sport 139 knmetje tijdens wedstrijd Step, vorig jaar tijdens de sportverkiezing van de ge meente Vlissingen geëerd met de Carrièreprijs 2009-2010, is redelijk tevreden over de gang van zaken bij zijn vereniging, ook al waren er ooit jaren dat er vijf bok sers van de club uitkwamen in de halve finale van het districtskam pioenschap. „Maar dit moet je in een ander perspectief zien. We zijn een kleine club met 48 leden. Ten opzichte van grote verenigin gen in Rotterdam, waar elke dag kan worden getraind, stelt dit niks voor. Dan vind ik dat we het rede lijk doen", legt Step uit, wiens energie ten aanzien van kampioen schappen-momenteel niet alleen uitgaat naar Kelly Merison en Jef frey Brasser. Momenteel stoomt hij Justin Schiewold klaar voor een rentree in de B-klasse. Step is vol vertrouwen. „Van Justin gaan we binnenkort weer heel veel ho ren." 9 op de stip ledereen wil plots in Oranje maandag 14 februari 2011 tmsmBtemsusismmmssssmmgsssmssm lens bokswedstrijden begeleidt. de tegenstandster van Kelly Me- rison, de uit Vogelwaarde afkomsti ge Liselore Willems, stuurt de kat. Step heeft zo zijn vermoedens waar die afzegging vandaan komt. „Dat meisje heeft dezelfde trainer als de jongen die zaterdag van Jef frey verloor. Die kerel liep voortdu rend te zeuren. Dat er niks van de puntentelling klopte, dat het ver lies van zijn bokser onterecht was, dat soort werk. Onzin natuurlijk, want Jeffrey won glansrijk. Ik kreeg toen al het gevoel dat ze niet zouden komen opdagen. Helaas klopt dat nu." Van de 28 geprogrammeerde partijen gaan er uiteinde lijk zestien door. Vooral de Belgen laten het afweten. Kelly Me- rison heeft duidelijk de smoor in. „Het zou mijn eerste wedstrijd als senior worden. Die wordt me nu door de neus geboord", zegt ze. Merison vindt het ook spijtig voor haar trainer. „André is de beste die je maar kunt wensen. Vanwege m'n studie Toerisme train ik in Breda, maar ik ga vrijdag altijd te- rug naar Vlissingen om bij DOS te kunnen trainen. En dat komt echt door André. Hij is niet alleen een goede trainer, maar ook een ver- trouwenspersoon. Voor hem doe je een stootje extra." Gelukkig voor Merison biedt lus tin Schiewold uikomst. De Vlissin- ger lag er een poos uit vanwege een stage op de grote vaart, maar hij werkt aan zijn rentree. De oud-Nederlands kampioen is be reid te sparren met de studente uit Meliskerke. Die demonstratie is volgens de jury zelfs voldoende om als kampioenswaardig te kwali ficeren, waardoor Merison door stoot naar de finale van het dis trictskampioenschap. Eind goed, al goed. Step heeft er niettemin gemengde gevoelens bij. „Onbeschoft", vindt hij de hou ding van de wegblijvers. „Het is he laas al vaker gebeurd. Ie zou zelfs moeten overwegen om dié Belgen niet meer toe te laten, ook al gaat het om een open kampioen schap." Justin Schiewold weet ook nog wel een oplossing. „Een dikke boete laten betalen. Dan laten ze het wel uit hun hoofd." Steps boosheid is al gauw gezakt. Hij is opgelucht dat het publiek toch nog zestien partijen krijgt voorgeschoteld. Met veel passie vertelt hij alweer over zijn drijfve ren. Daaruit komt naar voren dat net als in veel andere sporten ge duld in het boksen een schone zaak is. Step waakt ervoor om zijn pupillen te vroeg bloot te stellen aan een partij. En dan zeker niet als de kans bestaat dat er een groot pak slaag kan volgen. „Dan maak je sporters kapot. Het kan zelfs ge vaarlijk zijn". Bovendien is de nestor van het Zeeuwse boksen niet gecharmeerd >7mmmmmmmmmmmmmmmmwmmmmmmwmBamstmmm Zo speel je met Sparta In de eerste divisie en zo werk je je eerste interland af bij het grote Oran je. Het overkwam Kevin Strootman. Hij maakte woensdag zijn debuut tegen Oostenrijk. door Jan Dagevos Staan ons nog meer van dit soort sprookjes te wachten? Als het aan John van den Brom, de trainer van ADO Den Haag, ligt wel. Hij vindt dat Jens Toornstra, de motor van zijn ploeg, ook wel opgeroepen