401 sport WS'92 blijft thuis ongeslagen De Leeuw neemt afstand Vrouwen Oemoemenoe verslaan Breda: 30-5 De Stormvogel nipt langs nummer laatst De basketballers van BC Vlissingen plaatsen zich voor de nacompetitie. Het huisduel met Lokomotief wordt eenvoudig in winst omgezet. maandag 14 februari 2011 'S-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap heeft Johnny de Leeuw zaterdag afstand geno men van zijn enige concurrent, Daaf Kasse. De Goesenaar won in 's-Gravenpolder in een lange par tij van Kees de Jonge. De hekken sluiter gaf lang goed partij, maar vanaf de veertigste zet werd de centrumaanval van de meervoudi ge kampioen steeds krachtiger. Na dat De Leeuw een dam had ge haald kon zijn opponent het snel opgeven. Daaf Kasse liep in ronde zeven te gen zijn tweede verliespunt op. Jaap Veerhoek speelde een omsin geling van de Middelburger uitste kend tegen en veroverde in het middenspel het initiatief Met nog twee minuten op de klok bood' Veerhoek remise aan en dat aan bod werd door Kasse geaccep teerd. Johnny de Leeuw (dertien punten uit zeven duels) heeft in de slotronde tegen Daaf Kasse (tien uit zes) genoeg aan een ge lijkspel om zijn elfde titel in de wacht te slepen. Kees Rijk heeft voorlopig de beste papieren voor de derde plaats. De Lewedorper speelde zaterdag in een gelijkopgaande klassieke par tij remise tegen Jos de Wild. Danny Wattel verzuimde te profi teren van een fout van Martin van Dijk en liet de partij nog remi se lopen. In de promotieklasse staat Ko Lou- werse er het beste voor. De vete raan uit Yerseke versloeg Frans Blaas en leidt nu met twee pun ten voorsprong op René Duse- bout. De Souburgers Jan Grim en Rinie Brasser blijven de dienst uit maken in de eerste klasse. door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyvrouwen van Oemoemenoe blijven mee draaien in de top van de tweede klasse Zuid. Op eigen veld versloeg Oemoemenoe Breda met 30-5. Bij rust leidde de thuisploeg al met 17-0. In de beginfase nam Oemoeme noe direct het heft in handen en via Joëlle Hoevenaar en Jasmine van der Waal werd het al snel 10-0. Nog voor rust drukte Jasmi ne van der Waal haar tweede try en voegde Rosanne den Toonder er met een welgemikte conversion nog twee punten aan toe. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel boekten zaterdag een overwinning bij De Treffers: 6-8. De Stormvogel 2 verloor met 6-1 bij Aquamigos 2, terwijl De Stormvogel 3 er niet aan te pas kwam bij ZVDO'74: 11-4. De Vlis- singse vrouwen verloren met 15-6 bij koploper De Warande 2. De Treffers 2-De Stormvogel 6-8: Tegen de nummer laatst had De Stormvogel zaterdag een lastige avond. Er was in de eerste minuut wel al snel een o-i-voorsprong, maar De Treffers hield in het smal le bad in Rosmalen de druk op De Stormvogel. Na de eerste periode stond het 2-2. Ook de tweede pe riode ging gelijk op waarin De Stormvogel wel steeds een voor sprong nam maar De Treffers even vaak op gelijke hoogte wist te ko men. Pas in de laatste periode kon De Stormvogel afstand nemen tot 5-7. In de laatste minuut werd het 6-7, maar verder lieten de Vlissin- gers het niet komen. Scores De Stormvogel: Robin Juranek 3, Lennart Swennen 2 en Bas Mechiel sen, Jordy de Nood en Boy Dirksen 1 maal. Aquamigos 2-De Stormvogel 2 6-1: De Stormvogel 2 had een moei- BASKETBAL Na rust was het bonuspunt snel binnen, opnieuw door een try van Van der Waal. Breda kwam nog wel terug tot 22-5, maar in de slot fase legden Rosanne den Toonder en Joëlle Hoevenaar de eindstand vast op 30-5 Aangezien Sparta 2 geen team op de been kon brengen voor de competitiewedstrijd tegen Tovaal, oefenden de Goesenaren in Mid delburg tegen Oemoemenoe. De thuisclub zegevierde met 33-14. Oemoemenoe had veruit het beste van het spel en alleen in het twee de deel van de partij kon Tovaal de