70 Delta Sport neemt regie weer over 401 sport Reglementair verlies reserves Delta Sport Zeeuwse mentitel voor Leon van der Wekken DELTA SPORT-PSV 2 De handballers van Delta Sport staan qua verliespunten weer op gelijke hoogte met titelconcurrent Olympia'89. Johnny de Leeuw neemt afstand Piet Verschure krijgt poedelprijs maandag 14 februari 2011 Jimmy Niemans is momenteel de topschutter van Delta Sport met 70 treffers. 'Soms mis ik die positieve arrogantie wel eens. Zeker als het even tegenzit of iets niet lekker loopt.' Jordie Loo, uitblinker Delta Sport door Wim Kakebeeke Pieter Boot schoot er gisteren vijf in voor Delta Sport. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De reserves van handbalvereniging Delta Sport konden geen team op de been brengen en meldden zich daarom af voor het uitduel met Taxandria. Dat leverde een reglementaire ïo-o-nederlaag op. Orion uit Hein- kenszand kon daardoor weer weg lopen van Delta Sport en deed dat door een 28-24-zege op Blauw Wit. Het Middelburgse EMM blijft na de 25-17-nederlaag bij HMC laat ste in de tweede klasse. Sv Orion-Blauw Wit 28-24: Het doel om dit seizoen te overleven, krijgt handen en voeten. In eigen huis werd revanche genomen op concurrent Blauw Wit. De manier waarop baarde keuzeheer John Jan sen enige zorgen Vooral de vele pieken en dalen in het spel. „Er is te weinig rust in het spel. Veel for ceren en de nodige technische fou ten. Nee, het is nog niet verzorgd." Na 11-4 en 14-8 zakte het niveau, waardoor de Brabantse tegenstan der kon terugkomen tot 18-16. Het slotakkoord was overtuigend voor de gastheer. Voorin stelde het kwartet Arno Riemens, Lennart Vinke, Ron van Dalen en Michiel Schuyt de buit veilig. HMC-EMM 25-17: De winst op Orion heeft het zelfvertrouwen bij EMM een aardige impuls gegeven. Maar om de Brabantse lijstaanvoer der te verslaan, was te veel van het goede. Zonder sluitpost Ramon Vael (vakantie) sloegen de Zeeuw se bezoekers geen gek figuur. De pret werd echter bedorven door het falen van de 'zevenme ter'. Tegen Orion was de equipe van interim-trainer los Aertssen behoorlijk trefzeker. In Raams- donkveer zakte EMM volledig door het ijs met strafworpen. Het miste er zes. ZIERIKZEE - Eventjes mochten de handballers van Olympia'89 proe ven aan het leiderschap van de eer ste klasse. De titelkandidaat uit Oss nestelde zich zaterdag naast het Zierikzeese De Graaf/Delta Sport door een 33-33-gelijkspel bij de reserves van Witte Ster. Dat was duur puntverlies. Nog geen dag later nam de Schouwse blauw-witte brigade van Rob de Vos de regie weer in eigen han den. PSV 2 werd voor eigen pu bliek met 23-20 afgetroefd. De spanning is al een tijdje te snij den tussen de handballers van Del ta Sport en Olympia'89. Het twee tal steekt met kop en schouders uit boven de concurrentie. Zater dag verhitte Witte Ster 2 de strijd door de equipe uit Oss een punt af handig te maken. Delta Sport en Olympia'89 hebben nu evenveel verliespunten; Delta Sport heeft echter een wedstrijd meer ge speeld. De remise van Olympia'89 maakte de tongen niet echt los in Zierik- zee. „Met de puntendeling schie ten we niet zoveel op", keek regis seur Jordie Loo terug. De 21-jarige student van de Roosevelt Aca demy focust zich liever op het spel van Delta Sport. „We staan boven aan en willen kampioen worden. Dan moet je van je eigen kracht uitgaan. Je eigen spelletje spelen. Soms mis ik die positieve arrogan tie wel eens. Zeker als het even te genzit of iets niet lekker loopt." Voor de pauze liep het gisteren ver re van vloeiend. Al snel werd dui delijk dat het laag geklasseerde PSV 2 (achtste plek) geen makkelij ke prooi zou worden. Het was een sluw gezelschap met veel balvaar digheid en beweeglijkheid. Vooral aan de cirkel verschenen de Eind- hovenaren een aantal malen com pleet vrij voor de uitstekend keep ende