had mogen worden. Daar zit wat in. Toornstra maakt een stormachtige ontwikkeling door. Twee seizoe nen geleden speelde hij nog bij amateurclub Alphense Boys in de tweede klasse van het district West II en nu is hij een vaste waar de bij ADO Den Haag. Wat goed is komt snel, maar in het geval van Toornstra is het beter dat hij eerst nog eens wat (internationale) erva ring opdoet voordat hij wordt gese lecteerd. En Strootman dan? Die jongen heeft volgens de bonds coach bovenmatige kwaliteiten. Denkt altijd een stap vooruit, al dus Van Marwijk. Maar we moe ten ook weer niet overdrijven. Het ging afgelopen woensdag slechts om een oefeninterland en de te genstander was maar Oostenrijk, de nummer 45 op de wereldrang lijst. Nederland staat tweede. Toch blijft het leuk. Natuurlijk. Het is ook een stimu lans voor andere talentvolle spe lers in de eredivisie, als het maar niet tot overschatting leidt. Hoezo? Nou, plotseling denkt iedereen in aanmerking te komen voor het Ne derlands Elftal. Ook Ruud Vormer voelt zich ineens niet minder dan een Kevin Strootman? Wie...? Ruud Vormer dus, staat onder con tract bij Roda JC en speelde giste ren zijn honderdste wedstrijd in de eredivisie. Hij voelt dat hij in de picture staat, zo vertelde hij zaterdag tegen Voet bal International. 'Op tv hoor je analisten als Patrick Kluivert en Jan van Halst positieve dingen zeg gen', vertelde hij. Strootman, Toornstra en Vor mer dus. Het wordt dringen bij Oranje. Wees niet bang. Het Nederlands elftal speelt op 25 maart om het echie tegen Hongarije en Van Mar wijk is er de man niet naar om in zo'n serieus EK-duel allerlei talen ten op te roepen. Hij zal voor de vertrouwde vaste kern van toppers kiezen en dat is maar goed ook. foto Ruben Oreel van het ruige werk. Hij is een man van de techniek, het nette boksen. „Goede en stevige punten maken is belangrijker dan blind op jacht gaan naar een knock-out. Wat dit betreft hebben we bij DOS een eer hoog te houden. Die vorm van be heersing zie je terug in de ring. Mijn jongens krijgen bijna hooit officiële waarschuwingen." René van Stee Naast zijn verstand van voetbal heeft Martin Jol het vermogen goed met zijn spelers om te gaan. Ik schrok toen ik hoorde dat hij wegging." Mounir El Hamdaoui in Voetbal International. „Financiële problemen zitten NAC helaas in de genen. We zijn in 1912 omstaan uit een fusie van twee clubs die wegens geldproble men samengingen. Sindsdien heeft NAC nooit winst gemaakt." Willem Reijn, financieel directeur ad interim, in de Volks krant over de situatie van NAC Breda. „Toen ik wist dat Blom deze wedstrijd zou fluiten, de eerste van ons sinds die vorige rode kaart, maakte ik er nog grapjes over met mijn broer. Hij zal toch niet weer..." Willem Il-verdediger Arjan Swinkels zag tegen FC Gronin gen voor de tweede maal een onterechte rode kaart van scheidsrechter Blom, in het AD. „Het verliezen van de WK-finale is dé drijfveer om het EK 2012 te winnen. Dat hebben we tegen elkaar gezegd, en... dat geloof is er." Oranje-aanvoerder Mark van Bommel op OnsOranje.nl „Toen we nog in degradatiegevaar verkeerden, gaf de clubarts me weieens een rustgevend pilletje." Hans Nijland, algemeen directeur van FC Groningen in Voetbal International. „Normaal bak ik voor Karlo twee met beschuit geklutste eitjes. Nu waren het pannenkoeken, want die eitjes kreeg hij niet weg." Teamkok Barend Vis verklaart in het AD de overwinning van Karlo Timmerman in de alternatieve Elfstedentocht. „Soms kijk ik op mijn horlogetje en dan denk ik: wow ik zit al tien uur thuis achter de PlayStation of de tv. Vroeger was ik altijd op straat, altijd onderweg. Dan is dit leven niet vol te houden. Ik wil net zo lang doorvoetballen als Edwin van der Sar." Voetballer Royston Drenthe in het AD. „Voetballen in een ingespeeld team, dat is ook wel weer eens leuk." Oranje-spits Klaas-Jan Huntelaar in het AD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81