Middelburgers aardig bijbenen. Eindstand: 33 -14. zame start tegen Aquamigos 2. Hal verwege stond het al 4-0. De Stormvogel 2 kwam daarna maar niet aan beter waterpolo toe. Cheyenne van Berkel redde voor De Stormvogel 2 de eer. ZVDO'74-De Stormvogel 3 11-4: Ook De Stormvogel 3 had een lasti ge wedstrijd. ZVDO'74 boekte een verdiende 11-4-overwinning. Scores De Stormvogel 3: Jens van der Heijden, Rik Schot, Robin Breel en Gre- gor Kramer allen 1 maal. De Warande 4-De Stormvogel 15-6: Nadat er wat speelsters van De Schelde bij De Stormvogel zijn komen spelen, wordt er door de Vlissingse vrouwen beter gespeeld en worden er ook punten behaald. Zaterdag viel er tegen koploper De Warande 2 geen eer te behalen. Duidelijk was dat De Warande 2 sterker was. Toch speelden De Stormvogel een leuke wedstrijd. Aan het eind van de tweede perio de ging het echter even mis en liep De Warande 2 uit naar 7-3. In de laatste periode was het op bij De Stormvogel dat De Waran de 2 zag uitlopen naar 13-4 voordat het weer iets terug kon doen. Het werd uiteindelijk 15-6. Scores De Stormvogel: Lois van de Berg 2 en Joyce Piek, Astrid Assink, An ne van Benthum en Maranda van Ijk 1 Een speler van BC Vlissingen legt aan voor een schot. foto Ruben Oreel door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Voor de tweede keer dit seizoen troefden de volley- balsters van WS'92 in de promo tieklasse B het hoger geklasseerde Forza af In Vlissingen werd het 3-2. De mannen van WS'92 lieten in de promotieklasse B een veer te gen staartploeg WIK/Univé 2: 3-1. Mytilus verloor met 0-4 van koplo per De Burgst. WS'92-Forza 3-2 (25-17, 25-11, 13-25,19-25,16-14): Een echte top per, waarin beide teams beurte lings het voortouw hadden. WS'92 nam in de Zeeuwse derby vanaf het eerste fluitsignaal het ini tiatief Met snel uitgevoerde aanval len werden de bezoekers in de eer ste twee sets overvleugeld. Daarna pakte Forza met een lastiger op slag als belangrijkste wapen de goe de draad op. Het leidde tot twee ruime setzeges op rij en een deuk in het Vlissingse vertrouwen. Bei de teams hielden elkaar in een en erverende vijfde set volledig in evenwicht. Uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind. „We waren niks beter", bekende Maaike Besselink van WS'92. „We hebben zelfs een hoop stom me fouten gemaakt en veel geluk gehad." De Vlissingers behielden de ongeslagen status in eigen huis. Mannen. WS'92-WIK/Univé 2 3-1 (25-17, 25-13, 25-21, 23-25): De Vlissingse mannen namen tegen de staartploeg naarmate de eerste set vorderde door een lastiger op slag het initiatief Dat resulteerde in setwinst. Degelijk spelend wik kelde WS'92 ook de tweede en derde set naar winst af. Hekken sluiter WIK/Univé 2 krabbelde in de vierde set overeind. De bezoe kers profiteerden van een toegeno men foutenlast aan Vlissingse kant en kwamen door de afgenomen servicedruk zelf aan aanvallen toe. Dat leidde tot puntverlies voor WS'92. De schade voor WS'92 bleef beperkt, omdat koploper Ro- wi eveneens puntverlies leed. Con current Redkey Goirle liet zelfs twee punten liggen bij het laag ge klasseerde Sarto. Mytilus-De Burgst 0-4 (15-25, 20-25, 20-25, 19-25): Hoewel vier keer op rij werd verloren, leefde in het Goese kamp na afloop het ge voel dat de koploper meer dan ver dienstelijk partij was geboden. „We hebben iets te weinig gekre gen", vond Peter Verburg. „Een puntje hadden we wel verdiend." De Burgst had vooral verdedigend een uitstekend antwoord op de Goese aanval. Bovendien bestook ten de bezoekers Mytilus met een lastige opslag. Mytilus werd daar door vaak tot voorspelbare aanval- len over de zijkanten gedwongen. Daar had De Burgst een uitste kend blok. Met meer variatie in de eigen aanval vond de koploper ga ten in de Zeeuwse afweer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82