Zeela PZC Middelburg geeft gehandicapte stem 'We zijn nog heel verliefd!' n Vergeten WALCHEREN 14 en 15 18 en 19 STATENVERKIEZINGEN Gemeente betrekt grote groep inwoners bij democratisch proces Fietsvernieler mag mee naar het bureau Man gewond na val van steiger Vlissinger glijdt sloot in met zijn bestelbus almanak Maandag 14 februari 2011 Zo gezellig als het was, met de vogeltjestentoonstelling 'Moslims nog geen probleem' Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg onderneemt actie zodat geestelijk gehandicapte inwoners weten dat ze op 2 maart kunnen stemmen voor Provinciale Staten. Het gaat om duizend inwoners, al dus de ambtenaren Jacky Nijsen en Sabine Bierens. Volgens de twee is Middelburg de enige Zeeuwse gemeente die moei te doet deze groep inwoners bij de verkiezingen te betrekken. Bierens weet dat nog niet zo lang geleden stemoproepen door zorginstellin gen massaal werden weggegooid. De provincie heeft tot nu toe ook geen actie ondernomen om deze groep bij het democratisch proces te betrekken. Uit een notitie van de gemeente Middelburg blijkt dat 'over deze kwestie' bij de provin cie al veel is en wordt gesproken, maar dat op dit moment nog geen actie wordt ondernomen. De actie van Middelburg is het ge volg van een motie die juni 2010 werd aangenomen door de ge meenteraad. Daarin werd aange drongen op het geven van adequa te informatie aan deze groep inwo ners. Ambtenaren van de gemeente heb ben contact gehad met Arduin en Mee Zeeland. Arduin heeft be loofd dat bewoners die willen stemmen, vervoerd worden naar de stembureaus. Begeleiders van Arduin mogen de stemgerechtig den echter niet daadwerkelijk hel pen bij het stemmen. Nijsen laat weten dat in bijzondere gevallen een lid van het stembureau hulp kan geven. „Als voorzitter van een stembureau help ik regelmatig mensen die bijvoorbeeld zeer slechtziend zijn." Om de doelgroep bewust te ma ken van het recht om te mogen stemmen, worden posters ver spreid binnen de panden van Ar duin. Ook is er maandagavond 28 februa ri een thema-avond in de raadzaal van het Middelburgse stadskan toor. Daar zal onder meer een stemhokje staan, zodat belangstel lenden kunnen oefenen in het uit brengen van hun stem. Ook is er een presentatie over de verkiezin gen met thema's van de verschil lende partijen. Gedeputeerde Kees van Beveren zal de aanwezigen toe spreken. Volgens Nijsen heeft com missaris van de koningin Karla Peijs toegezegd te komen als ze plek vrij kan maken in haar agenda. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Als hij praat, knijpt zij zachtjes in zijn elleboog. En als zij vertelt over hun verkeringstijd, droomt hij glimlachend weg. Ieder een mag het weten: Cees (87) en Aartje van Tol (85) zijn nog tot over hun oooooren verliefd! Zo erg zelfs, dat hij er niet voor schroomt een liefdesverklaring te laten publiceren in het huis-aan- huisblad. Tien jaar geleden, toen ze vijftig jaar getrouwd waren, ook al. En elke keer is Aartje dolverrast als ze het toevallig tegenkomt tij dens het lezen. „Ik krijg er gewoon kriebels van in mijn buik." Dat Cees en Aartje zestig jaar gele den trouwden op 14 februari heeft niets te maken met Valentijnsdag. Dat bestond toen nog niet. En die trouwdag was zo romantisch ook niet. Alles was nog op de bon, dus een groot feest zat er niet in. „En het was ijs- en ijskoud." Later is dat dubbel en dik goedge maakt. Cees en Aartje kregen drie jongens en een hele huiskamer vol klein- en achterkleinkinderen en genieten nog van elke dag dat ze sa men zijn. Ook als het even wat minder gaat. „Als ik 's nachts even lig te piekeren, pept hij me op. Er is niemand die me zo goed be grijpt als hij. Wij houden gewoon heel veel van elkaar." MIDDELBURG Op het Plein 1940 in Middelburg is zaterdagnacht rond 01.30 uur een 20-jarige man uit die plaats aange houden voor vernieling. Een agent zag dat de man meerde re keren tegen een fiets trapte, waarna hij werd aangehouden en meegenomen naar het politiebu reau. De eigenaar van de vernielde fiets heeft zich nog niet gemeld. Het is een zwarte herenfiets waar van de stang en stuur waren be plakt met gekleurde tape. Cees en Aartje van Tol kenden elkaar al wel, voordat ze verkering kregen tijdens de Julianafeesten in Amersfoort. Aartje: „En ik dacht altijd dat het zo'n zijden sok zou zijn, maar hij bleek een hele leuke Gerrit!" foto Ruben Oreel sbbsbsbssbbssmasimnssm BROUWERSHAVEN Op het terrein van jachthaven Den Osse is gistermiddag een man ge wond geraakt nadat hij van een twee meter hoge steiger was geval len. Hij was bezig met schuurwerk- zaamheden aan een schip toen hij voorover viel. Na onderzoek bleek het letsel mee te vallen en werd een reeds gewaar schuwde traumahelikopter afbe steld. Het slachtoffer is vervoerd naar een ziekenhuis in Dirksland. KOUDEKERKE Op de Rondweg Koudekerke is zon dagmorgen rond 08.45 uur een 30-jarige Vlissinger met zijn bestel auto in de sloot beland. Door onbekende oorzaak verloor hij de macht over het stuur en kwam in de berm terecht. Zijn au to gleed door en kwam in het wa ter terecht De Vlissinger kon zelf uit zijn auto klimmen. Hij had geen letsel opgelopen. Een takelbe- drijf heeft zijn auto weer op het droge getakeld en afgevoerd. Tip? redactie@pzc.nl Vorige jaar was hij het voor het eerst van zijn leven vergeten. En dat heeft-ie het hele jaar geweten. Ze ach tervolgde hem met snerende opmer kingen. Of zij misschien niet meer zijn 'allerliefste meisje' van weleer was? Of venijniger: Zou hij dat bij een nieuwe vriendin ook presteren? Twintig jaar blijken van liefde op Va lentijnsdag wogen in een klap niet op tegen dat ene fatale moment van vergetelheid. Dat zou hem dus nooit meer gebeu ren, besloot hij vastberaden. Agen da's, mobieltje, laptop, alles was zo geprogrammeerd dat die dag niet on gemerkt voorbij kon gaan. Vanmorgen - hij is dan al lang de deur uit - vindt zijn vrouw naast het vers gekookte eitje annex glaasje jus d'orange een briefje: Liefde is ook kunnen vergeven en vergeten, jouw Valentijntje. En vanmiddag komen de bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13