bij Philippine Savok maakt korte metten met IJVC sport 141 Vermeulen sterk in Bodylineloop Spanning terug in Orevo-competitie EMM Terneuzen grossiert in eremetaal Verlies driebanders van 't Bierwinkeltje Den Ossaert wint ruim van Schepnet Van Lare tweede in koppelwedstrijd Van Stevendaal maakt favorietenrol waar maandag 14 februari 2011 Philippine maakte deze competitie al 55 doelpunten. De koploper heeft inmiddels 14 wedstrijden gespeeld. door Eddy van der Hooft terneuzen - In de strijd om de eer ste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal bleven Philippi ne en IJzendijke opnieuw in eik aars spoor. Van het leidende duo overtuigende met name Philippi ne, dat Sluis - de nummer drie toch van de ranglijst- met 8-1 ver pulverde. IJzendijke versloeg op ei gen veld Vogelwaarde met 4-1. Philippine-Sluis 8-1 (6-0): De top per was na amper een half uur be slist. Alles wat Philippine aanraak te veranderde in goud en iedere kans was een treffer. Björn den Ha mer opende met twee treffers het doelpuntenfestival en nog voor de 30e minuut scoorden ook Timmy Goossens en Maarten de Groene elk twee keer. Na de rust maakte Timo de Bock er eerst 7-0 van voordat Coen Quaak uit een straf schop Sluis aan een doelpunt hielp. Timo de Bock legde uitein delijk de eindstand vast op 8-1. IJzendijke-Vogelwaarde 4-1 (3-1): Joël van Overloop opende in de vierde minuut voor IJzendijke de score, maar amper vijf minuten la ter was het ï-t door een doelpunt van Martijn van Passel. IJzendijke ging niettemin met een voor sprong rusten, omdat Adri van Ha- negem zowel in de 18e als 20e mi nuut raak schoot. De eerste keer deed hij dat uit een strafschop. In de tweede helft duurde het tot de 88e minuut voordat IJzendijke de voorsprong kon vergroten naar 4-1. De laatste treffer kwam op naam van Lodewijk van Keeken. Graauw-Corn Boys 1-0 (1-0): Graauw kwam na dertig minuten verdiend op r-o door een doel punt van Dominique de Burger. Nadat de thuisclub in de tweede helft een aantal kansen op 2-0 on benut had gelaten, trok Corn Boys het initiatief naar zich toe. Met na me in het slotkwartier was de spanning te snijden. Schoondijke-Groede 1-0 (1-0): De thuisclub kwam al na zes minu ten door Claude Cornelis op 1-0, maar moest zich daarna vooral tot het verdedigen van de voorsprong beperken. Groede was vooral in de tweede helft de bovenliggende par tij. SDO'63-Hulsterloo 1-3 (1-1): Hul- sterloo begon sterk aan het duel, maar had een strafschop nodig om voorsprong te komen. In de 30e minuut schoot doelman Jelle van Damme van elf meter raak. Kort voor de rust bracht Dominique de Koning, ook al van elf meter, de stand weer in evenwicht. In de 60e minuut namen de bezoekers voor de tweede maal een voor sprong, dit keer via Michel Burg- grave. SDO zette daarna nog wel aan voor een slotoffensief maar in de blessuretijd haalde Mario Ver- meirssen de winst voor Hulsterloo binnen: 1-3. Terhole-Koewacht 2-4 (1-3): Twee verdedigingsfouten waren er de oorzaak van dat Koewacht de wedstrijd al vroeg naar zich toe kon trekken. Eerst profiteerde San- der Gelderland, vervolgens Wout Rozijn. Nadat Joey Nagelkerke voor 1-2 had gezorgd, bracht Bart van Remortele de marge nog voor de rust weer op twee treffers. Da- rious Cyrrous besliste een kwar tier na de rust de wedstrijd. In de slotminuut bepaalde Vaatje de eindstand op 2-4. Volharding-Hoofdplaat 2-2 (0-2): Hoofdplaat nam in de eerste helft een o-2-voorsprong door doelpun ten van Loek Thomaes en Roma- rio Vermeulen en leek aldus een makkelijke middag tegemoet te gaan. Na de hervatting richtte Vol harding zich echter op en bezorg