'Belangen gemeente beter bewaken' P1CI 1 De Kering krijgt steeds meer vorm almanak Tip? redactie@pzc.nl Vergeten Watervlug SCHOUWEN-DUiVELAND 14 en 15 DELTA NV CDA en GroenLinks plaatsen kritische kanttekeningen bij handelswijze college 18 en 19 ZIERIKZEE - Het Toekomstproject De Kering 2039 krijgt steeds ver der vorm. Dat blijkt uit de voort gangsrapportage die onlangs naar de gemeenteraad is gestuurd. Een j van de ideeën die steeds concreter f wordt, is het plaatsen van een oer- t vogel op de Prunjehil, het uitkijk- j punt van Staatsbosbeheer bij I Serooskerke. Hier moet ook een oplaadpunt komen voor elektri sche fietsen. Ook het thema 'na tuur op het menu' wordt steeds concreter. Dit jaar wordt onder de naam 'lekker regionaal product' een vervolg gegeven aan het pro ject. Uit de voortgangsrapportage blijkt verder dat de invoering van de Zeecu, een eigen munt voor Schouwen-Duiveland, moeizaam verloopt. Ondernemers hebben weinig interesse in de munt. Het project de kering 2039 is een initiatief van het Sociaal econo misch AdviesPlatform Schou wen-Duiveland. Het eiland krijgt te maken met krimp en de econo mie staat onder druk. Om het ei land toekomstbestendiger te ma ken zijn tien projecten bedacht. Daarvoor zijn startnotities of pro jectplannen geschreven. www.dekering.nl Vorige jaar was hij het voor het eerst van zijn leven vergeten. En dat heeft-ie het hele jaar geweten. Of zij misschien niet meer zijn 'allerliefste meisje' van weleer was? Of venijni ger: Zou hij dat bij een nieuwe vrien din ook presteren? Twintig jaar blijken van liefde op Va lentijnsdag wogen in een klap niet op tegen dat ene fatale moment van vergetelheid. Dat zou hem dus nooit meer gebeuren. Agenda's, mobieltje, laptop, alles was zo,geprogram meerd dat die dag niet ongemerkt voorbij kon gaan. Vanmorgen - hij is al lang de deur uit - vindt zijn vrouw naast het vers gekookte eitje annex jus d'orange een briefje: Liefde is ook kunnen verge ven en vergeten, jouw Valentijntje. ZIERIKZEE - Het aantal decibels in zwembad Onderdak was zaterdagmiddag enorm. Dat was ook geen wonder, want het bad werd be volkt door 66 schreeuwende kinderen die meededen aan het kampioenschap zwemmen voor scholen. Met groot enthousiasme moe digden ze hun klasgenootjes aan die in het wa ter lagen en om het hardst naar de andere kant van het bad zwommen. Dat hardzwem- men niet voor iedereen dagelijkse kost is, bleek wel uit de onderlinge afstanden tussen de verschillende zwemmers. Aan het Schou- wen-Duivelands kampioenschap deden elf teams mee van acht verschillende scholen. Winnaar werd De Kirreweie uit Burgh-Haam- stede. Tweede werd 't Staepel'of 1 uit Renes- se en Binnen de Veste 1 uit Zierikzee werd derde. Deze drie teams gaan door naar het provinciaal kampioenschap. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting RENESSE - De belangen van de pro- r vincie en de Zeeuwse gemeenten binnen Delta moeten beter wor- den bewaakt. Verschillende fracties in de ge meenteraad maken zich zorgen over de financiële escapades van het nutsbedrijf waardoor de ge meenten en provincie nu worden geconfronteerd met een flink lage re uitkering. „Delta heeft 330 mil joen moeten afschrijven als gevolg van foute investeringen", zegt Dick Meulblok (WD). Hij doelt op mislukt avonturen met zonne panelen en een biodieselfabriek. Daardoor zal de dividend (winstuitkering) voor de gemeen ten de komende twee jaar tien mil joen euro lager uitvallen. Voor de gemeente Schouwen-Duiveland betekent dat bijna vier ton minder in de jaren 2012 en 2013. De VVD pleit er voor dat Delta nv zich in de toekomst vooral bezig zal houden met de hoofdtaken: het leveren van gas, water en elek triciteit. Het CDA pleit voor meer invloed in de Raad van Commissarissen door de gemeenten en provincie. Beide bestuurslagen worden nu vertegenwoordigd door twee van de negen commissarissen. Het CDA pleit voor vier vertegenwoor digers namens de overheden. Zowel de CDA fractie als Groen Links plaatsen kritische kantteke ningen bij de gevolgen van de lage re winstuitkering. „Wij zijn op het verkeerde been gezet bij de behan deling van de begroting", zegt Ger- wi Temmink van GroenLinks. Net als de meeste andere gemeen ten gebruikt Schouwen-Duiveland de uitkering van Delta niet om in cidenteel leuke dingen te doen, maar wordt het geld structureel in gezet. Dat wil zeggen dat er over meerdere jaren rekening gehou den wordt met dit geld. De provin cie Zeeland adviseerde de gemeen ten vorig jaar om dit zo min moge lijk te doen omdat toen al duide lijk was dat de winstuitkering waarschijnlijk lager zou uitvallen. Wethouder Ad Verseput vond het toen echter niet nodig om op voor hand rekening te houden met min der inkomsten. Nu blijkt dat de be groting moet worden aangepast. „Dom", zegt Bea Flach van het CDA. „Ik heb toen al vragen ge steld waarom deze keuze is ge maakt en ik begrijp het nog steeds niet." Flach wil daarom alsnog een verklaring van de wethouder. Kustlab is mini-versie Schouwen-Duiveland Maandag 14 februari 2011 'Moslims zijn nog geen probleem' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57