zonder kroon sport 137 de draad weer op Krabbendijke wordt overklast door koploper Amo van de Berge steelt show bij Kruiningen Regen van remises in derde klasse Eerste van Jaap Esser maandag 14 februari 2011 Jaap Esser maakte zaterdag zijn eerste competitiedoelpunt namens Kloetinge. Hij deed dat in zijn 109e wedstrijd. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats. foto Willem Mieras geen energie meer hoor." Dat was begrijpelijk, want Quartel fungeer de behalve als rechtsback ook als veredelde rechtsbuiten. Keer op keer stoomde hij onvermoeibaar langs de zijlijn naar voren. „In mijn eerste jaar was het de bal inle veren en gaan. Nu in mijn derde jaar probeer ik tegenstanders ook achtér mij aan te laten lopen." Die ruimte lag er nu ook doordat Houtepen had geschoven in zijn elftal. Zonder de geschorste aanval lers Ingmar Quist en Daan Esser had hij gekozen voor een iets aan gepaste strategie. Etiënne Mallie was de diepe spits, Mark Schuit stond in zijn rug en teruggetrok ken op de flanken stonden Rick Mulder (rechts) en Abdullah Asian (links). In de hoeken lag dus meer ruimte dan normaal en Quar tel dook erin waar hij kon. Het zorgde in elk geval voor meer dreiging en meer mogelijkheden dan een week eerder bij XerxesD- ZB, maar de afronding blijft de achilleshiel van Kloetinge. Voor rust zocht Kloetinge zijn heil met name in afstandsschoten, na rust werd een corner van de lijn ge haald, miste Mulder de rebound van een inzet van Van Rosevelt en in blessuretijd liepen invaller Ri chard Schouten en Mark Schuit el kaar in de weg bij een doorbraak. „Qua voetbal hebben we in elk ge val iets om op voort te bouwen", vond Quartel. Kloetinge-DTS'35 1-1 (1-0). 38. Jaap Esser 1-0, 70. Remco Speelziek 1-1. Scheidsrechter: C.A.N. Bax (Zwijnd- recht). Rode kaart: 25. Fabian Maas kamp (DTS'35). Gele kaart: Corné Schil- peroort, Maarten van Rosevelt (Kloetin ge), Paul Frenken, Gauthier Mulala (DTS'35). Aantal toeschouwers: 275. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smissen, Michel Maaskant, Maarten Rosevelt; Corné Schilperoort, Jaap Esser; Rick Mulder (74. Roniël Uranie), Mark Schuit, Abdul lah Asian (85. Richard Schouten); Etiënne Mallie. deel van Terneuzen. Maker van al le doelpunten was Erik-Jan Naudts. Zijn eerste doelpunt was als voorzet bedoeld, de tweede F was een fout van de keeper, bij de L derde ging Naudts goed door en de vierde werd gemaakt uit een penalty. Moerse Boys kon er niets tegenover stellen. Na de rust miste Terneuzen scherpte. Jordi van Bremen schoot tweemaal tegen de lat. Remco van Leeuwen volgde zijn voorbeeld één keer. De enige aanval van de wedstrijd voor Moerse Boys kwam na zeventig minuten. Uit de daar uit voortgekomen hoekschop kop te Stefan Leijten tegen de lat. Aardenburg-Oosterhout 3-1: Aar denburg kwam tegen Oosterhout al na drie minuten op voorsprong. Jellle de Vreeze reageerde attent toen de keeper een vrije trap van Steven de Croock niet onder con trole kreeg. Bart van den Hemel liet vervolgens in de tw'ntigste mi nuut de 2-0 aantekenen. Aarden burg zat op rozen, maar zag de gas ten via een makkelijk gegeven strafschop nog voor rust tot 2-1 te rugkomen. In de tweede helft had Aarden burg controle over de wedstrijd. De beslissing viel in de 65e mi nuut toen Bart van den Hemel op nieuw trefzeker was: 3-1. Robbie van de Wijnckel speelde zijn laatste wedstrijd voor Aarden burg. Hij gaat meer tijd aan zijn studie besteden. Van de Wijnckel kon zijn afscheid geen luister bij zetten. Hij miste vijf minuten voor het einde een strafschop. „We nemen weer wat meer af stand van de onderste plaatsen", zei middenvelder Dwight van Hul- le na afloop. Aardenburg heeft nu na veertien wedstrijden twintig punten en staat stevig in de middenmoot. „De doelstelling is handhaving", al dus Van Hulle. Een speler van Smerdiek rukt op langs de lijn en wordt op de huid gezeten door een WHS-voetballer. foto Leo Adriaansen door Tom Vennink MIDDELBURG - Het verschil met de koploper van de derde klasse B was zaterdag pijnlijk zichtbaar voor Krabbendijke. Koploper Klun- dert overklaste de Bevelanders met 4-0. WHS verstevigde zijn zes de positie dankzij een 0-1-zege op Smerdiek. Klundert-Krabbendijke 4-0: Een doelpuntloze eerste helft bleek slechts stilte voor de storm. Na rust belegerden de mannen van Klundert het zestienmetergebied van Krabbendijke 'keer op keer. Binnen een kwartier was de wed strijd beslist door doelpunten van Ferry Littooy, Poger Mukoko en Eric Fuanani. Omdat Peter van Wingerden tus sendoor twee strafschoppen mis te, bleef een nog pijnlijkere afgang Krabbendijke bespaard. Christian Fuanani zette de laatste treffer op zijn naam. Smerdiek-WHS 0-1: WHS boekte een verdiende overwinning, die wel een merkwaardig staartje kreeg. De openingstreffer volgde na zwak uitverdedigen van Smer diek. Patrick van Schetsen strafte dat af Om aan alle onzekerheid een ein de te maken moest Patrick Ketting slechts een strafschop verzilveren. Hij schoot over, maar kreeg een herkansing van de arbiter, die te vroeg inlopen van Smerdiek-spe- lers bestrafte. Maar ook Kettings tweede poging strandde. Dus bleef het spannend en kon WHS opge lucht adem halen na het eindsig naal. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal verloor Stavenisse op eigen veld met 4-0 van Zierikzee. Bij de Schouwse ploeg stond de Kruiningse Adriaan Nieuwenhuijse als trainer aan het roer. Kruiningen boekte, mede door drie treffers van Arno van de Berge, een ruime 5-0-zege bij het Zierikzeese Mevo. Mevo-Kruiningen 0-5: Arno van de Berge opende uit een pass van Wesley Buur de score. Met het hoofd, weer op aangeven van Buur, tekende Van de Berge ook voor de 0-2. Hij was ook bij de der de Kruiningse goal betrokken, want hij verzorgde de assist bij de 0-3 van Ad Lokerse. Na de pauze ging de Van de Ber- ge-show door, want na een voor zet van Wouter Veèrhoek stond de aanvaller op de juiste plaats om de 0-4 binnen te tikken. De 0-5 kwam op bijzondere wijze tot stand. Jeff Herwig werkte de bal namelijk met zijn onderbuik over de doellijn, waarna in het veld eni ge hilariteit ontstond. Stavenisse-Zierikzee 0-4: Stave nisse hield Zierikzee, dat voor de eerste keer onder trainer Adriaan Nieuwenhuijse optrad, voor rust op 0-0. Drie minuten na het begin van de tweede helft opende Ricky de Bil de score en daarmee leek het verzet van de thuisploeg gebro ken. In de 75e minuut verdubbel de Thomas Vos de marge en even later zorgde hij ook voor 0-3. Frank van der Helm bepaalde daar na de eindstand op 0-4. Vrederust-WIK'57 3-3: Elmar de Kok 0-1, Jess Ernest 1-1, Mark Suijkerbuijk 2-1Bart Boot 2-2, Jeffrey van Kooten 2-3, Jess Ernest 3-3. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A eindigden zaterdagmiddag vijf van de zes duels in een gelijkspel! Koploper Yerseke kwam niet ver der dan 1-1 bij Domburg. Kapelle zette op eigen veld dezelfde uitslag neer tegen DFS. Ook het duel tussen Heinkenszand en Co- lijnsplaatse Boys kende een 1-1-uit- slag. Heinkenszand-Colijnsplaatse Boys 1-1: In de zestiende minuut zette Bertus Zoeteweij de bezoe kers uit een schitterende vrije trap op voorsprong. Twee hardwerken de ploegen konden daarna voetbal lend niet overtuigen. Zeven minuten na rust kwam Heinkenszand op gelijke hoogte. Een schot van Maarten Griep werd geblokt door een verdediger, maar verdween mede door een lichaamsschijnbeweging van Rens Baas alsnog in het doel. Baas kreeg daarna nog een grote kans op de 2-1, maar de Colijn-doelman redde prima. Heinkenszand-speler Mark Doene kopte daarna nog op de paal en in de slotfase redde Stefan Meulpolder tot twee keer toe op kansen voor de bezoekers. Domburg-Yerseke 1-1: Domburg was met het gelijkspel de morele winnaar, maar had meer verdiend. Toch kreeg de koploper al vroeg in het duel een grote kans op de 0-1 en in de 25e minuut werd een doelpunt van Domburg-speler Ronald Hendrikse afgekeurd we gens buitenspel. Na een half uur werkte Bart van Steveninck San- der Willemse onderuit in het strafschopgebied. Vanaf de stip zet te Martijn Minderhoud Domburg op 1-0. Hendrikse verzuimde daar na om Domburg op 2-0 te breng en. Na rust zette Yerseke aan en had de ploeg ook een veldoverwicht. In de 63e minuut leidde een verre inworp van Elco de Schipper tot de 1-1. Via het hoofd van Michel de Rooij kwam de bal tegen het lichaam van Michel Provoost, die zijn eigen doelman passeerde. Kapelle-DFS 1-1: Het gebrek aan scorend vermogen brak Kapelle weer eens op. De ploeg van trai ner Marcel de Nijs kreeg voor rust via Edwin van Damme een uitgele zen mogelijkheid op de 1-0, maar de routinier schoof de bal voor open doel langs. Na rust haalde Van Damme zijn gram door uit een corner van Tom Jonker Kapelle naar de 1-0 te schie ten. Even later maakte Youri Hou tekamer zijn enige fout van de wedstrijd. De Kapelle-doelman sprong in de rug van Anco van der Linde, waarna scheidsrechter Van der Linden naar de stip wees. Ke vin Veerhoek zorgde, hoewel Hou tekamer nog aan de bal kwam, voor de 1-1. Daarna kopte Van der Linde nog op de lat en lieten Romano Meer man, Van Damme en Raymond Ribbink (2x) het namens Kapelle na om de winnende treffer te ma ken. De Meeuwen-Veere 0-0. Bijzonder heid: Joachim Cornelisse (Veere) mist strafschop. Rode kaart (2x geel): René-Michel Gerritsen. SKNWK-VCK 0-0. Nieuwland-Spui 2-0: Richard Jacobs 1-0, Francis Langemaire 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51