Zeeland PZC Storten vuil slib schaadt vertrouwen Minister heeft alsnog tijd voor N57 al™"-ak WALCHEREN 23 24 en 25 OVERHEID Gemeente Middelburg en waterschap voor rechter voor uitrijden bagger bij Kleverskerke mmcevied Dumppiaats voor troep uit Destad Brei-ster - Vrijdag 18 februari 2011 Drukkerij geeft Cinema plaats in Kloveniersdoelen Uitgaansgeweld in Goes door drugs heftiger 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen middelburg - De gemeente Mid delburg en waterschap Scheldestro- men moesten zich gisterochtend opnieuw voor de Middelburgse rechtbank verantwoorden voor het storten van vervuild slib bij Kleverskerke. Officier' van justitie I. Koopmans eiste een boete van 25.000 euro per partij, waarvan de helft voor waardelijk. „De overheid moet een goed voorbeeld geven. Noblesse oblige. Het is buitengewoon kwa- lijk dat het bevoegd gezag balan ceert op het randje van wat goed en slecht is. Het zou juist ruim aan de goede kant moeten staan," al dus de officier van justitie. „Boven dien zijn beide instanties al eerder veroordeeld voor milieudelicten." Het vervuilde slib, afkomstig uit de Middelburgse watergangen, werd in 2006 en 2007 gestort op de voormalige stortplaats nabij Kle verskerke. Het slib werd uit de ves ten gehaald nadat er jarenlang niet gebaggerd was. Koopmans: „Beide partijen wisten dat het niet om een normale partij slib ging, maar dat deze extra ver vuild zou zijn vanwege die bagger- achterstand." Saillant detail is dat de gemeente samen met de milieupolitie het on derzoek heeft gedaan naar de ver vuiling. De provincie heeft: subsidie ver strekt voor het afdekken van oude stortplaatsen in de provincie met (schoon) slib omdat sanering van de voormalige stortplaatsen te kostbaar zou zijn. Dat is ook het geval geweest bij Kleverskerke. De rechtbank worstelde even met de naam van het waterschap. Ten tijde van de baggerstort heette dat nog Zeeuwse Eilanden. Die naam is dit jaar echter vervangen voor Scheldestromen. Advocaat R. de Groot, namens bei de gedaagden, voerde aan dat de aanklacht onduidelijk is over de hoeveelheid vervuiling in het slib en om welke vervuiling het gaat, 'niet alle materialen zijn immers verboden om te storten, glas is wat anders dan asbest' en eiste deels vrijspraak. Door de vervuiling is het stuk grond niet langer geschikt voor be weiding van vee. Eigenaar, boer K. Corré, is volgens De Groot 'goud omrand schadeloos gesteld'. Corré denkt daar zelf echter anders over, getuige een brief aan de officier van justitie. Uitspraak 3 maart. De voormalige stortplaats bij Kleverskerke is afgedekt met een laag vervuild slib. Het terrein is daardoor niet langer geschikt voor beweiding van vee. foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel middelburg - Er komt toch nog een officiële opening van het Mid delburgse deel van de nieuwe N57 en het aquaduct onder het Kanaal door Walcheren. Komende maan dag rond 12.30 uur zal minister Me- lanie Schultz van Haegen van In frastructuur en Milieu de feestelij ke opening verrichten. Het Middelburgse deel van de nieuwe N57 is sinds 5 februari open voor verkeer. Omdat steeds onduidelijk was of minister Schultz van Haegen naar Middel burg kon komen voor een officiële bijeenkomst, heeft Rijkswaterstaat de weg toen zonder festiviteiten opengesteld. De officiële opening werd naar het najaar verplaatst, als ook het Veerse deel van de nieuwe N57 klaar is. Tot verrassing van Rijkswaterstaat heeft de minister donderdag laten weten toch naar Middelburg te kunnen komen. De opening vindt plaats op de cri- sisopstelplaats langs de N57, bij Ar- nestein. Alle kinderen van basis school Palmenhof in Sint Laurens komen in bussen ook naar deze plek. Met het oplaten van ballon nen vieren zij dat ze door de komst van de nieuwe N57 verlost zijn van het drukke verkeer langs hun school. Tijdens de officiële opening kan het verkeer gewoon door blijven rijden over de nieuwe N57. Ruim dertig jaar had ze niet gebreid, die Zierikzeese. Toen ze door een en thousiaste vriendin weer werd be smet met het breivirus was ze wel haast niet te stuiten. Via internet werd fraaie wol besteld en de breipen nen tikten tot 's avonds laat. Een trui voor zichzelf had ze in gedach ten. In een overmoedige bui verzon ze een nieuwe steek om te voorko men dat de trui een doorsnee breisel zou worden. Innovatief en gedurfd, maar ook ingewikkeld, ondervond ze al snel. Het rustgevende getik werd steeds vaker onderbroken door onder drukt gemopper, uithalen en op nieuw beginnen. Veel zuchten van frustratie later was de trui af Alleen bleek de fantasievolle steek waar ze zo veel van verwachtte volkómen on zichtbaar. De herintredende brei-ster is - een illusie armer - aan een nieuw project begonnen: een das. In één recht en één averecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21