-Mr PvdA mist respect bij PW I 'Je bin zeker vö d'eeste keer vaoder?' 261 zeeland Zorg is voornaam thema in verkiezingscampagne mW Trauma? Of een schokkende ervaring? De PvdA gaat de komende vier jaar niet samenwerken met de PW. Welke uitslag 2 maart ook oplevert. prognose: Zeeuws netwerk voor groene vrijwilligers zaterdag 12 februari 2011 door Frans van der Heijde D'anblik van 't nieuwe le ven ao diepen indruk op z'n gemaekt. De der tig a ruum gepasseerd was'n vó d'eêste keer vaoder hore. De bewonderinge vö vrouwen in 't algemeen en z'n eihen in 't bij zonder was alleên mè hröter hore in de uren dat'n mee zitte puffen ao. Nae de geboorte docht 'n dat 'n zelf ook de zwaerste tied haod ao. Aoles was goed en tuus gekomme mee de hröte schat was t'r een nuchtere kraemzurg, die de kers verse vaoder en moeder meteên op ulder gemak stelde. En...de vao der...an 't werrek! Wan de volgenden ochen moest'n drek om een boo- schap nè stad. Ie moest om...tepeloed- jes. Tepel...wat Even docht 'n an vroeger, toen z'n ou- were broer im om een aardbeie laddertje gestierd ao nè de timmerman en ie dirom hlad nie ao kunne Ia- che laeter...! Mè dit was hin hrap, mè dodelijke ernst. Moeder ao de "Campina" an d'r eihen en 't gieng aol nog nie êlemaele nè wens. Dus wier vaoder om tepeloedjes ge stierd. Bie Prenatal aode ze die wè! Vödat'n di om hieng, stapte'n eest nog even binnen bie z'n maat en vertelden over z'n opdracht. "Hin probleem", opperde z'n kennis, "toen mien eeste kind gebore wier, moest ik om "zoogcompres- sen", di ellepe ze je wè bie, dat deeë ze bie mien ook", waere z'n troostende woorden". 't Was stikke druk bie Prénatal. Ie voelde z'n eihen hlad nie op z'n ge mak. 't Waere aol vrouwen, die in de rij stoenge te wachten. En wach- te duur lang....! Ie doodde de tied mee 't kieken op z'n mobieltje. Een baby van een paer uren oud vulde z'n schermpje. Een vrouwe, die achter z'n stoeng, lachte 'm toe. "M'n eesten!", brocht 'n hroós uut. "Onzen eesten bedoel je ze ker?", verbeterde't mens. Z'ao vast a een paer huus. Eindelienge was 'n an de beurte. Mee een rood oöd en schichtig kiekend of ze nie te- vee op z'n lette, brocht 'n uut: "Mevrouw, ik kom een paar tepe- 1...klemmen halen!" 't Wier even stil. Een paer vrou wen in z'n buurte en de verkoop ster, keke eest pie'nlijk rond en be- gonne toen te lachen tegen de on zekere vaoder. "t Is vö m'n vrouwe", voegde'n der overbodig an toe. "Ik denk, dat u zich vergist me neer, u bedoelt misschien een paar tepel...hoedjes". Ie beaemde't me een dankbaere hlimlach. "Jie bin zeker vö d'eeste keer vao der", vroeg een a wat riepere vouwe. Over gelukkig liet 'n "ons kind" zie an de ver- zaemelde groep. Ze bekeke 't kind mee een kennersblik. De verkoopster vroeg toen of't een S-, een M,- of een L-maetje moest weze. Onderdrukt gelach na tuurlijk en een hulpeloze vaoder. Meepuffe was nog simpeler ge weest as deze pienetentie. Mee een maetje S is 'n de winkel uutge- hae, naedat'n uutvoerig voorge licht was deu wat vrouwen diIe ao nog wille vraehe of ze' misschien ook een XL aode, mè ie begreep dat 'n noe hin hrappen kon maeke. Ie bleek toch de ver keerde maete meegenome t'ebben. Het moest een L-letje weze.Jae, ie kon drek trug om te ruilen vö een maete hröter. Di stoeng 'n wi bie Prénatal. Di waere wi eêl wat vrou wen en de verkoopster herkende 'm drek. "Ha, daar hebben we de meneer van de tepelklemmen", schalde 't deu eêl de winkel. Ie ei toen mè drek z'n mobieltje gepakt en gezeid: "Dit is onze eesten!" Het oedje paste noe wè..! Jae, 't leven is een prachtig ge schenk, mè je kriegt het nie ca deau. OPENBAAR COLLEGE DOOR LUUC SMIT U bent van harte welkom bij deze lezing, waarin Luuc Smit, Hogeschooldocent trauma- en rouwverwerking in gaat op diverse vragen zoals: Wat is de veerkracht van mensen? Wat kan je als familie of vriend doen? Wat zijn de valkuilen? Datum Donderdag 17 februari 2011 Tijd 16.30 uur - 18.00 uur Locatie Hogeschool Zeeland Lokaal PE224 Edisonweg 4, 4382 NW Vlissingen Toegang Gratis ANNEBETH EVERTZ, PVDA Ineens klinkt ze heel gedeci deerd. „Geen sprake van." Klemtonen op alle lettergre pen. De PvdA, verzekert lijst trekker Annebeth Evertz, doet na de verkiezingen niet mee aan een coalitie waarvan ook de PW deel uitmaakt. Voor alle ze kerheid toch de vraag of dit bete kent dat de PvdA op voorhand sa menwerking met de PW uitsluit. Evertz: „Ja. Misschien zouden we elkaar op enkele concrete punten kunnen vinden. Maar er zit tussen de PvdA en de PW veel te veel verschil in het denken over de sa