de Nathan Schenk zijn ploeg het eerste winstpunt. OOSTBURG In de eerste klasse van het Ore- vo-zaalvoetbal won La Porte D'or de topper tegen De Blauwe Tulp waardoor die ploeg weer meedoet om het kampioenschap. De Blauwe Tulp had een offday en werd een voudig met 6-2 verslagen door La Porte D'or. Hierdoor stijgen de IJ- zendijkenaren naar de tweede plaats met één punt achterstand op koploper &Kids. De Blauwe Tulp volgt op vier punten achterstand van de koploper, maar met één wedstrijd gespeeld. Drie Koningen won van Signtex/De Sutter en stijgt het naar de vijfde plaats. BREDA De afvaardiging van de turn- en gymnastiekvereniging EMM uit Terneuzen presteerde goed tijdens de toestelfinales van de regio Zuid-Nederland in Breda. Er wer den 21 medailles veroverd. De ploeg keerde met maar liefst acht gouden, vijf zilveren en acht bronzen medailles huiswaarts. Het ging om wedstrijden in de tweede en derde divisie. Goud was er onder anderen voor Esmee Schelfhout, Marie Hoek, Joëlle Dhanis, Lieke Steijaert (twee keer), Zoë de Wilde, Kim Jansen en Nathalie Huigen. SAS VAN GENT De driebanders van 't Bierwinkel tje hadden het moeilijk tegen de nummer twee van de vierde divi sie Stuc. Bedr. Kanters. De Zeeuws-Vlaamse formatie verloor met 2-6. Zowel Joke Breur als Fons Baart kwam er niet aan te pas. Hier door ging de gelijke stand bij de pauze verloren. Cees Wissel won met één punt verschil. Cogito/Polka Print speelde in de derde divisie gelijk tegen Rokx Transport: 4-4. Louis Dallinga en Jean Paul de Kraker (zege op Ries Heeren) bezorgden de ploeg nog een punt. HULST Den Ossaert 3 had niet al te veel moeite om de winst veilig te stel len tegen Schepnet in de vierde klasse van de badmintoncompeti- tie regio Zeeland. Met een 6-2-ne- derlaag werd het team uit Sluis huiswaarts gestuurd. De winstpun ten voor Den Ossaert kwamen op naam van Peter de Pundert, Wim Strobbe, Anne-Marie Hartog en Re becca van Heese. Sluis redde de eer door winst van het dubbel Sharon van Espen/Annick de Feijter. Ook in het enkelspel bleef Annick de Fe ijter aan de positieve kant van de score. KNOKKE Een week nadat ze werd uitgeroe pen tot sportvrouw van de gemeen te Knokke is Terèse van Lare twee de geworden bij de vrouwen in een strandrunbikerun koppelwed strijd. De vrouwen moesten in de Belgische badplaats Knokke veer tien kilometer overbruggen. Tesamen met de Belgische Patsy Vandenberghe noteerde zij de 40e overalltijd: 1 uur 8 minuten en 12 seconden. Simon de Feijter en Hannah Riss- eeuw, beiden afkomstig uit Oost burg, werden 45e overall in een tijd van 1.09.09. SINT JANSTEEN Robert van Stevendaal van DOA maakte in het topklasse libretoer- nooi van de ZVB zijn favorietenrol waar. Hij werd eerste met een moyenne van ruim 67.00. Lang ging Jan Goudzwaard uit Goes aan de leiding met het on waarschijnlijke moyenne van 87.00. Toen hij echter zijn gevaar lijkste concurrent Van Stevendaal als tegenstander kreeg, was het ge daan met zijn toppositie want de man uit Vogelwaarde tikte de twee strijd in één beurt uit en Goud zwaard bleef staan op nul. Daar mee was de beslissing gevallen. door Wim de Vos terneuzen - Hij nam in het begin even de verkeerde route, maar dat had geen gevolgen. Sepp Vermeu len was een klasse apart in de Bo dylineloop in Terneuzen. Ook bij de vrouwen was er een Zeeuws-Vlaamse zege. Daar won Petra Rasenberg door Anita Jozias- se uit Goes twintig seconden voor te blijven. Het was ongetwijfeld een grote op luchting voor Sepp Vermeulen. Lang had de Zeeuws-Vlaming ge sukkeld met blessures waardoor hij niet voluit kon gaan of zelfs een poosje niet aan