W 5 spectrum Alles van waarde is weerloos RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE tijdsbeeld Zaterdag 12 februari 2011 'at was ik woedend toen Omroep Max zich voor het eerst manifes teerde met een hoogst knullig amateuristisch programma, waar in oudere mensen toneelspeelden! Een aanflui ting voor het beroep, waarmee ik jarenlang mijn brood had verdiend en dat nu op de televisie te grabbel werd gegooid door de heftigste vorm van schmieretoneel die je je maar kon voorstel len, waardoor ook de oudere acteurs nog eens belachelijk werden gemaakt Bovendien was ik (en ben ik nog steeds) van mening dat iedere pu blieke of andere omroep voor zijn kijkers van de wieg tot de graf moet programmeren en hen moet bedienen, zonder er het stigma van leeftijd op te plakken! De jaren vergingen, Omroep Max verwierf zich een vaste plaats in het Publieke Bestel en wist grote groepen oudere kijkers aan zich te binden. Bovendien nam ze geruisloos een aantal populai re programma's van kwaliteit over, die plotse ling bij de omroepen als oubollig werden afge dankt, maar waarmee ook de vaste oudere kij kers werden weggezet Lingo, Met het Mes op Tafel en het radioprogramma Nachtvluchten, worden nu door Omroep Max geprotegeerd en voor sterven behoed! Ik moest mijn mening bijstellen. En toen ik bij het verschijnen van mijn laatste boek werd uit genodigd in het dagelijks televisiemagazine Tijd voor Max moest ik mij overgeven, want mijn boek gaat over oude vrouwen, die zich bedreigd voelen door de agressie uit de maatschappij die hen regelmatig treft, zoals uit serieus onderzoek blijkt En ik moest ook denken aan het beroem de gedicht van Lucebert: 'De zeer oude zingt' (i974), niet daarin de onvergetelijke zin 'alles van waarde is weerloos'. Dus daar ging de ouwe Berk, haar principes bijstellend. Ze werd tijdens het liveprogramma verrast getroffen door twee jonge vrouwen, Marion Duinel en Ingrid Mete ring van de stichting Get Oud, die op creatieve en ludieke wijze voor en met 75-plussers werkt. Hun missie is drieledig: bevorderen van welzijn van ouderen, bijdragen aan positieve beeldvor ming over ouderen en ouderdom en verbindin gen leggen tussen ouderen en jongeren. Het project van dit ogenblik is: Wat ik later wil de worden. Veertig 75-plussers, wonend in een verzorgingshuis, worden aangekleed in het be roep dat zij eigenlijk hadden willen uitoefenen, maar wat door het leven zelf werd belemmerd. Zo zagen wij een 97-jarige dame, die dolgraag operazangeres wilde worden. Het is er niet van gekomen. Maar nu zagen wij magnifieke foto's van haar als de diva uit La Traviata, waanzinnig mooi! Het was heel vrolijk makend en ontroe rend tegelijk. In de eerste week van mei rondom 'De dag van de verpleging' komen het fotoboek en de kalender uit, tegelijk met de opening van de eerste expositie van GetOuD, in het Atrium van het stadhuis Den Haag. Foto' s van de foto modellen in hun 'droomverschijning' kunt U zien op www.getoud.nl Wie moet niet glimlachen bij de foto van de di va uit La Traviata in haar fantastische kostuum met geweldige pruik? Ik moest denken aan de tijd, dat ik als puber mijn grootmoeder van tach tig uithoorde over haar jonge-meisjes-leven, aan het eind van de negentiende eeuw. Marion en In grid laten verbleekte dromen van oude mensen opbloeien en tot leven komen! Magnifiek!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97