menleving." Even eerder in het gesprek heeft zetels nu: „Ik hoop vijf, maar ik verwacht vier" Annebeth Evertz woonplaats: Wemeldinge leeftijd: 39 jaar burgelijke staat: gehuwd, 1 zoon opleiding: rechten (universitair) beroep: jurist bij de gemeente Ber gen op Zoom politiek actief sinds 2006 leest in 'Val der Titanen' van Ken Follet rijdt in een Citroen Picasso uit 2006 favoriete maaltijd: lasagne vakantieplannen, trip naar New York en Washington Evertz aangegeven dat de PvdA voorkeur heeft voor samenwer king met de partijen die in de pe riode 2003-2007 ook de coalitie in Staten van Zeeland vormden: CDA, PvdA, WD en SGP. Zij het dan in een volgorde die meer recht zal doen aan de verwachte verkiezingsu itslag. Waarom dan wel de SGP en niet de PW? De standpunten van de staatkundig-gereformeerden lig gen toch ook nogal ver van die van de PvdA. Evertz: „Wij kunnen het goed met de SGP vinden op so ciaal gebied. Natuurlijk niet op veel ethische kwesties. En het vrouwenstandpunt van de SGP blijft lastig voor ons. Maar het be langrijkste is dat de SGP haar poli tieke tegenstanders respecteert. En dat geldt wat ons betreft ook voor de SGP. Dat respect mis ik bij de PW. Die partij probeert bewust vijandbeelden op te roepen." Maar de Zeeuwse PW heeft zich toch nog nooit negatief over andere par tijen in Zeeland uitgelaten? „Als de PW in Zeeland echt een ander gezicht heeft dan landelijk, dan moet ze dat maar eens laten zien." Volgens Evertz is de PvdA er klaar voor om de komende vier jaar een stevig sociaal-democratisch geluid te laten horen in de Staten, of dat nu als coalitie- of als oppositiepar tij is. „Dat hangt natuurlijk vooral van de WD af - als we er tenmin ste van uit mogen gaan dat die de grootste wordt. Kiest die voor een coalitie over rechts of voor terug keer van het samenwerkingsver band van acht jaar geleden?" Evertz reageert een tikje zuinig op de stelling dat voor een politieke partij in het dagelijks provinciebe stuur toch veel meer te bereiken valt. „Heeft Groenlinks de afgelo pen vier jaar nu zoveel meer bin nengehaald dan bussen die op aardgas rijden?" De PvdA is vóór uitbreiding van natuur in Zeeland, maar dan moet Hogeschool MIDDELBURG - De ziekenhuiszorg is volgende week een belangrijk thema in de campagne voor de Sta tenverkiezingen. De PvdA en de Partij voor Zeeland wijden er bei de een bijeenkomst aan. De PvdA doet dat maandagavond vanaf 19.30 uur tijdens een poli tiek café in Zanzi-Bar aan de Markt in Middelburg. Lijsttrekker Annebeth Evertz geeft een toelich ting op de zorgvisie van haar par tij die de titel draagt 'De Zeeuwse zorg is van ons allemaal'. Onder anderen PvdA-Kamerlid Eelke van der Veen en Jaap van der Doefvan Walcheren discussiëren erover. er wel op worden gelet dat die na tuur ook toegankelijk is in seizoe nen waarin dat kan. Ontpoldering wordt gezien als een middel dat kan worden toegepast om de vei ligheid te vergroting en de natuu te versterken. Evertz: „Maar zeker niet om Antwerpen aan een vier de verdieping te helpen. Daar zijn we echt tegen." Ook de PvdA vindt dat de tol van de Westerscheldetunnel moet ver dwijnen. „Als streven, waar je stapsgewijs naar toe kunt werken. Je zou een hogere opslag op de mo torrijtuigenbelasting kunnen ge bruiken om de tunnel af en toe eens een dag gratis te maken." Bij de eventuele deelname van de g it :r Woensdag wijdt de PvZ in Hotel Goes een informatie- en discussie avond aan de ziekenhuiszorg. Inlei der is Paul Rademacher, voorzitter raad van bestuur/directeur Alge mene Zaken van de Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Maandag komt staatssecretaris Joop Atsma van Infrastructuur en Milieu (CDA) zich op de hoogte stellen van de ontwikkelingen in het Grevelingengebied. Onder meer de plannen voor de bouw van een getijdecentrale in de Brou- wersdam en en een duurzame jachtkavcn op Uc MiUUelplddl WU1" den toegelicht. 'S-HEER ABTSKERKE - Ben Huisman, regiodirecteur van de IVN (na tuur- en milieueducatie) overhan digt vandaag het eerste handboek voor groene vrijwilligers aan gede puteerde Frans Hamelink. Voor het Zeeuwse netwerk groene vrij willigers zijn meer dan twintig be roeps- en vrijwilligersorganisaties betrokken. Een wegwijzer voor het Zeeuwse groene netwerk ont brak tot nu toe. Om daarin tege moet te komen heeft het Platform Groene Vrijwilligers in het project 'gezamenlijk vrijwilligersbeleid' het Handboek voor Groen Vrijwil ligerswerk uitgewerkt. Zeeland telt tweeduizend groene vrijwilligers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74