de start kon verschijnen. „Dat is nu gelukkig voorbij. De laatste tijd heb ik steeds minder last van de pijn waardoor ik redelijk kon preste ren. Dat is inderdaad een opluch ting", zei Vermeulen. Na een goede prestatie in de halve marathon van Cadzand, vorige week, heeft hij die vorm weten te continueren. Zaterdag, in Terneu zen, betaalde zich dat dus uit in de bijna zestien kilometer lange Body lineloop. Hij keek niet op of om en liep ondanks die vergissing in het begin van de wedstrijd steeds verder van de concurrenten weg. Vermeulen finishte in 58.56 en had daarmee driekwart minuut voorsprong op de Belg Filip van Goethem. Bij de vrouwen was de spanning aanmerkelijk groter. Petra Rasen berg en Anita Joziasse nestelden zich vooraan, maar de Terneuzen- se greep uiteindelijk toch de macht en liep soeverein naar de ze ge- Voor de Zeeuws-Vlaamse vrou wen was het toch een succesvolle dag. Carla Zegers (Koewacht) won de 8000 meter en Esther Plat- teeuw (Terneuzen) de vier kilome ter. mmmmmmymmmmmmmmmimmmms door Peter van Kouteren terneuzen - De volleybalsters van Savok stuurden in de topper in de eerste klasse D IJVC met lege han den naar huis: 4-0. Scheldesport was met 4-0 te sterk voor de vier de keus van Mikro Electro/Roosendaal. De Sterre ver loor met 3-2 van Mytilus. Savok-IJVC 4-0 (25-23, 25-17, 25-19, 25-18): In Sas van Gent was het na afloop dubbel feest. Savok ontdeed zich in een rechtstreekse confrontatie met veelzeggende cij fers van het op de derde plaats ge klasseerde IJVC. Bovendien profi teerde de Zeeuws-Vlaamse titel kandidaat van het puntverlies dat Dunamis leed tegen WS'92 2. Savok voert met twee duels meer gespeeld de ranglijst aan met ze ven punten meer dan Dunamis. In eigen huis maakte Savok korte metten met IJVC. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. De be zoekers boden in de eerste set uit stekend tegenstand, maar konden na de nipte nederlaag in het res tant van het duel geen vuist ma ken. De Sasse bank maakte het ver schil. Op momenten dat Savok stroef draaide, kon coach Luc Chi- nitor met succes een beroep doen op wisselspeelsters. In een boeiend duel was Savok vooral in verdedigend opzicht sterk op dreef Met veel variatie in de aan val werd aan het net trefzeker afge werkt Scheldesport-Mikro Electro/ Roosendaal 4 4-0 (25-18, 29-27, 25-16, 25-22): Geplaagd door perso nele problemen trad Scheldesport met een gelegenheidsteam aan. Daar was in het veld weinig van te merken. De thuisploeg speelde met maximale inzet en kwam in lange rallly's vaak als winnaar uit de bus. Gesteund door het publiek resulteerde dat vier keer op rij een overwinning. Mytilus-De Sterre 3-2 (25-20, 17-25, 20-25, 25-18, 15-8): Hoewel De Sterre na drie sets een voor sprong had, kon die niet worden vastgehouden. De Zeeuws-Vlamin gen pakten na verlies door een aan tal omzettingen en vooral met een betere verdediging in de eerste set de draad op. In de vierde set werd De Sterre afgerekend op persoonlij ke fouten. In de beslissende vijfde set gingen de kopjes omlaag, waar door de thuisploeg zonder veel problemen naar winst kon afwik kelen. OKK'70-Voorwaarts 4-0 (25-12, 25-12, 25-17, 25-19): De Axelaars za ten geen moment in de wedstrijd en werden op alle fronten afge troefd. Trainer Guido de Beule wees op te weinig trainingsarbeid als een belangrijke oorzaak. „Deze groep moet in mijn ogen in deze klasse kunnen blijven, maar dan moeten we met zijn allen meer trainen dan we nu doen." Janna van Dorst (nummer 2) en Christa Haers vormen een ijzersterk blok in het duel met YVC. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41