Thim Zevenbergen. Naast zijn talloze reddingen schitterde Zevenbergen extra door het pare ren van twee strafworpen. Voor de pauze werd er matig ge scoord, maar er zat een aantal pa reltjes^ van Jimmy Niemans en Guust Sluijs bij. De sluitpost van PSV had geen kijk op de befaamde lobjes en draaiballen uit de losse pols. Ook Loo onderscheidde zich vanuit de tweede lijn met drie har de uithalen. Dat de score voor de pauze niet hoger uitpakte, zag uit blinker Loo als een gemiste kans. „Dat was de les van vandaag: over- tal uitspelen. Voorin kostte het veel kracht en energie. In die zin gaat de lof naar PSV. Voor de con currenten is de 6-0 geen verras sing meer. PSV heeft zich goed op ons ingesteld." Na de pauze leek het even of de manschappen van Rob de Vos zich alsnog storten op een grote uitslag. Door de offensieve dek king van PSV leek alles bij 14-9 al snel in kannen en kruiken. Maar de vreugde maakte al snel weer plaats voor de realiteit: 15-12. Na driekwart strijd ranselde Zevenber gen op een belangrijk moment zijn tweede pingel uit zijn doel. Aanvallend vond Loo de weg naar het doel weer: 19-14. Zelfs een per soonlijke bewaker op Loo kon de boel niet meer ontregelen. De Lim burger tikte koeltjes zijn vijfde en zesde treffer binnen: 21-17. De strijd was beslist. Verdiend boekte Delta Sport de veertiende zege van het seizoen: 23-20. Het enige smetje was de uit sluiting van Kenneth Mellaart met drie tijdstraffen: rood. Scores Delta Sport: Jordy Loo 6, Pie ter Boot 5, Jimmy Niemans 4, Guust Sluijs en Guido de Graaf beiden 3, Ru ben Bos en Bob van Lint beiden 1 's-GRAVENPOLDER In het Zeeuws damkampioenschap heeft Johnny de Leeuw zaterdag af stand genomen van zijn enige con current, Daaf Kasse. De Goesenaar won in een lange partij van hekken sluiter Kees de Jonge. Daaf Kasse speelde remise tegen Jaap Veer- hoek. GZC-speler Jos de Wild pakte tegen een punt (z'n derde) tegen nummer drie Kees Rijk. SINT JANSTEEN Robert van Stevendaal won het in- vitatietoernooi libre topklasse van de Zeeuws Vlaamse Bond. Piet Ver schure uit Nieuwerkerk werd zes de en laatste en bleef als enige on der zijn moyenne. Het toernooi ver liep voor de Schouwenaar geen mo ment naar wens. Hij kreeg geen vat op zijn spel en bleef zonder punten. Een moyenne van circa 9.00 is te weinig voor Verschure. door Lucien Roelandt NIEUW- EN ST. JOOSLAND - Menner Leon van de Wekken uit Burgh-Haamstede sloot met de vosmerrie Wizora de klasse B paar den dressuur verrassend winnend af in het Zeeuws kampioenschap. Met de Marvel-dochter voor de wa gen eiste hij de dagprijs op. Hij pas seerde hiermee zijn trainingsmaat je Jacqueline Fonteijne uit Elle- meet met de Gelderlander Amber B tussen de tremen in het eind klassement. „Hier had ik echt niet op gere kend", zei de interim-voorzitter van de Zeeuwse Menvereniging. „Wizora is een van de weinige tuigpaarden zonder Hackneybloed in de aderen. Ze kan oneindig goed lopen. Maar het is een echte merrie. Een zeikerd die je met flu welen handschoenen moet aan pakken. Ze heeft al wedstrijden voor mij verloren maar ook gewon nen. Zoals vandaag. Maar dat dit voldoende was om Jacqueline te passeren had ik niet verwacht. Zij ging vanaf het begin van de com petitie aan de leiding. Het verschil bedroeg ook nog geen procent." Jacqueline Fonteine was aller minst tevreden met haar wed strijd. „Het liep van geen kanten. Amber was veel te gespannen. Mis schien de laatste tijd wat veel wed strijden gereden. Ik denk dat ik mijn paard een tijdje in de wei gooi zodat het zijn hoofd wat kan leegmaken. Rust zal goed doen." Michel Ardon uit Wemeldinge schreef zaterdag met Bijou het kampioenschap vaardigheid van de Zeeuwse Menvereniging op zijn naam. In de dressuur ging de titel naar Mirella Soffers uit Bergen op Zoom met Imail.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68