I4ïtl»r:.ïf PZC CU: 'Plan detailhandel herschrijven' I Watersnoodmuseum op a,manak pad voor verhalen 1953 Kinderen SCHOUWEN-DUIVELAND 21 22 en 23 26 en 27 Contouren nieuwe Kraaijensteinweg Prijs 50.000 euro van Staatsloterij valt in Zierikzee 11-12 FEBR. WOONLAND.NU WON1NGBEURS ZEELAND Straovieringen boordevol met traditie Zaterdag 12 februari 2011 PvdA mist respect bij PW Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ■BaBpnBraBMnMMMNBMMBBNHHHasauHHmi ECONOMIE Partij stelt vragen over verdubbeling winkelareaal Nieuwerkerk door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Christenunie wil dat B en W haast maken met een herziening van de structuurvisie detailhandel. Dit gemeentelijk plan wordt nu vooral door onder nemers gebruikt om concurrentie de kop in te drukken. Dat stelt de Christenunie in schrif telijke vragen aan het dagelijks ge meentebestuur naar aanleiding van een artikel donderdag in de PZC. Daarin maken de winkeliers van Bruinisse bekend dat zij be zwaar aantekenen tegen het be stemmingsplan Vierbannenstraat in Nieuwerkerk. Dat plan maakt de vestiging van een slijterij, bloe menwinkel, drogisterij en een ca deaushop in dat dorp mogelijk. Eerder al sloeg de rechter de ge meente met het eigen detailhan delsplan om de oren. Daardoor is vestiging van de Aldi langs de N59 in Nieuwerkerk niet meer te voor komen. Aldi en de vier winkels aan de Vierbannenstraat betekenen een verdubbeling van het winkelareaal van Nieuwerkerk en dat is een be dreiging voor de winkeliers in Brui nisse en Zierikzee, stellen de Bru- se bezwaarmakers. De Kamer van Koophandel waarschuwde hier voor overigens al in oktober. Ook in Burgh-Haamstede wordt scheef naar het detailhandelsplan geke ken. Hier staat het de uitbreiding van de AH supermarkt in de weg. „De structuurvisie moet er vóór de ondernemers zijn, maar wordt nu vooral door ondernemers té gen ondernemers gebruikt", meldt Wim Dorst van de Christenunie. Dorst zegt in november al om eva luatie van de structuurvisie te heb ben gevraagd. Die moet er van de Christenunie nu snel komen. „Wanneer kan de gemeenteraad deze evaluatie tegemoet zien en in hoeverre worden de ondernemers hierbij betrokken?", wil Dorst we ten. Tenslotte wil Dorst weten of bui ten de genoemde voorbeelden nog meer ondernemers door de detail handel structuurvisie in hun plan nen worden beperkt. - BURGH-HAAMSTEDE - Er is veel over gepraat en wekenlang leek er helemaal niets te gebeu ren, maar nu worden de contouren van de nieuwe weg en het kruispunt met de Kraaijen- heid te vergroten wordt de weg aangepakt. Er nel bij de Meeldijk. Daardoor wordt het ge- steinweg en de Zandweg bij Burgh-Haamste- komt een parallelweg voor langzaam verkeer, makkelijker de weg op te draaien of over te de langzaam zichtbaar. Om de verkeersveilig- een rotonde bij de Zandweg en een fietstun- steken. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - „Ik weet echt niet wie de winnaar is," zegt Amber Bij de Vaate, mede-eigenaar van tabaks winkel De Pupekop in Zierikzee. „Dat weet ik pas als de winnaar zich hier meldt. Maar bij grotere prijzen melden mensen zich ook vaak rechtstreeks in Den Haag." Feit is wel dat op een lot, verkocht in De Pupekop, 50.000 euro is ge- 1 vallen. In een artikel, 13 januari in de Uitgids van de PZC beweert Bij j de Vaate dat er wel vaker grote prij zen vallen op loten uit de Pupe kop. Die stelling lijkt hiermee be vestigd. De Jackpot is donderdag niet geval len. Die staat nu op 27,5 miljoen. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Vrijwilligers van het Watersnoodmuseum gaan binnen kort met camera en microfoon op pad om verhalen over de Februari- ramp van 1953 vast te leggen. Het museum wil de getuigenissen van overlevenden en hulpverle ners verzamelen op één plek: het museum. Dit om te voorkomen dat dergelijke verhalen voor vol gende generaties verloren gaan. Volgens Jaap Schoof, leider van het project '1953, het verhaal' gaat het naar schatting om enkele hon derden getuigen van de ramp die hun verhaal nog niet hebben ver teld, maar dat wel graag zouden willen doen. Omdat hulpverleners en wederopbouwers ten tijde van de ramp al volwassen waren en nu mogelijk overleden, zoekt Schoof contact met hun nabestaanden. Mensen en organisaties die eerder verhalen, beelden of geluid be schikbaar stelden aan het mu seum, worden nu verzocht hun dossiers permanent in bewaring te geven. Een groep vrijwilligers is be zig met het opstellen van een pro jectplan met als doel de financie ring van '1953, het verhaal' rond te krijgen. Aanmelden kan via info@watersnoodmuseum.nl, ter attentie van Jaap Schoof. Op het Zeeuws-Vlaamse notariskan toor ging het tijdens de koffiepauze voornamelijk over 'het leed dat kinde ren heet'. De kantoorklerken, de secre taresse en de kandidaat-notaris zijn rijk bedeeld. Eén van de klerken vertel de hoe hij zich soms doodschaamt over privé-aangelegenheden, die z'n spruiten op school onbekommerd rondstrooien. „Laatst werd in de klas gevraagd of iemand z'n vader of moe der wel eens dronken had meege maakt. Steekt die van mij z'n vinger op en roept)a, m'n vader, vorige week nog!" De kandidaat-notaris knikte. „Vroeger, als ik thuis kwam, werd ik verwelkomd als een echte huis vader. Tegenwoordig rennen ze ook nog op me af: om m'n sigaretten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69