361 sport Herstel van Kloetinge blijft Koploper Goes pakt Nieuwdorp kruipt naar kop toe Fenomeen Patrijzen na zevende Hoewel Kloetinge DTS'35 in de tang houdt, moet de Bevelandse zaterdag-hoofdklasser toch een gelijkspel toestaan. Caudron weer in één beurt klaar seizoenszege vierde maandag 14 februari 2011 door Tom Vennink middelburg - Nieuwdorp heeft het gat met de koplopers in de tweede klasse van het zater dagvoetbal gedicht. De Noorman nen werd met 0-3 van de mat ge veegd, terwijl de confrontatie tus sen het Brabantse duo aan kop (WC en Dinteloord) in een gelijk spel eindigde. Arnemuiden kon nog niet meeprofiteren, want de thuiswedstrijd tegen Internos werd bij een 2-1-stand gestaakt vanwege een blessure van de scheidsrechter. De Noormannen-Nieuwdorp 0-3: Nieuwdorp consolideerde de derde plek vlekkeloos met een rui me zege op De Noormannen. Net zoals tijdens de vorige ontmoe ting (4-0) was het kwaliteitsver schil groot. Het duurde wel even voordat de overwinning vorm kreeg, want de eerste helft verstreek volstrekt kleurloos. Na rust maakte Teun Rentmeester dat goed met een on genaakbaar schot. Daarop scoorde Janick van As zijn vijftiende van het seizoen en legde Perry Lukus de derde van de middag in het net. SSV'65-Serooskerke 2-1: Een nieuwe poging tot winst van Serooskerke is wederom mislukt. Ditmaal gaf de ploeg een voor sprong uit handen. Arno Melaard had vanaf elf meter de eerste goal in vijf duels tot stand gebracht, maar zag die na rust teniet wor den gedaan. In de vijfde minuut van de twee de helft bracht Pim Bruins SSV'65 op gelijke hoogte. Met een eerste klas vrije trap liet zijn team genoot Thomas Mattheijer de ver dediging van Serooskerke ver volgens kansloos, zodat de Goese- naren er met de buit vandoor ging- Amemuiden-lnternos gestaakt bij 2-1: Leon van Belzen 1-0, Jasper Pruij- sers 2-0, Joep van Hassel 2-1. AZW-Zwaluwe 0-1: Lucas Eppinga 0-1. KLOETINGE-DTS'35 1-1 De onderste zeven ploegen in de hoofdklasse staan binnen zes punten van elkaar. Kloetinge is één van de zeven. door Rudy Boogert kloetinge - Kloetinge herstelde zich zaterdag tegen DTS'35 van de oorwassing tegen XerxesDZB (5-0). Maar een beloning in de vorm van een driepunter bleef uit. Een fout van centrale verdediger Arjan van der Smissen beroofde de enige Zeeuwse hoofdklasser van de zo gewenste winst (1-1). „Heel zuur", vond Björn Quartel. „DTS creëerde zelf geen kansen, maar kreeg de kans van ons." Kloetinge had DTS'35 in de tang. Door een spuugincident speelde de tegenstander uit Ede al sinds de 25e minuut met een man minder. Niet veel later zette Jaap Esser zijn ploeg met een knappe goal op voorsprong, toen hij een diepe bal van Maarten van Rosevelt knap meenam langs een verdediger en laag scoorde (1-0). Op wat pluk-, raap- en terugspeel ballen na had doelman Jaco van der Schee geen fluit te doen ge had, maar hij moest na zeventig minuten toch de bal uit het net ha len. Van der Smissen wilde van achteruit opbouwen. Hij zag zo één-twee-drie geen afspeelmoge- lijkheid en schoof de bal pardoes in de voeten van DTS-aan- en in valler Bilal el Hassnaoui. Die zette de Cruijff-lookalike van DTS, aan voerder Remco Speelziek, alleen voor Van der Schee voor de onver diende gelijkmaker. Quartel leefde mee met zijn collega-verdediger Van der Smissen. „Als er één spe ler oerdegelijk is, is het Arjan wel." Het gelijkspel voelde als een neder laag. Trainer Cees Houtepen was ontgoocheld. „Ik heb het in de rust nog gezegd: niet kort spelen, maar sla een man over. Alles stond gewoon goed, "we gaven niks weg. Maar in de tweede helft gingen we te veel achteruit lopen." En daar- Jaap Esser maakt in de 38e minuut de 1-0. Hij schuift de bal onder de goalie van DTS'35 door. mee riep Kloetinge het onheil over zichzelf af In het slot kreeg DTS'35 - met tien man dus - zelfs nog twee kansen op de winst. Die Björn Quartel lag na het laatste zou overigens sterk onverdiend fluitsignaal lang languit in het zijn