4tnt Rommelig achterpad wordt 221 zeeland Katseveer verdwijnt en herrijst AWN-bezoek aan opgravingen CSW'ers naar jongerenconferentie Gewonde bij botsing auto's RAMSBURG Oud bedrijventerrein langzaam omgevormd tot nieuwe entree van Middelburg SJB Villa Valentijn Middelburg BV vrijdag 18 februari 2011 t Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl ARNEMUIDEN De afdeling Zeeland van de Archeo logische Werkgemeenschap Neder land bekijkt zaterdag de resultaten van de opgraving aan de Clasi- nastraat in Arnemuiden door Ar cheologisch Dienstencentrum en de Walcherse Archeologische Dienst. Hierbij is een schat aan spo ren en objecten opgegraven. Zij ge ven inzicht in het ontstaan en de ontwikkeling van Arnemuiden. On derdeel van de excursie is een wan deling naar de vindplaats. Verder staan lezingen van archeologen op het programma. Aanvang: 10 uur in het historisch museum 't Stadthuys Arnemuiden. De kosten zijn 5 euro. Opgave: Dicky de Koning-Kastelijn, tel. 06-28615255, dickydekoning @zeelandnet.nl. MIDDELBURG Als enige Nederlandse school mag CSW Van de Perre in Middelburg drie leerlingen uitzenden naar de 'Your Europe, Your Say'-conferen- tie van het Europees Economisch en Sociaal Comité in Brussel. Het gaat om Marieke Hollestelle (vwo-5), Anna Smulders (vwo-4) en Ivo Kalverboer (vwo-5). Op de conferentie zullen scholieren uit 27 EU-landen met elkaar in debat gaan over Europa. De leerlingen zijn in december 2010 voor deelna me geselecteerd. Het Europees Eco nomisch en Sociaal Comité is een adviesorgaan van de EU. AAGTEKERKE Bij een ongeluk op de kruising Baaiweg-Prelaatweg bij Aagtekerke is gisterochtend een persoon ge wond geraakt. Even voor elf uur kwamen twee personenauto's op het kruispunt met elkaar in bot sing. De beide auto's reden vervol gens in de richting van een elektri citeitshuisje. Eén betrokkene is naar het ziekenhuis gebracht. Over de aard en de ernst van zijn/haar letsel is nog niets bekend. door Theo Ciele foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - Er moet dik geld bij, en het zal in kleine stapjes gaan, maar Nieuw Ramsburg wordt op den duur een 'briljant van een wijk' in Middelburg, voorspelt wet houder |ohan Aalberts. Door de opening van de N57 is dit oude be drijventerrein van een vergeten, rommelige hoek in de achtertuin, nu de entree van de stad gewor den. Maar het is bepaald nog geen chique oprijlaan. Er is nogal wat fantasie voor nodig om in de lappendeken van lood sen, kantoortjes, opslagterrein en braakliggend gebied de plek te zien waar 'postmoderne bewuste intellec tuelen' zich senang gaan voelen. Dat is een van de doelgroepen waar Middelburg zich op moet richten, net als op actieve senioren en welstandige (bijna) emptynesters (mensen met geld en bijna uit-de-kinderen), zo is te lezen in het rapport van het stedenbouw kundig adviesbureau Palmbout Ur ban Landscapes. Maandagavond praat de gemeente raad over de toekomst van Rams burg en wordt in grote lijnen de toekomstige indeling van het ge bied tussen grofweg de Veerseweg en het kanaal vastgelegd. Voor een deel van Ramsburg zal er weinig veranderen. Grote ondernemingen als Ontop en Unipharma, die het dichtst bij het kanaal en de N57 lig gen, blijven. De rest van het gebied gaat op de schop, of is al op de schop. De ge meente voor het verleggen van de Oostperkweg bedrijven opgekocht. Gebouwen worden gesloopt. Met enkele bedrijven lopen nog onder handelingen. Het uitkopen en ver plaatsen kost meer geld dan aan vankelijk gedacht. Daarom vraagt Aalberts de gemeenteraad hier voor extra geld. „De nieuwe Oost perkweg heeft onze absolute priori teit", zegt wethouder Aalberts. „Het is de kapstok waaraan alles wordt opgehangen." Dinsdag tekent de gemeente een overeenkomst met de provincie en woningcorporatie Woongoed om samen te werken bij de ontwikke ling van Ramsburg. Plat gezegd gaan ze samen op zoek naar cen ten om Nieuw Ramsburg van de grond te krijgen. Het omvormen van oude bedrijventerreinen is nooit winstgevend. Dat wordt een proces van vele jaren. Slow steden bouw, heet dat tegenwoordig; klein schalig, rustig aan dan breekt het fi- llfpHBH '<\nöe r dag verblijf Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentiinmiddeiburo.ni nandële lijntje niet, is het devies. Het plangebied is in stukken ver deeld. Woongebieden, plaatsen voor kantorenbouw en bedrijven. „Financiën en de markt bepalen het tempo en de plaatsen die het eerst aan de beurt zijn", zegt Aal berts. Voor woningbouw is Woon goed als partner gekozen. De tijd van projectontwikkelaars, die in een klap honderden woningen uit de grond stampen, is voorbij. De adviseurs van Palmbout stellen dat het beter is '100 keer 1 woning te bouwen dan in één keer 100 wo ningen'. En het is verstandig om te zoeken naar en te bouwen voor speciale doelgroepen. Wie door de rommel heen kijkt, ziet de 'postmoderne bewuste in tellectueel met een vrij beroep' al zijn avondwandelingetje maken; kuierend langs de Veersewater- gang, terwijl de zon langzaam ach ter de koepel van de Oostkerk ver dwijnt. Bedrijventerrein Ramsburg in vogelvlucht, gelegen tussen het kanaal, de bedrijventerrein Arnestein aan de overzijde van het kanaal (linksboven). WILHELMINADORP - Restaurant Katseveer begint dit voorjaar aan een bijzondere operatie: het oude veerhuis aan de Oosterscheldedijk bij de Zandkreekdam wordt bijna helemaal afgebroken en weer opge bouwd. Het restaurant van Rutger en Jessica van der Weel logeert in de vijf maanden bouwtijd in het Veerhuis bij de jachthaven van Wolphaartsdijk. Het gebouw op de dijk is aan het verzakken. De ondernemers kun nen niet buiten het toeristensei zoen verbouwen, omdat hun zaak op een waterkering ligt - en daar kan in het stormseizoen niet aan gewerkt worden. De laatste avond dat er in het huidige Katseveer ge serveerd wordt, is zaterdag 26 maart. Daarna verhuist het restau rant naar Wolphaartsdijk om daar donderdag 7 april weer in bedrijf te zijn. Voor oktober dit jaar moet de verbouwing geklaard zijn. Architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft in Middelburg ont wierp een nieuw Veerhuis dat een panoramische gevel krijgt van Veer tien meter aan de Oosterschelde. Het oude veerhuis blijft heel her kenbaar in de nieuwe vorm, verze kert Jessica van de Weel. De Van der Weels hebben sinds ze ven jaar Katseveer in handen. Het restaurant heeft een traditie van chefkoks met een reputatie: onder meer Jannis en Claudia Brevet, nu patrons van Inter Scaldes in Krui- ningen, Eric van Daalen en Carissa de Kok en daarvoor Nico en Cora de Wolff gingen hen voor. Als een bedrijfspand op Ramsburg door de gemeente is aangekocht voor de aanleg van de verlegde Oostperkweg,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22