22 het verschil Kleppers stal-Engels zijn weer topfit Onverwacht verlies TTCM sport 143 Van 't Westende derde op NK onder twintig Theo den Herder verbetert record Zusjes Nijpjes sterk bij generale repetitie Rentmeester op drempel van NK Groene Ster wint en concurrenten lij'den nederlaag maandag 14 februari 2011 Dick Jaspers verbetert in de par tij tegen Delta-speler Eddy Leppens het seizoensrecord van de hoogste serie door Joop van den Oudenhoven barendrecht/sluiskil - De Zeeuwse teams in de eredivisie driebanden bleven beiden met le ge handen na een bewogen strijd. Delta verloor in Barendrech.t met 6-2 van koploper Van Donge8dDe Roo en Garage Verbrugge verloor het degradatieduel thuis tegen De Vrachtkar met dezelfde cijfers. In beide wedstrijden maakte de in breng van een absolute wereldtop per het verschil tussen winst en verlies. In Barendrecht stond het bij de de pauze 2-2 na de zege van Jean Paul de Bruijn op niemand - minder dan Torbjörn Blomdahl en verlies van Glenn Hofman tegen Jean van Erp. Na de thee verloor Peter de Backer van Martin Horn na een gelijkop- gaande strijd. De Duitse vechter smentaliteit ga uiteindelijk de doorslag. Op de andere tafel voch ten Eddy Leppens en Dick Jaspers een hoogstaand duel uit dat na veertien beurten en 28-23 in Jas per's voordeel aan beide spelers kansen bood. Toen begon Jaspers aan een reeks die pas zou ophouden toen hij de finish had bereikt: een serie van 22! Het had er alle schijn van dat hij nog wel een poos door had kunnen gaan. Jaspers verbeterde het seizoensrecord dat met acht tien op naam van Francis Forton stond. De Brabander verkeerde in juich stemming en Eddy Leppens zat met een dubbel gevoel. „Enerzijds was ik vol bewondering voor de prestatie van Jaspers, maar ander zijds baal ik vreselijk omdat ik goed speelde en dan op deze ma nier verlies. Je voelt je dan zo machteloos hè." De nederlaag kwam hard aan in Zeeuwse kringen, vooral ook om- miismemsmmmMmssm^^sKSsmsmssssimB nijmegen - De Vlissingse judoka Tess van 't Westende is zaterdag als derde geëindigd op het Neder lands kampioenschap onder twin tig jaar. Ze komt uit in de klasse -57 kilo. De zeventienjarige Walcherse be reikte in Nijmegen de halve eind strijd door overwinningen op An ke Thoonen en Joske Roeleveld. Door Do Velema werd ze uit de fi nale gehouden. In de strijd om het brons won ze vervolgens van Djoe- ke Boumans. Van 't Westende (Budokan Rotter dam) won al vaker medailles tij dens nationale kampioenschap pen. In 2010 legde ze bijvoorbeeld beslag op de derde plekken tijdens het NK voor senioren en het NK onder twintig jaar. Ze pakte ook al eens zilver op een NK onder ze ventien jaar en een NK onder vijf tien jaar. dat het bij de pauze 0-4 had kun nen, en misschien wel moéten zijn. Glenn Hofman leidde in de partij tot 24-30 maar kwam nadat De Bruijn zijn partij tegen Blomda hl had uitgemaakt opeens onder druk te staan en raakte niks meer. De Bruijn hield de Zweedse groot meester de gehele wedstrijd in be dwang, verdedigde goed en scoor de veel. Blomdahl kwam maar niet in zijn spel en toen hij einde lijk wat begon te scoren, gleed De Bruijn over de finish. De Hulsten aar was tevreden met zijn optre den maar niet vrolijk over het ver dere verlpop. Dat waren ze bij Garage Verbrugge Hyundai in Sluiskil ook niet. Voor de thee leek de ploeg naar een ver nietigende nederlaag te worden ge speeld na zwakke optredens van Henk Habraken tegen een sterk spelende Wesley de Jaeger en van Ronny Daniels tegen Bert van Ma nen. Maar na de pauze leek alles anders toen Kees Wittens brutaalweg uit de blokken schoot en Arno Peter son de hele wedstrijd op ruime achterstand hield. Er gloorde hoop toen ook Martin Spoormans de lei ding in de partij stevig in handen had tegen de Italiaanse oud-we reldkampioen Marco Zanetti. Tot 42-34 voor Spoormans was een ge lijkspel binnen handbereik maar toen kwam de extra klasse van de Italiaan bovendrijven. Met een serie van acht kwam hij eerst naast Spoormans om vervol gens met nog eens acht een einde aan de partij te maken en zijn team aan de overwinning te hel pen. Daarmee komt het Zeeuws-Vlaam- se team in direct degradatiegevaar. Ook Delta moet weer oppassen, want door de nederlaag is Snellen Recycling tot op een punt van de derde plaats genaderd. Michel Schrier (links) en Tim Pleijte "ien van Zeeland. MIDDELBURG Theo den Herder heeft zaterdag op de 25 kilometer het Zeeuws record bij de mannen 55+ verbeterd. De at leet van het Goese AV'56 finishte in de Heinenoordtunnelloop in 1.40.51, ruim sneller dan het oude record van Zeeuws-Vlaming Fons Warrens (1.41.43). Het was De Her ders derde Zeeuwse record. Ook die op de 30 kilometer en de mara thon staan op zijn naam. Andere Zeeuwen: Marius Besuyen 1.47.15, Cor de Ridder 1.48.52, Wim Bak ker 1.59.19 (2e bij M60+), Fatima Gonsal- ves 2.04.07, Hans Minnaard 2.06.25. ROOSENDAAL De tweelingzusjes Jessica en Chan- tal Nijpjes uit Middelburg waren goed op dreef in een nationale dres- suurwedstrijd ZZ-licht in Roosen daal. Jessia stuurde Vigo met 67,34% naar de zege. Chantal werd met William met 65,31% tweede. Jessica: „Ik zag deze wedstrijd als voorbereiding op de halve finale van het NK, volgend weekend in Uden. Vigo toonde veel progressie. Een leuke opsteker." door Kifn 't Hooft middelburg - TTC Middelburg kreeg zaterdag een flinke tik te ver werken door in de eerste divisie met' maar liefst 2-8 te verliezen van Dordrecht. Alleen Tan Anran kon tot overwin ningen komen. Hij klopte Mitchell Alsemgeest en Jeroen Kivits. Te gen een in topvorm verkerende Frank Hollak bleek geen kruid ge wassen. Wouter van der Mark en John Scott hadden een slechte dag en kwamen niet tot een overwin ning. Van der Mark sprak van een terechte nederlaag. „Al verloren we wel een paar partijen op een ongelukkige manier." Amemuiden deed in de derde divi sie goede zaken door het Eindho- het veld aan van de Zwaarste foto Johan van der Heijden middelburg - De kansen op een NK-ticket voor dammer Martijn Rentmeester zijn zaterdag geste gen, ondanks twee gelijke spelen. De Zeeuws kampioen hield in Til burg eerst zijn achtervolger Frerik Andriessen op een gelijkspel. Daar na had hij het zwaar tegen Jeroen van den Akker, maar het voordeel van de Amsterdamse grootmeester bleef binnen de perken. Met nog twee ronden te gaan leidt Rent meester met een punt voorsprong op Van den Akker en Andriessen. Voor Ben Provoost verliep de der de speeldag in Emmeloord niet naar wens. Op de remise tegen koploper Michiel Kroesbergen viel weinig af te dingen, maar in zijn aanvalspartij tegen Alfons Ottink miste hij een goede winstkans. Op de slotdag zal Provoost minstens één partij moeten winnen om het NK te halen. Daaf Kasse uit Mid delburg speelde zaterdag in Til burg twee keer gelijk, tegen Anton Kosior en Anton van Berkel. Bij de vrouwen wacht Leonie de Graag nog op haar eerste zege. Za terdag miste de Goese tegen Barba ra Graas een grote winstkans, waarna de partij remise werd. vense Renata met 8-2 aan de kant te schuiven. Frank Boute begon on wennig tegen Stefan Heijnis maar sloeg de wedstrijd na een 0-2-ach- terstand toch nog binnen. Ook zijn andere wedstrijden won hij. Jan Henk Bomhof herstelde zich goed van zijn mindere optreden vorige week en bleef ongeslagen. Jeroen de Heide won tweemaal, al schudde hij Theo Boon pas in de vijfde game met 13-11 van zich af. Tegen Stefan Heijnis kon hij een 2-o-voorsprong niet verzilveren. De mannen van SAR boekten een keurige 8-2-overwinning op Ceve- lum. Simone de Klerk en Dennis Verdurmen bleven ongeslagen. Jo han 't Hooft versloeg Ebben. Om dat grootste concurrent Falco een nederlaag leed, gaan de Zeeuws door Sjaak Sinke westenschouwen - Met de zege van Michel Schrier uit Vlissingen en de tweede plaats van Tim Pleij te (Zoutelande) zijn de twee klep pers van trainer Anton en Anjolie Engels na een lange periode van blessures weer helemaal terug aan het hardloopfront. Anjolie Engels won onbedreigd bij de vrouwen. Iets meer dan honderd deelne mers stonden aan de start van Zwaarste 10 van Zeeland, een loop om geld in te zamelen voor de Schouwen-Duiveland Ropa-Run- ners. Schrier en Pleijte namen al snel de leiding met Adriaan van Keulen (Middelburg), Marcel Fie- ring (Spijkenisse) en Ruud Woord in de achtervolging. „Ik dacht dat ik nog een flink stuk te gaan had", liet Schrier na zijn fi nish verbaasd weten. „Maar op eens zag ik de finish al liggen." Zijn eindtijd was 34 minuten en 41 seconden en dat was ruim drie eindhoven - De zaalvoetballers van Groene Ster hebben goede za ken gedaan in de eerste divisie van het zaalvoetbal. De Vlissingers wonnen zelf in Eindhoven moeite loos van middenmoter Botafago (1-5) en zagen de twee eerste ach tervolgers verliezen. Verest Sport verloor met 5-4 bij FC Inter en RKTVV kreeg met 3-5 klop van ZVO/Snel. De voorsprong op Verest Sport be draagt met nog zeven wedstrijden te gaan vier punten, RKTW staat zes punten achter. Ondanks de verdedigende speel wijze van Botafogo liep Groene Ster voor de rust al weg naar 0-2. Na de hervatting werd het vervol gens via 0-4 en 1-4 uiteindelijk dus 1-5. André Siereveld en Salim Ben Sel- lam namen de eerste twee treffers voor Groene Ster voor hun reke ning. In de tweede helft scoorden Khalid El Hattach, opnieuw Salim Ben Sallam en Said Bouzambou. Vanavond kan Groene Ster verder uitlopen als het wint bij Verest Sport. Vlamingen nu fier aan kop van de derde divisie. In de tweede divisie pakten de vrouwen van SAR een tweede overwinning. Bergeijk werd met 6-4 verslagen. Chantal Remorie en Stefanie Fassaert bleven ongesla gen. Liselotte Fassaert bleef met le ge handen achter. In het jeugd landelijk B behaalde Scaldina een gelijkspel tegen Kam penion. Herbert Keijman was de grote man met drie zeges. Floris Dijkers en Martijn Stouten sloegen beiden een punt binnen. TTCM behaalde in dezelfde klasse een keurige 8-2-overwinning op Com bat. Miquel de Witte en [ordin Hei- jens wonnen ieder driemaal. Pa trick Janssen wist een knappe over winning bij te schrijven. minuten sneller dan de winnende tijd van de Duitser Julien Wolf vo rig jaar. Tim Pleijte had 26 seconden meer nodig, ruim voldoende om Adriaan van Keulen achter zich te houden. Fiering, Woord en He- derik bleven de eerste Delta Spor ter Michel van den Bos voor. Anjolie Engels-Wisse liep weer als Alice in Wonderland te genieten: „Een prachtig gebied om te lo pen", liet ze weten. „Het gaat steeds beter. Nu ik niet meer in het onderwijs werk kan ik vier keer per week lopen en een stevi ge krachttraining doen." Haar eind doel ligt bij de Kustmarathon op 1 oktober. Leonie Ton (Delta Sport) was te vreden maar haar tweede plaats: „Het ging een stuk beter dan vorig week in Cadzand." Op de 6.5 km maakte Tijs Geluk (Noordwelle) in de slotfase veel goed op Martin van Nieuwlande, maar bleef op één seconde steken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 85