sport 135 'n lekkere overwinning Demanet moet verdedigend concept overboord gooien Driebanders kijken niet op kilometer meer of minder AVA INBOUW CENTER hét totaaladres1 Benefietavond voor Molukse voetbalschool Onvrede over nieuwe naam van fusieclub 0AV/© Onderzoek verdachte strafschoppen Bruma vertrekt naar Leicester City 's Lands Welvaren wint eenvoudig Kubica herinnert zich niets van ongeval zaterdag 12 februari 2011 UNIEK IN ZEELAND! Hoek speelt vandaag voor de achtste keer thuis te gen IJsselmeervogels. Van de voorgaande zeven duels won Hoek er vier en verloor slechts één keer. nü punten pakken. Ja, tegen IJssel meervogels, Katwijk en Rijnsburg- se Boys. Wij kunnen thuis ge woon winnen van IJsselmeervo gels. Die ploeg zit niet in een ster ke periode. De uitwedstrijd was van onze kant één van de mindere wedstrijden van dit seizoen. Laat ik het zo zeggen: we speelden dra matisch. En toch hadden we die wedstrijd niet hoeven verliezen." De doelman vertelt dat de overtui ging dat de ploeg zich gaat handha ven nog altijd sterk aanwezig is binnen de selectie van Hoek. „Wij hoeven ook van niet één ploeg bang te zijn. Drie clubs steken er bovenuit in de topklasse, de rest is aan elkaar gewaagd. Dat zie je ook aan de uitslagen. Alleen moeten wij er nu wel voor zorgen dat het gat met de concurrentie niet gro ter wordt." Van Nieuwenhuijzen is ervan over tuigd dat Hoek een sterke reeks neer kan zetten. „Maar dan moe ten we ons niet aanpassen aan te genstanders, maar van onze eigen kracht uitgaan. Zo hoort voetbal al tijd gespeeld te worden, vind ik. We zijn er in de winterstop met de drie nieuwe spelers ook op Met nog elf duels voor de boeg heeft Hoek weinig keus meer. Er móeten pun ten gepakt worden om lijfs behoud veilig te stellen. Het verdedigende concept kan overboord. Het wordt tijd om aan te vallen. