zeeland 115 Schouwen-Duiveland Snoeibeurt openbaar groen houdt gemoederen Nieuw-Haamstede bezig Wat is de h< van 18.29 CDA praat over de toekomst Zangvereniging Laus Deo zoekt nieuwe stemmen Man gewond na val van steiger in Brouwershaven Bijeenkomst over ethiek van damhertenjacht maandag 14 februari 2011 RENESSE - Het CDA houdt morgen een verkiezingsbijeenkomst over de toekomst van Schouwen-Duive land. Sprekers zijn onder anderen Martin Loeve en Pieter Schotte, beiden nauw betrokken bij het toe komstproject De Kering. Gedepu teerde Kees van Beveren reageert op de visie en geef zijn mening over het realiteitsgehalte van de projecten. De bijeenkomst in Strandpark De Zeeuwse Kust (Helleweg 8 Noor- dwelle) begint om 19.30 uur. BRUINISSE - De christelijk gemeng de zangvereniging Laus Deo is dringend op zoek naar nieuwe le den. Vooral sopranen, bassen en te noren met ervaring zijn zeer wel kom. Het koor zingt a capella en het repertoire bestaat uit psalmen, gezangen en geestelijke liederen. Danny Letzer is de dirigent van het koor. Laus Deo repeteert weke lijks op woensdagavond en een paar keer per jaar wordt een uit voering gegeven. Meer informatie: 0111-642749 of www.lausdeo.staathier.nl. ""'zeeland OPENBARE BIJEENKOMST Ziekenhuiszorg in Zeeland op woensdag 16 februari a.s. in HOTEL GOES te Goes inloop vanaf 19.00 uur gratis consumpties Inleider: Paul Rademacher Algemeen directeur g ZorgSaam Z.Vlaanderen 1 BROUWERSHAVEN - Op het terrein van jachthaven Den Osse in Brou wershaven is gistermiddag een man gewond geraakt nadat hij van een twee meter hoge steiger was gevallen. Het slachtoffer was bezig met schuurwerkzaamheden aan een schip toen hij voorover viel. Na on derzoek bleek het letsel mee te val len en werd een reeds gewaar schuwde traumahelikopter afbe steld. Het slachtoffer is met onbe kende verwoningen vervoerd naar een ziekenhuis in Dirksland. door Melita Lanting NIEUW-HAAMSTEDE - Het is het ge sprek van de dag in Nieuw- Haam stede. De rigoureuze snoeibeurt in de buurt van de Korenbloemlaan houdt de gemoederen aardig be zig. Rondom het stuk groen waar de gesnoeide takken hoog opge tast liggen, staan groepjes buurtbe woners te praten. Satsavya Mertens spreekt mensen aan die op straat lopen of in de tuin werken. Ze woont in Nieuw- Haamstede en is ontdaan over de kaalslag. „Het is zonde en ook ver schrikkelijk voor al die vogels die hier in zaten." Mertens heeft niet alleen de ge meente gebeld om duidelijk te ma ken hoe ze hier over denkt, maar heeft ook contact gehad met GroenLinks. Voor deze partij is ze nu op pad om meningen te verza melen, zodat de fractie vragen kan stellen. „Wat vindt u hiervan", vraagt ze aan een paar voorbijgangers. „Schandalig", is het korte maar krachtige commentaar. „Het ergste is nog dat we niet zijn geïnfor meerd. We wisten nergens van." - „Mensen reageren geschrokken", vertelt Mertens. „Ze vragen of ze niet zelf mee kunnen helpen om het groen te onderhouden. Ik kwam daarnet twee mensen tegen die hier al jaren komen en die zijn helemaal onthutst." Het zijn niet alleen maar negatieve reacties die Mertens krijgt. Enkele buurtbewoners verklaren juist blij te zijn met de snoeibeurt omdat de hoge struiken en bomen veel licht uit de huizen wegnemen. Het snoeien was hard nodig, legt Peter Verstraten van de gemeente Schouwen-Duiveland uit. „Het is Tureluur Vlak bij Zierikzee wordt een nieuw stuk Tureluur aangelegd. Bekijk de vi deo! www.pzc.nl/buutekieke EN VERDER -Straovieringen -Kampioenschap schoolzwemmen -Contouren nieuwe Kraaijensteinweg TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto SCHARENDIJKE - De Partij voor de Dieren houdt op zaterdag 19 fe bruari een bijeenkomst over de ethiek van de jacht. De partij is tegen de jachtvergun ning op damherten in de Kop van Schouwen en pleit voor alternatie ven. Lijsttrekker Trees lanssens bij de provinciale statenverkiezing zal de speerpunten uit het verkiezings programma toelichten. De bijeenkomst in molen De Lelie in Scharendijke begint om 12.00 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt een vegetarische biologische pannen- koekenlunch geserveerd. bosplantsoen en normaal ga je om het jaar 25 procent dunnen. Alleen hier was sprake van achterstallig onderhoud. Een groot deel van de beplanting was inmiddels boom geworden en dat was niet de be doeling" Dat de bomen worden weggehaald is volgens sommige buurtbewoners juist zo zonde. „Ik plant gewoon een hele grote boom terug op de erfgrens", zegt een man strijdlustig. Alle beplanting wordt nu op 25 centimeter boven de grond afge zaagd en dat moet het komende seizoen weer groeien. Volgens Verstraten staat het na een jaar weer een meter hoog. „We begrij pen dat dit niet zo'n populaire in greep is, maar het levert uiteinde lijk wel winst op. Zie het maar als opnieuw beginnen." Foto's op www.pzc.nl Stap In een nieu we Opel Merivc en betaal nu 9.' 47,':! De andere helft betaalt u over 2 ïoar. WWW.AUTOTEAM. I Gemiddeld brandstofverbruik en COj-uitstoot: liter/100 km: I 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; C02 gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld schiktste plek. „Maar bij Het Zeeuwse Landschap zullen ze er meer verstand van hebben. Burgh- sluis vind ik ook een goede keuze, als het maar op een natuurlijke manier in het landschap wordt in gepast." André Slootmaker, voorzitter van Agrarisch Schouwen-Duiveland is een andere mening toegedaan. „Wij zijn op zich blij met het Kust- laboratorium, maar we hadden het liever buitendijks in de Schelp- hoek of in een bestaand natuurge bied gezien", zegt hij. „Nu wordt er weer grond onttrokken aan de landbouw, terwijl er ook andere mogelijkheden zijn. Voor één van de laatste deelgebieden van Plan Tureluur bij Zierikzee zijn al gron den aangekocht door de provincie, maar door geldgebrek wordt dat voorlopig niet heringericht." Als de plannen doorgaan, be schouwt Slootmaker de landbouw grond als verloren. „Het is een proefproject en dus kan de proef ook mislukken. Ik ben er van over- foto Ronald den Dekker tuigd dat als de proef mislukt deze grond natuur wordt en niet weer landbouwgrond." Slootmaker beaamt dat het project ook kansen met zich meebrengt voor de landbouw. „Het is goed dat dit project in Zuidwest-Neder land is terechtgekomen en niet bij voorbeeld in Groningen." Toch heeft hij niet al te hoge ver wachtingen. „De praktijk leert dat het met de zilte teelten niet van zelf gaat. Bovendien is er nu nog een vrij kleine markt voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59