Uittocht Tunesië overvalt Italië Razernij in New York 2 en 3 MIDDEN-OOSTEN Onrust in Arabische wereld neemt toe Drie gewonden bij schietpartij in Terneuzen Al 70 jaar dezelfde valentijnskaart Simonis: priester met zorg benoemd WALCHEREN Bewo kt en regenachtig, 9 Windafname de baas door grote molens Spierballenvoetbal ligt Ajax niet MAANDAG 14 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 37 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Alle sportuitslagen op een rij TUNIS - Tunesië heeft met spoed veiligheidstroepen naar de kustge bieden gestuurd om een massale uittocht van Tunesiërs naar Euro pa een halt toe te roepen. Dat meldde een bron bij de regering gisteravond. Duizenden Tunesiërs stapten de af gelopen dagen in bootjes om hun heil te zoeken in Europa. De mees ten, zeker vijfduizend, strandden op het Italiaanse eilandje Lampe- dusa. De veiligheidsdiensten heb ben veel mensen opgepakt die pro beerden de grenzen over te steken. Italië wil agenten in Tunesië statio neren om de massale uittocht van bootvluchtelingen naar Italië te gen te houden, zei de Italiaanse mi nister van Binnenlandse Zaken Ro berto Maroni gisteren. Een Tunesi sche regeringswoordvoerder noem de het voorstel 'onaccepabel'. Op Lampedusa, 110 kilometer uit de kust van Tunesië werd zaterdag de noodtoestand uitgeroepen. De regering in Rome heeft gisteren een luchtbrug ingesteld om de vluchtelingen naar andere plekken te vervoeren. Sinds de Tunesische president Zine al-Abidine Ben Ali op 14 januari het land uitvluchtte, is het onrustig in Tunesië. Ook de onrust in Egypte lijkt lan den in de regio te hebben aangesto ken. In Algerije en Jemen werd in het afgelopen weekeinde geprotes teerd tegen het bewind, evenals in Bahrain. Bij botsingen tussen poli tie en tegenstanders van de rege ring viel daar een zwaargewonde. Oppositiegroeperingen hebben via internet opgeroepen tot massale betogingen vandaag. pagina 8 en 9: protesten Algerije en Jemen houden aan Egypte op onzekere weg naar de mocratie Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 NEW YORK - In de Amerikaanse stad New York is gisteren met ont zetting gereageerd op een bizarre reeks steekpartijen een dag eerder. Een 23-jarige man stak zijn stiefva der dood, evenals zijn ex-vriendin en haar moeder. Ook reed hij een voetganger dood, meldden Ameri kaanse media. Daarnaast raakte een aantal mensen gewond. De woede van de 23-jarige man is waarschijnlijk ontstaan toen zijn moeder weigerde hem haar auto te lenen. De ruzie tussen moeder en zoon werd door de stiefvader Aleksandr Kuznetsov (54) onder broken, waarop de verdachte hem elf keer stak met een mes. Ruim 28 uur na het begin van de steekpartijen wist de politie de man in de trein te overmeesteren. Hij was volgens de politie in de war. De verdachte was al tien keer eerder opgepakt, onder meer we gens drugsbezit, graffiti spuiten en overvallen. TERNEUZEN - Bij een schietpartij aan de achterzij de van café De Twee Heeren, op het Arsenaal plein in Terneuzen, zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt. Het gaat om een 21-jarige en twee 22-jarige inwo ners van Terneuzen. De politie pakte meteen twee verdachten op: Terneuzenaars van 26 en 29 jaar oud. De politie was snel ter plaatse doordat twee agenten op de fiets rond 3.20 uur de scho ten hoorden. Daardoor konden ze de verdachten meteen aanhouden. Een 23-jarige Terneuzenaar die zich met de zaak bemoeide, werd ook ingere kend. De twee zwaargewonden zijn zelf naar het ziekenhuis in Terneuzen gegaan en vervolgens, vanwege de ernst van hun verwondingen, naar Gent gebracht. Ze zijn buiten levensgevaar. Het derde slachtoffer meldde zich later ook in het zie kenhuis. Hij raakte lichtgewond. Deze man is ook door de politie aangehouden. Hij zou de vechtpar tij begonnen zijn. De politie deed meteen uitge breid onderzoek in de omgeving, onder meer met speurhonden en 'mannen in witte pakken'. Rond negen uur 's ochtends werd de omgeving weer vrijgegeven. foto Roland de Jong pagina 2 en 3: Vlissingen-voetballer Sinan Coban slachtoffer van schietpartij Ik geef weinig uit aan Valentijnsdag reageer op www.pzc.nl reactiesri|||| Bouw kerncentrale mag vandaag beginnen 41% 59% LONDEN - Een Brits echtpaar viert al zeventig jaar Valentijnsdag met dezelfde kaart. Harry Ward (88) gaf hem als zeventienjarige aan zijn toenmalige vriendinnetje en huidige vrouw Doris (87) op 14 fe bruari 1941. Harry heeft sindsdien nooit meer een valentijnskaart voor haar ge kocht, want ze haalt de eerste kaart ieder jaar weer uit de kast en plaatst hem op de schoorsteen mantel. Het stel ontmoette elkaar in Bris tol in 1940 nadat Doris haar bus had gemist. Na een luchtalarm brachten ze uren samen door in een schuilkelder. Ze trouwden ruim een jaar later en kregen twee kinderen. HILVERSUM - Kardinaal Ad Simonis vindt dat hij zorgvuldig heeft ge handeld bij de benoeming van een pedoseksuele priester tot pastoor in Amersfoort. Dat verklaarde hij gisteravond in het KRO-actualitei- tenprogramma Brandpunt. Simonis hielp de man in 1991 aan een nieuwe baan in Amersfoort ondanks een veroordeling in 1990. De priester kreeg in dat jaar drie maanden voorwaardelijke celstraf wegens seksueel misbruik van drie jongens van veertien. In Amers foort ging de pastoor opnieuw in de fout. Hij zou tientallen jongens hebben misbruikt. Slachtoffers overwegen de kardi naal en het aartsbisdom in Utrecht te vervolgen. 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1