io I buitenland Moskou in ban van enorm NEW ARRIVALS SPAAR EN WIN EEN VAN DE IPADS! rosada Kunststuk it Bahrein hard tegen betogers Vier jaar cel in voor demonstratie Tientallen doden door explosies bij depot Plein Tunis naar Bouazizi vernoemd Tragedie met hotelboot Vande Lanotte wil vier deelstaten DE VOORJAARSCOLLECTIES ZIJN BINNEN vrijdag 18 februari 2011 MINSK Een activist van de Wit-Russische oppositie is gisteren veroordeeld tot vier jaar cel. Vasily Parfenkov kreeg zijn straf voor 'deelname aan massale rellen' na de frauduleus verlopen presidentsverkiezingen in december vorig jaar. Er zitten nog 42 andere demonstranten vast in afwachting van hun proces. Zij zijn aangeklaagd voor hetzelfde ver grijp als Parfenkov. DAR ES SALAAM Door een reeks explosies op een le gerbasis in Tanzania zijn zeker twintig doden gevallen. Minstens 145 mensen zijn gewond geraakt. Duizenden omwonenden zijn geë vacueerd. De explosies begonnen woensdagavond laat bij een wapen depot op de basis in Dar es Salaam. De explosies sloegen snel over en in korte tijd ontploften ruim twin tig opslagplaatsen. Ook een school en enkele huizen werden vernield. TUNIS De autoriteiten in Tunesië hebben een plein in de hoofdstad Tunis vernoemd naar Mohammed Boua zizi, de groentehandelaar die in de cember de Jasmijnrevolutie ontke tende door zichzelf in brand te ste ken. Het Mohammed Bouaziziplein heette tot nu toe 7 Novemberplein, naar de datum waarop de in janua ri verdreven president Zine El Abi- dine Ben Ali in 1987 aan de macht kwam. manamah - Het leger in Bahrein heeft gisteren de controle over gro te delen van de hoofdstad Mana- mah overgenomen, nadat het vei ligheidsapparaat met grof geweld een einde had gemaakt aan protes ten tegen de regering van koning Hamad Ibn al-Khalifa. Zeker vier, mogelijk vijf mensen vonden de dood toen de politie en het leger onder meer met inzet van tanks een plein in Manamah schoon veegden. Ongeveer tweehonderd mensen raakten gewond. Tientallen men sen zouden spoorloos zijn verdwe nen tijdens de militaire operatie in de nacht van woensdag op donder dag. Deze mensen zijn waarschijn lijk gearresteerd door de ordediens ten. De protesten in Bahrein be gonnen zondag. Duizenden sjiiti- sche betogers trokken sindsdien naar het centraal gelegen Parel plein. Dat werd omgedoopt tot het Tahrirplein (Bevrijdingsplein), in navolging van het plein in Cairo dat het centrum vormde van de volksopstand tegen de inmiddels verdreven president van Egypte, Hosni Mubarak. De betogers in Bahrein stelden pas naar huis te gaan als het soenniti sche regime hun eisen zou inwilli gen. Zij willen onder meer demo cratische hervormingen en een constitutionele monarchie. De sjiieten vormen de meerderheid in het eilandstaatje in de Perzische Golf, maar voelen zich gediscrimi neerd door de soennitische macht hebbers rond koning Hamad. msmmmmimim brussel - België moet uiteindelijk een unie worden van vier deelsta ten: Vlaanderen, Wallonië, Brussel en het Duitstalige gebied. Zij moe ten een groot deel van het over heidsbeleid onder hun hoede krij gen, inclusief justitie en uitvoering van de sociale zekerheid. De federa le regering moet zich alleen nog be zighouden met zaken als defensie, buitenlandse betrekkingen, asiel en migratie. Voormalig bemidde laar Johan Vande Lanotte heeft dat gisteren gezegd in een gastcollege aan de Gentse universiteit. De Vlaamse socialist leidde ruim drie maanden de Belgische kabinetsfor matie, maar bereikte geen akkoord. hanoi - In de Ha Long baai in Viet- naast Vietnamezen ook toeristen uit keren toen een plank uit de romp nam wordt naar overlevenden ge- negen andere landen. Elf toeristen losschoot en het water naar binnen zocht nadat gisterochtend een hou- en hun Vietnamese reisleider zijn golfde. Volgens de politie waren er ten hotelboot met slapende toeris- verdronken. Het vaartuig, dat voor 21 toeristen en zes bemanningsle- ten zonk. Aan boord bevonden zich anker lag, zonk binnen de kortste den aan boord. Negen buitenlandse den haac - Formeel is mevrouw Elena Nikolajevna Baturina voor een medische behandeling in Oos tenrijk. Het zou echter best kun nen zijn dat de vrouw van de eind 2010 door de Russische president Medvedev ontslagen Moskouse burgemeester Joeri Loezjkov, op de vlucht is. Politieagenten vielen gisteren het kantoor van Baturina's onroerend goedbedrijf Inteko binnen. Zij wa ren op zoek naar bewijzen voor fraude. Baturina, naar verluidt de rijkste vrouw van Rusland, wordt ervan verdacht 350 miljoen euro achterover gedrukt te hebben: een lening van de Bank van Moskou voor Premier Estate, een bedrijf dat Inteko drie maanden na op richting opkocht. De inval bij Inteko was niet de eni ge. Ook kantoren van de Bank van Moskou, woningen van bankiers en vestigingen van ontwikkelings maatschappijen op naam van Batu rina werden bezocht. Telefoonverbindingen werden ge kapt en het werd aanwezigen ver boden met telefoons opnamen te maken van de actie. Volgens Binnenlandse Zaken had het geld dat de Bank van Moskou Premier Estate in 2009 leende nooit bij Baturina terecht mogen komen. Premier Estate handelde t/m 27 maart 2011: r r 60 winkels op één toplocatie in Roosendaal In Rosada vind je maar liefst 60 merkwinkels, o.a.: Nike Factory Store, Scapa Sports, River Woods, Levi's, Converse en Björn Borg. Altijd 30 tot 70% goedkoper! Maandag t/m zondag open van 10:00 tot 18:00 uur I www.rosada.nl 25 MIN VANAF GOES factory outlet cairo - Een tiener in Cairo heeft het beeld van een farao gevonden dat tijdens de volksopstand was ge stolen uit het Egyptisch Museum. De 16-jarige jongen stuitte op het beeld van farao Achnaton bij een vuilnisemmer op het Tahrirplein, de plek waar wekenlang grote de monstraties tegen het regime van Mubarak werden gehouden. De tie ner nam het voorwerp mee naar huis. Zijn oom, een professor aan de Amerikaanse Universiteit in Cairo, herkende het beeld en gaf het terug aan de autoriteiten. Volgens museumdirecteur Tarek al-Awadi is het beeld een van de mooiste in zijn soort en van on schatbare waarde. Het kunststuk is licht beschadigd, maar zal worden gerestaureerd. Plunderaars braken tijdens de op stand in bij het Egyptisch Mu seum. Ze namen verscheidene kostbare beelden mee. Achnaton, die heer ste van 1351 tot 1334 voor Christus,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10