61 binnenland Acties rijksambtenaren in de lucht Homofiel en kerk nog geen soepele combinatie Ouders lastpakken gekort Nu 3 liter voor de prijs van 2,5 liter! 'Fatsoenlijke' PWer lijsttrekker voor senaat X International. «RAT/S 20% Eerste team Nederlanders bereikt Kunduz Expert helpt gedupeerden zaterdag 12 februari 2011 CAO-ONDERHANDELINGEN Minister Donner weigert in te stemmen met eisen bonden den haag - Het conflict over een nieuwe cao voor de rijksambtena ren gaat een nieuwe fase in. Minis ter Piet Hein Donner van Binnen landse Zaken weigerde gisteren in te stemmen met de eisen van de ambtenarenbonden die een ulti matum hadden gesteld. De cao-on derhandelingen liepen vorige week vast. Van de bonden moest Donner gis teren voor 12.00 uur hebben inge stemd met hun belangrijkste ei sen: de garantie dat er geen ge dwongen ontslagen vallen en een loonsverhoging van 2 procent. De bonden denken nu na over acties. Donner stelde gisteren in een brief aan de bonden dat er voor loons verhoging geen ruimte is omdat de overheid de komende jaren fors moet bezuinigen. Donner wil daar om de nullijn invoeren voor alle ambtenaren. Als dat niet lukt, zul len er nog meer banen geschrapt moeten worden dan de 10.000 tot 15.000 (van in totaal zo'n 120.000) waarvan nu al sprake is, stelt de be windsman. Hij voelt er al evenmin voor om garanties te geven dat daarbij geen gedwongen ontslagen zullen vallen. Als er zo'n garantie zou komen, houdt dat in dat de snel vergrijzende rijksdienst de ko mende jaren vrijwel geen jonge mensen kan aanemen. Zowel AbvaKabo FNV als CNV Pu blieke Zaak reageerde gisteren te leurgesteld. Ze menen dat een ga rantie dat er geen gedwongen ont slagen zullen vallen, best gegeven kan worden omdat het natuurlijk verloop bij de rijksoverheid groot is en er na 2013 zelfs personeelste korten dreigen te ontstaan. AbvaKabo FNV zei gisteren met de achterban te gaan overleggen over het soort acties dat nu ge voerd kan worden. De bond riep haar leden alvast op om komende donderdag naar het Haagse Malie veld te komen, voor een grote ma nifestatie tegen de geplande bezui nigingen van het kabinet. Mogelijk zullen rijksambtenaren die dag hun werk onderbreken om naar de bijeenkomst te gaan. CNV Publieke Zaak wilde gisteren nog niet bevestigen dat er acties zullen volgen. „Dat laten we afhan gen van onze achterban", aldus een woordvoerder. De minister wees er gisteren na af loop van de ministerraad nog op dat de afgelopen jaren met de eco nomische crisis wel loonsverhogin gen aan ambtenaren zijn toege kend, terwijl toen in de markt mensen erop achteruit gingen. door Bram van der Heijden yachtpaint.com roermond - Ouders in Roermond die eraan bijdragen dat hun kind crimineel of overlastgevend gedrag vertoont, kunnen voortaan wor den gekort op de kinderbijslag. De Roermondse wethouder Vincent Zwijnenberg (WD) wil zo ouders van probleemjongeren dwingen J» hun verantwoordelijkheid te ne men. De maatregel mag alleen onder strenge voorwaarden worden toege past. Zo moet worden aangetoond dat alle betrokken instanties, waar onder de gemeente zelf) alles heb ben gedaan om het betreffende ge zin te helpen. Daarnaast moet spra- ke zijn van schoolverzuim, van on- j| voldoende medewerking van de ouders en moet hen het overlastge vend gedrag van het kind (deels) verweten kunnen worden. Wet houder Zwijnenberg noemt het een 'ultieme maatregel'. Hij be schreef de jongeren waarvan de ouders wel gekort zouden kunnen worden als volgt: „Criminele veel plegers en notoire overlastgevers fc. J? die de maatschappij tienduizenden euro's kosten." AkzoNobel Op dit moment heeft de gemeente een groep van 75 jongeren in beeld. Our World is Water XInlernabomilMicron5 er. tiet AKzcNobs! tcgo 2i;r. tjiwograf/oordc handElsmerken van AkzoNotwI. Ateo Nobel N.V 2010 O.a. verkrijgbaar bij: Jachtwerf Oostwatering - Veere Van der Rest Nautic - Kats Hansa Watersport - Wilhelminadorp De Zuidschor Watersport - Wolphaartsdijk Jos Boone B.V. - Middelburg De Arne - Arnemuiden Busmariteam - Sint Annaland Delta Marina - Kortgene Delta Yacht - Colijnsplaat Jachtwerf Duivendijk - Tholen Jachtwerf de Grevelingen - Scharendijke Aricom - Terneuzen Bijl Watersport - Brouwershaven Mulder Yachtservice - Zierikzee Vermeulens Jachtwerf - Terneuzen Visser Watersport - Bruinisse Luteijn - Axel Zwemer Watersport - Kamperland Yerseke Watersportservice - Yerseke Kosten Watersport - Breskens Jachtwerf Delta - Breskens Van Dongen Verf B.V. Gerard Walschapstraat 14 3245 MD Sommelsdijk T: 0187-482381 F: 0187 - 482878 E: info@vandoogenverf.nl DEN haag - De eerste dertig Neder landse functionarissen zijn in de Afghaanse provincie Kunduz aan gekomen om de politietrainings- missie voor te bereiden waarmee de TXveede Kamer onlangs instem de. Het ministerie van Defensie heeft dat gisteravond gemeld. Het team bestaat uit een aantal verken ners die snel terugkeren en perso nen die achterblijven. Het team moet informatie verzamelen om de missie verder voor te bereiden. Zeven mensen blijven in het ge bied achter als verbindingspersoon tussen Afghanistan en Nederland. rijswijk - Elektronicaconcern Ex pert helpt gedupeerde klanten van de failliete concurrenten It's en Prijstopper een beetje uit de brand. Dat heeft Expert afgesproken met de curatoren van het moederbe drijf IMpact Retail. Mensen die bij It's of Prijstopper een aanbetaling hebben gedaan en dachten dat zij naar hun geld kunnen fluiten, krij gen de helft van de aanbetaling te rug bij Expert, mits zij daar iets van vergelijkbare waarde kopen. utrecht - Homoseksualiteit en het christelijke geloof is nog geen soepele combinatie. Daarom houdt de christelijke homobewe ging zaterdag een speciale thema dag over 'christenzijn en homosek sualiteit' in hogeschool de Dom stad in Utrecht. „De boodschap vanuit ortho dox-christelijke kring is vaak: het is een zonde of een ziekte, of: je mag er vooral niet aan toegeven", zegt theoloog en hoogleraar van de Vrije Universiteit Ruard Ganze- voort. Hij schreef er met een gees telijk verzorger en een theoloog een boek over: Adam en Evert, de spanning tussen kerk en homosek sualiteit. „Maar", zegt Ganzevoort, „emanci patie in orthodoxe kringen is zicht baar." Niet alleen voor homo's en lesbien nes zeifis de combinatie van chris telijke gelovige en homoseksuali teit een lastige maar ook voor bij voorbeeld dominees, voorgangers en gemeenteleden, aldus één van de organisatoren Landelijk KoördinatiePunt groepen kerk en homoseksualiteit (LKP). „Het besef groeit in ortho dox-christelijke kringen dat men zich niet zomaar aan het thema kan onttrekken", zegt Ganzevoort. „Hoe afwijzender de boodschap is binnen een kerk, hoe ingewikkel der het is voor iemand om zijn of haar seksualiteit met een religieu ze identiteit te verbinden." Toch verandert er wel iets in posi tieve zin, aldus de theoloog. „Er zijn gespreksgroepen, fora, er is pastorale zorg. Voorgangers en pas tores realiseren zich dat het een thema is waar ze iets mee moeten. Er is grote honger naar nieuw in zicht en visie zonder dat ze daar voor hun klassieke theologische vi sie moeten opgeven." Volgens Gan zevoort raken steeds meer mensen binnen christelijk-orthodoxe krin gen ervan doordrongen dat er sim pelweg een aantal mensen is die homoseksueel is. „En dat het steeds moeilijker wordt om te zeg gen: je mag er niet aan toegeven." DEN haag - Vriendelijk, aimabel en welbespraakt, zo typeren colle- gaffactievoorzitters in de Haagse gemeenteraad Machiel de Graaf (41). PW-leider Geert Wilders maakte gisteren bekend dat De Graaf PW-lijsttrekker is voor de Eerste Kamer. „Dat zo'n fatsoenlijke man PW'er is, ook al heeft hij soms onfatsoen lijke politieke ideeën", zegt Heieen Weenig van GroenLinks verwon derd over de fysiotherapeut, die werkte in de farmaceutische indus trie. De Graaf is sinds januari fractie voorzitter in Den Haag, maar de andere fractievoorzitters hebben hem altijd als officieuze voorman van de lokale PW gezien. In tegen stelling tot zijn voorganger Sietse Fritsma, is hij namelijk wel altijd aanwezig op vergaderingen. Wilders zei niet wie er nog meer op de lijst van de Eerste Kamer staan. De Graaf liet weten dat de andere kandidaten zich de komen de tijd 'in alle anonimiteit' voorbe reiden op hun werk in de senaat. De Graaf is volgens Wilders 'een groot politiek talent' van wie Ne derland nog veel zal horen. Hij is van plan fractievoorzitter in de Haagse gemeenteraad te blijven. De Graaf zal morgen al gelijk mee doen aan het verkiezingsdebat bij de NOS op Radio 1. Het is de vraag hoe de onervaren, maar wel bespraakte politicus zich zal hou den tussen de politieke zwaarge wichten als Elco Brinkman (CDA) en Loek Hermans (WD).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6