buitenland 17 Vrouwen in actie tegen 'hoerencratie' SEI#^NSPREMIERE Openbare aanbesteding Foto verminkt meisje sterkste van World Press Valentijnsdag in Goes! Cel voor gruwelvader Wolf doodt dieren VS luisterden Navo af Knokken in parlement Bot bewijst dat voorouder mens rechtop liep zaterdag 12 februari 2011 BELEEF EEN WEEK LANG ^sjggjAp PRESENTATIE VAN ONZE VOORJAAR/ZOMER COLLECTIE 20II van maandag 14 t/m zaterdag 19 februari (Speciaal op 'Valentijnsmaandag' geopend vanaf 13.00 uur!) Voor elke koper is er een lief en schattig cadeau! DELSCHER Grote Markt I l-l 3 Goes zie ook www.delscher.nl en facebook AMSTERDAM - Het portret van de verminkte Afghaanse tiener Bibi Aisha, gemaakt door de Zuid-Afrikaanse foto grafe Jodi Bieber, is de winnende foto van World Press Photo 2011. Dat maakte de organisatie van de jaarlijkse fotowedstrijd gisteren bekend. Op bevel van de Taliban werden bij Bibi Aischa de neus en de oren afgesneden omdat ze haar gewelddadige man had verlaten. De foto, die op het Amerikaanse weekblad Time stond, schokte de wereld. Bij de winnaars van de prestigieuze fotoprijs zitten ook drie Nederlanders: Chris Keulen in de catego rie sportreportages, Martin Roemers in dagelijks leven en Joost van den Broek in portretten. foto Jodi Bieber SYDNEY Vier Australiërs die vijf kinderen zo uithongerden dat hun hersens ervan krompen, zijn gisteren tot celstraffen tot tien jaar veroor deeld. De rechter vond hun gedrag niet te bevatten. De verdachten lie ten de kinderen soms de hele dag staan, terwijl ze alleen korsten en kruimels te eten kregen. WITTSTOCK De terugkeer van de wolf in Duits land begint ergernis te wekken. In het land leven nu ruim vijftig van deze roofdieren. Een enkel exem plaar brengt de natuurbeschermers in verlegenheid. Die probleemwol- ven hebben in de voorbije zeven maanden al zeventig damherten, rendieren en schapen gedood ten noorden van hoofdstad Berlijn. HADAR BRUSSEL De Verenigde Staten hebben stie kem de gesprekken afgeluisterd van secretaris-generaal van de Na vo Anders Fogh Rasmussen door 'een lid van de internationale staf van de Navo' informatie te laten doorspelen. Dat blijkt uit gisteren door WikiLeaks gelekte geheime di plomatieke telegrammen. CARACAS Parlementsleden zijn in de hoofd stad van het Zuid-Amerikaanse Ve nezuela met elkaar op de vuist ge gaan. Het betrof partijgenoten van president Chavez en leden van de oppositie. De vechtpartij begon toen de socialist Henry Ventura probeerde oppositielid Alfonso Marquina weg te duwen achter het spreekgestoelte. Onderzoekers hebben in Ethiopië een bot van 3,2 miljoen jaar oud ge vonden, dat opnieuw bewijst dat de voorouders van de mens al rechtop liepen. Van het bot is af te leiden dat mens- achtigen in die tijd al het meren deel van de tijd staand doorbrach ten. Dat meldde de BBC op basis van een onderzoek dat in het we tenschappelijke tijdschrift Science is gepubliceerd. Wetenschappers wisten al dat de voorouders van de mens al rechtop konden lopen door de vondst van Lucy in 1974. Zij behoorde tot de hominidensoort Australopithecus Afarensis. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - „Vroeger kreeg je klappen op de schouder en porren in je zij, zo van, in wat voor land leef jij? Nu zeggen ze, waarom doen de Ita lianen zelf er in hemelsnaam niets aan. Of zijn jullie ook zo?" Umber- to Eco, één van Italië's succesvolste schrijvers, verwoordde in een afge laden zaal in Milaan het dilemma waarmee velen worstelen. De stra- patsen van premier Silvio Berlusco ni zetten de toon en vragen om een reactie. Die komt er in de vorm van 'moreel verzet', vooral door vrouwen, die morgen in 150 steden zullen uitschreeuwen: „Ik ben meer dan dat daar onder." Het initiatief wordt gedragen door vrouwen uit de culturele hoek, die het zat zijn 'in een slechte film uit de jaren '50 te spelen'. De oorzaak van alle verontwaardiging zijn de seksfeestjes in huize-Berlusconi, tij dens welke tientallen jonge vrou wen strijden om de eer de nacht met de eerste minister door te brengen, waarna de beloning volgt in de vorm van geld, tv-optredens, huizen en politieke benoemingen. Het protest tegen de 'hoerencratie' is volgens de organisatie a-politiek en niet meer dan een verdediging van de vrouwelijke waardigheid, maar heeft nu al felle reacties uitge lokt. Vrouwen uit het Berlusco- ni-kamp doen de organisatoren af als 'valse moralisten', die onder scheid maken tussen 'goede en slechte vrouwen' en de klok van de emancipatie terugdraaien. Dit thema is centraal komen te staan in het keiharde tegenoffen sief dat Berlusconi heeft ontke tend. Zijn ghostwriter Giuliano Ferrara mocht de helft van het tv-journaal van de Rai'gebruiken om te fulmineren tegen een allian tie van media, magistraten en mo raalridders, die proberen te berei ken wat niet langs politieke weg lukt: de val van Berlusconi. De premier zei eerder een 'totale oorlog' te zullen ontketenen van wege alle onrecht die hem door de magistraten wordt aangedaan. Die blijven laconiek. Ze hebben hun bevindingen overgedragen aan een rechter die maandag zal beslissen of de gevraagde snelrechtprocedu re - vanwege de 'overkill' aan be wijs - inderdaad kan plaatsvinden. Justitie redeneert simpelweg dat premier Berlusconi zijn macht heeft misbruikt toen hij een we gens diefstal gearresteerde minder jarige uit handen van de politie 'bevrijdde'. Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit - Postbus 6001 4330 LA Middelburg E&M17-2011 Provincie Zeeland Het aanbrengen en verwijderen van wegmarkering van wegenverf en thermoplastisch materiaal op (parallell- wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de provincie Zeeland in de periode 2011-2013. Aanbestedingsreglement: Het Aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2Ó05. Aanbestedingsdatum: Dinsdag 29 maart 2011 om 11.30 uur. Inlichtingen: Dinsdag 1 maart 2011 om 11.30 uur. Aard van de opdracht: Werken. De volledige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedinqskalender.nl. Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7