321 sport Robin Söderling krijgt waar hij Schweertman moet diep gaan voor het brons Claudia Pechstein is terug van weggeweest ABN AMRO TENNISTOERNOOI T062Ü0 De gedrevenheid en eerzucht van de Zweedse tennistopper Robin Söderling betaalt zich uit Het aantal beioekers van tijdens toernooi in Rotterdam. tennistoernooi van dit jaar Poels derde in Ronde Middellandse Zee Arantxa Rus verliest finale Kurt Wubben de beste in Zweden Hirvonen wint Rally van Zweden Bram Som indoor niet in actie maandag 14 februari 2011 *- e hetABNAmro TOULON Wout Poels is als derde geëindigd in de slotrit van de Ronde van de Middellandse Zee. De renner van Vacansoleil werd ook derde in het eindklassement. De eindzege was voor de Fransman David Moncou- tié die ook als eerste op de Mont Faron aankwam. De Fransman Romain Feillu was nog als leider aan de vijfde rit be gonnen. De renner van Vacansoleil boekte zaterdag zijn derde ritzege, maar wist dat hij als sprinter op de Mont Faron weinig kans had. Hij won wel het puntenklassement. STOCKHOLM Arantxa Rus is er niet in geslaagd het ITF-toernooi in Stockholm op haar naam te schrijven. De tennis ster uit Monster verloor in de fina le met 6-3 6-4 van Kristina Mla- denovic uit Frankrijk. Rus stond in de Zweedse hoofd stad voor het eerst in de finale sinds november 2009 in Nantes. In de Franse stad won ze toen het toernooi. Sindsdien was ze niet meer succesvol. De Nederlandse won in Stockholm met haar Wit-Russïsche partner Ja- kimova wel het dubbelspel. FALUN Kurt Wubben heeft in het Zweedse Falun de laatste schaatsmarathon van het Grand Prix Circuit op zijn naam gebracht. De 38-jarige schaat ser uit Pijnacker ontsnapte in de slotfase uit een kopgroep van vijf en reed solo naar de eindstreep. Ruud Borst en Douwe de Vries werden na 150 kilometer tweede en derde. Wubben, die volgende week 39 wordt, stopt na dit seizoen met schaatsen. Karlo Timmerman, die de wedstrijd niet uitreed, werd winnaar van het eindklassement KARLSTAD De Finse autocoureur Mikko Hirvo nen heeft de Rally van Zweden ge wonnen, de eerste wedstrijd in het WK 2011. Hij bleef op de besneeuw de wegen rond Karlstad nog net de Noor Mads Ostberg voor. Het ver schil bedroeg nog geen zeven se conden. De derde plaats was voor de Fin Jari-Matti Latvala. De Neder lander Dennis Kuipers eindigde op een knappe dertiende plaats. Wereldkampioen Sebastien Loeb was nog niet voorin te vinden. Hij eindigde als zesde. APELDOORN Bram Som heeft besloten deze win ter geen indoorwedstrijden meer te lopen. De specialist van de 800 meter is onvoldoende wedstrijdfït. „De na sleep van de bacteriële infectie rond de Europese kampioenschap pen in Barcelona in juli heeft lan ger geduurd dan verwacht. Daar naast ben ik in januari ook nog eens ziek geworden. Ik wil geen ri sico lopen", aldus de Europees kam pioen 800 meter (buitenlucht) van 2006. door Marco Knippen ROTTERDAM - Eind goed, al goed? Toernooidirecteur Richard Kraji- cek toonde zich gisteren tevreden met de afloop van het ABN Amro World Tennis Tournament. Ver wonderlijk was dat niet. Immers, met Robin Söderling en jo-Wilf- ried Tsonga als finalisten was spra ke van het affiche dat paste bij de status van het toernooi. Toch viel er het een ander op af te dingen. Ook Krajicek zal gemengde gevoe lens blijven houden. Want in spor tieve zin kreeg hij het te verduren. Novak Djokovic, de winnaar van de Australian Open, trok zich vlak voor het toernooi terug. Evenals Jo hn Isner, de Amerikaanse mara thonman. Andy Murray, de finalist in Melbourne, nam in Rotterdam een 'baaidag' op. De vier Nederlandse vertegen woordigers sneuvelden allen vroeg tijdig en de eenmalige comeback van het koningkoppel Paul Haar huis en Jacco Eltingh voldeed even min aan de verwachtingen. En dan was er nog Tomas Berdych, de Tsjechische revelatie van Wimble don, die in de kwartfinale met griep afhaakte en zo Tsonga een vrijgeleide naar de laatste vier gaf Het 'vuurwerk' van de laatste vier dagen vergoedde daarentegen veel, meende de toernooidirecteur. Niet temin trok hij het boetekleed aan. Niet omdat spelers afwezig, onge motiveerd of ziek waren, „want daar heb je nu eenmaal geen grip op. Om die reden zorg ik altijd dat ik met de samenstelling van het deelnemersveld de kansen spreid." Nee, het mea culpa sprak hij uit over de verkeerd gekozen