geweest. gras. Balend. „Maar ik had ook kwaoendamme - Het topteam 's Lands Welvaren won zaterdag in de eredivisie beide thuiswedstrij den. Buiting Staalconstructie werd met 4-2 en van Helmink Woontechniek met 6-0 verslagen. Het was een dag waarop Frédéric Caudron weer demonstreerde dat hij een fenomeen is. In de och tenduren snelde hij geconcen treerd, in hoog tempo en met een ongekende keubeheersing in één beurt naar de finish in het kader 71/2 (150 punten). Het was voor de Belg de vierde keer dat hij dit seizoen in deze spelsoort in één beurt klaar was. Ian van Krieken deed het op zijn niveau ook prima en won twee keer in het 47/2. Ad Koorevaar boekte één zege in het bandsto ten. De Bevelandse formatie staat nu stevig op de vierde plaats. door Jos van Beizen middelburg - De voetballers van Patrijzen zijn door een overwin ning op Walcheren (1-3) opgeklom men naar de vierde plaats in de vierde klasse A van het zondagvoet bal. Ze passeerden Clinge, dat RIA W op 0-0 hield. Robur verloor in Middelburg met 2-1 van Jong Am- bon. In de vierde klasse B werd het duel van Luctor'88 bij Cluzona afge last. Walcheren-Patrijzen 1-3: Een goed en fel Walcheren had voor rust duidelijk een overwicht. Dat le verde ook de nodige kansen op, maar geen doelpunten. Het stond daardoor 0-0 halverwege. Ook de eerste twintig minuten van de tweede helft was het spelbeeld nog zo, maar hierna gaven de Vlis- singers de wedstrijd binnen zes mi nuten uit handen. Na de 0-1 door Edwin Capello zorgde Raymond Rovers in de 71e minuut voor de 0-2 voor het elftal uit 's-Heeren- hoek. Kort hierna kwam de thuis ploeg terug tot 1-2 via een door Paul Bunnik benutte strafschop. In de slotfase stelde zwak uitverdedi gen William Sallet echter in staat de wedstrijd definitief in het voor deel van Patrijzen te beslissen. Jong Ambon-Robur 2-1: Na de openingstreffer van Joao Tomasoa kwamen de bezoekers op gelijke hoogte door Rick van der Gaag, die profiteerde van balverlies bij de Middelburgers. Jong Ambon bleef echter een overwicht houden, wat nog voor rust leidde tot 2-1 door Le vi Waisapy. In de tweede helft speelde het spel zich voornamelijk af op de helft van de "ploeg uit Goes. Het aantal kansen dat dit opleverde, was ech ter zeer beperkt. middelburg - Nadat zondag-twee deklasser Goes vorige week verras send op eigen veld verloor van Ter- neuzen, pakte de ploeg van trainer Gerard de Nooijer gisteren de draad weer op bij SC 't Zand. Goes won in Tilburg met 3-0 en had die stand bij rust al bereikt. Terneu- zen klopte Moerse Boys op eigen veld (4-0) en Aardenburg versloeg Oosterhout (3-1). SC 't Zand-Goes 0-3: koploper Goes was vanaf het eerste fluitsig naal de bovenliggende partij. Kan sen volgden elkaar in hoog tempo op en het was dan ook niet verras send dat de Bevelanders de leiding namen. Na iets meer dan een kwartier veranderde Kyle Does burg een schot van Robin de Pag- ter van richting: 0-1. Goes ging op dezelfde voet verder en besliste al voor rust de wed strijd. Lunven Vermeer was met twee doelpunten de gevierde man. Eerst rondde hij goed af na een pri ma actie van Kyle Doesburg en op slag van rust maakt hij met een fraaie omhaal zijn tweede van de middag. Dat de wedstrijd al beslist was, werd in de tweede helft wel duide lijk. Goes nam wat gas terug en SC 't Zand was niet in staat om gevaar te stichten. Uiteindelijk deed Goes-middenvelder Robin de Pag- ter nog van zich spreken. Eerst in positief opzicht, toen een hard schot op de lat eindigde, en niet veel later in negatief opzicht, toen hij vroegtijdig mocht vertrekken na een directe rode kaart. Volgens de arbiter reageerde hij al te heftig nadat hij hard onderuit gehaald was. „We hebben een goede wedstrijd gespeeld", zei De Nooijer. „We gaan nu verder met de titelrace met Terneuzen op onze hielen." Terneuzen-Moerse Boys 4-0: Al na zeventien minuten spelen werd de wedstrijd beslist in het voor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50