verhoef stelt echter dat het 'nog nooit zo relaxed is geweest is al de afgelopen vijfjaar'. „En ik ben al 33 jaar actiefin de Goese ho reca. Bestuurders weten niet wat er speelt. Ik ben nog nooit uitgeno digd om eens over dingen te pra ten." In de meeste gevallen ligt overma tig drank- en drugsgebruik en cul turele achtergronden ten grond slag aan uitgaansgeweld. Volgens de politie niet alleen bij R n' B par ty's, maar ook tijdens andere fees ten. Vooral het gebruik en verhan delen van harddrugs, ook onder minderjarigen, neemt toe. Remijn se wil niet naar de horeca wijzen. „Je hoort vaak 'de horeca gooit ie dereen maar vol', maar daar ben ik niet van. Er wordt ook steeds meer aan beveiliging gedaan. Het is maatschappelijk gezien ook een andere tijd, de jeugd heeft meer ruimte, meer verantwoordelijkhe den. Jongeren zijn steeds mobieler en daardoor niet altijd gekend in Goes. Dit leidt eerder tot indivi dualistisch en soms agressief ge drag." Hoewel het uitgaansgeweld de laatste jaren redelijk sta biel blijft, is het zeker een punt van zorg, zegt de teamchef „Door het gebruik van drugs zit er geen rem meer op. Tijdens uitgaansavonden is er daarom al tijd back-up voor de bikers (agen ten op fietsen, red.) en een hon dengeleider paraat. Ook dragen agenten een veiligheidsvest en pep- perspray. Het is jammer om te moeten constateren dat dat nodig is." Remijnse is wel tevreden over het cameratoezicht in het uitgaans gebied. „Daardoor kunnen we er heel kort op zitten. Verdachte za ken die we hier op het scherm zien, kunnen meteen aan de bi- kers worden doorgespeeld. Het ge beurt regelmatig dat iemand zo op heterdaad wordt betrapt." Niet alleen het uitgaansgeweld is een punt van aandacht, ook aan psychische problematiek hebben agenten de handen vol. Die proble men concentreren zich in Goes vanwege de aanwezigheid van de GOES - Sinds deze week is de landelijke website www.vraaghetdepolitie.nl in de lucht, een proef van de korpsen Haaglanden, Rotterdam-Rijn mond, Brabant Zuid-Oost, Limburg-Noord, Noord- en Oost-Gelderland en Noord Holland-Noord. Doel is om jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar beter te bereiken, hun betrokkenheid bij veiligheid te ver groten en hen meer bewust te maken van veiligheidsthema's. Onder zoek heeft uitgewezen dat jongeren in de leeftijd van twaalf tot en met zestien jaar worstelen met vragen over veiligheid. Ook blijkt dat ze het antwoord op dit soort vragen graag horen van de politie. Op de site staan 101 vragen en antwoorden over veiligheid. Bezoekers kunnen ook rechtstreeks een vraag aan de politie stellen. door Theo Giele MIDDELBURG - De klankbordgroep voor het theater op het Molenwa ter is verworden tot een spreek buis van de Vereniging Stadspark Molenwater, zegt Andre Brouwer, die zelf een aantal vergaderingen van de klankbordgroep heeft mee gemaakt. Volgens Brouwer werden mensen die positief wilden meedenken over uitvoering van het raadsbe sluit voor het theater op het Mo lenwater ondergesneeuwd door le den van de vereniging. Voor een aantal mensen was dat de reden om uit de klankbordgroep te stap pen en niet, zoals in het advies van de klankbordgroep staat, de houding van het college van burge meester en wethouders. „Er zijn in derdaad mensen afgehaakt, maar dit ook omdat het overgrote deel van de aanwezigen in de klank bordgroep gewoon tegen een thea ter in het Molenwaterpark zijn. Al les is geprobeerd om op elk detail een negatief advies uit te brengen, zodat er een bijzonder moeilijk werkbare situatie werd gecreëerd. Het kan toch niet zo zijn dat enke le mensen beslissen voor het over grote deel van de burgers die wel voor een mooi park met theater zijn", aldus Brouwer. In het advies dat uiteindelijk namens de klank bordgroep werd uitgebracht werd het theaterplan als 'te kolossaal' aangeduid en gepleit voor uitstel van de bouw. Het college heeft dit advies naast zich neergelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24