zeeland 115 water, in balken zit houtworm GroenLinks wil af van achterkamertjespolitiek CDA klaagt over slecht bereik gsm's Prins Arjoan voert VIooientrappers aan Computers buit bij inbraken TNA geeft concert op Valentijnsdag Links: houtworm tast balken en constructies aan. Midden: stellingpalen roesten door. Rechts: vocht in de muren is een probleem. maandag 14 februari 2011 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De fractie van Groen Links vindt dat de gemeente Vlis- singen de deuren te vaak gesloten houdt voor burgers. Besloten bijeenkomsten zijn niet nieuw in Vlissingen en het ge beurt niet zelden dat aan het eind van een vergadering publiek en pers naar buiten worden gediri geerd, omdat er iets besproken gaat worden wat nog niet naar bui ten mag. Sterker: dat gebeurt de laatste jaren steeds vaker. Maar sinds kort zijn er ook de pre sentatieavonden, waarbij commis sie- en raadsleden worden geïnfor meerd over actuele onderwerpen. Zo werden de volksvertegenwoor digers in januari bijgepraat over het evenement Sail De Ruyter en hotel Britannia aan de boulevard en gaat het deze maand over de be zuinigingen en de bestuurlijke fu sie tussen de middelbare scholen Nehalennia en het Scheldemond- college. En zo zijn er de rest van het jaar nog vijf van die bijeen komsten. Allemaal leuk een aardig, zegt Alex Soplantila van GroenLinks, maar slechts een klein gedeelte er van is toegankelijk voor publiek. „Terwijl bijna alle bijeenkomsten makkelijk openbaar kunnen zijn. Met een beetje goede wil en gast vrijheid kunnen we burgers laten meeluisteren, meedenken en mee praten en zo beter betrekken bij het gemeentelijk beleid." GroenLinks gaat nog een stapje verder en wil dat de gemeente Vlis singen actief uitvoering geeft aan openbaarheid door mensen uit te nodigen. „Communicatie, burger participatie en wijkgericht werken zijn immers begrippenwaar we op het stadhuis de mond vol van hebben." ^'"'zeeland OPENBARE BIJEENKOMST Ziekenhuiszorg in Zeeland op woensdag 16 februari a.s. in HOTEL GOES te Goes inloop vanaf 19.00 uur gratis consumpties Inleider: Paul Rademacher Algemeen directeur ZorgSaam Z.Vlaanderen 1 De molen van Kloetinge draait wel op zaterdagen, maar er wordt geen meel gemalen omdat houtwerk is aangetast door houtworm, foto's Willem Mieras ELLEWOUTSDIJK Het bereik van mobiele telefoons in Ellewoutsdijk is belabberd, zegt de Borselse CDA-fractie. Ze doet dan ook een dringend beroep op MoNet, verantwoordelijk voor de plaatsing van antennes voor mobie le telefonie, het bereik in het Bor selse dorp te verbeteren. Zowel voor mobieltjes als voor internet en gps. De CDA-fractie kaartte de situatie vijf jaar terug ook al aan. Sinds die tijd is er niets verbeterd, zegt fractievoorzitter Ad Schenk: „Dat is te gek voor woorden. Het wordt hoog tijd dat MoNet en de netwerkaanbieders hun leverings verplichtingen nakomen." OUD-VOSSEMEER Alfred Vis is de nieuwe prins van Groot Pesööt, ofwel Oud-Vosse- meer in carnavalstijd. Prins Arjaon den tweeden is al sinds de oprichting van carnavals vereniging De VIooientrappers lid. Zijn eerstvolgende officiële activi teit is het Bitterbal zaterdag 19 fe bruari in het dorpshuis De Vossen- kuil. Het bal begint om 20.30 uur. HEINKENSZAND Computerapparatuur en sieraden zijn vrijdagmiddag- en avond gesto len uit woningen in Heinkenszand en Kats. In Heinkenszand werden een laptop en sieraden met een nog onbekende waarde ontvreemd uit een huis aan de Zaagbekstraat. Bij de inbraak was een ruit ver nield. Alle kasten bleken te zijn doorzocht. Ook in Kats kwam(en) de dader(s) binnen door een ruit te vernielen van een woning aan de Christinastraat. De eigenaren mis sen onder meer een computer, een horloge, gereedschap en een fotoca mera. De waarde is niet bekend. KORTGENE TNA met Tim Alexander van de coverband Fragment en zangeres Annelies van der Waarenburg (be kend van de band Soulism) geven vandaag vanaf 19.00 uur een Valen- tijnsconcert. Dat gebeurt in Café Graaf van Bu ren in Kortgene. Het recept van TNA is simpel: één gitaar en twee stemmen, wat een aantal voor de luisteraar bekende duetten oplevert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45