bal. „De bal bleek sneller dan gedacht. Wel licht is het verstandig de baan daar volgend jaar op aan te passen en iets trager te maken." Het gevolg was dat het publiek weinig hoog- ERFURT - Claudia Pechstein mag vrijdag starten bij de wereldbeker wedstrijd in Salt Lake City. De 38-jarige Duitse schaatsster, terug na twee jaar schorsing wegens ver dachte bloedwaarden, kwalificeer de zich in Erfurt voor het evene ment op het olympisch ovaal van Utah. De Berlijnse, die in 2014 in Sotsji op jacht wil naar meer olympisch eremetaal, reed op de 3000 meter 4.10,05. Ze voldeed daarmee ruim aan de limiet van 4.15 die de inter nationale federatie voor WB-deel- name had gesteld. Ook op de 1500 meter voldeed Pechstein aan de eis. De schaats ster noteerde voor 1500 toeschou wers en ongeveer tachtig journalis ten een tijd van 2.01,22, waar de li miet 2.03,50 was. Pechstein hoopt in de VS een startbewijs te be machtigen voor de WK afstanden, staande rallys kreeg voorgescho teld en vooral werd geconfron teerd met krachttennis. De eind strijd was wat dat betreft exempla risch: de finesse ontbrak, aces, af zwaaiers en verwoestende ground- strokes heersten. Dat Söderling in drie sets zegevierde, was niet meer dan gerechtvaardigd. De Zweed (26) had als geen ander op de hoofdprijs geaasd. De titel verdediger was al vier dagen voor aanvang in de Maasstad neergestre ken om aan de omstandigheden te wennen. Die gedrevenheid en eer zucht etaleerde hij ook op de baan. Söderling wist zich uit peni bele situaties te bevrijden en op cruciale momenten toe te slaan. De triomftocht zal overigens zijn ziel meer hebben gebalsemd dan twaalf maanden eerder. Toen ein digde de finale in een anticlimax, omdat [oezjni bij een achterstand van 6-4 en 2-0 met een voetblessu re voortijdig de handdoek wierp. Toen verklaarde Söderling dat het tijdperk van Nadal en Federer op z'n einde liep. Hij kondigde een kentering aan en dacht daarin zelf een hoofdrol te kunnen claimen. Zijn voorspelling is nog niet uitge komen. Weliswaar drong Söderling tot de finale van Roland Garros door, maar na Federer moest hij ditmaal de eer aan Na- dal laten. Gisteren liet hij zich niet verleiden tot heldhaftige taal, maar toch moet hij van het besef doordrongen zijn dat een grands- lamtrofee dit jaar tot de mogelijk heden behoort. Djokovic toonde immers in Austra lië andermaal aan dat Federer niet langer onverslaanbaar is en Nadal blijkt lichamelijk kwetsbaar. En dus behoort de mondiale nummer vier tot de kanshebbers op eeuwi ge roem. Hij zou zo de Zweedse traditie van grandslamwinnaars, een bron die sinds 2002 is opge droogd, nieuw leven inblazen. Claudia Pechstein half maart in Inzeil. „Ik ben er weer", aldus Pechstein na afloop. „Dit zijn de grootste overwinnin gen uit mijn carrière. Ik heb bewe zen dat ik het nog kan." door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke heeft op het Nederlands kam pioenschap in Amsterdam gepres teerd zoals van hem werd ver wacht. De nummer drie van de plaatsingslijst greep de bronzen medaille. De 27-jarige Schweertman kon zaterdag niet voor een stunt zor gen in de halve eindstrijd. Dylan Bennett, als tweede ingeschaald, versperde hem de weg naar de fi nale: rr-8 11-3 12-10. In de strijd om de derde plaats had hij het gis teren nog wel zwaar tegen Bart Ra- velli, maar de Zeeuw won wel: 15-13 8-116-1111-411-6. Schweertman verzekerde zich met de overwinning van zijn vierde po diumplaats op rij. De Koudeker kenaar werd ook in 2008 en 2010 derde. In 2009 baarde hij opzien met een tweede plaats. In de fina le tegen Laurens Jan Anjema won hij zelfs nog een game. Die gelegenheid kreeg Dylan Ben nett gisteren niet. Anjema gunde zijn opponent maar dertien pun ten: 11-3 11-4 11-6. Voor de Hage naar, de nummer elf van de we reld was het zijn zesde nationale ti tel op rij. Natalie Grinham werd bij de vrou wen voor het eerst Nederlands kampioen. De nummer één van de plaatsingslijst was in de eind strijd met 11-7 11-9 13-11 te sterk voor de als tweede geplaatste Orla Noom. Grinham is geboren in Australië, maar komt sinds 2008 uit voor Ne derland. De voormalig nummer twee van de wereld deed voor de eerste keer mee aan de nationale ti telstrijd. Robin Söderling was in Rotterdam te sterk voor iedereen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74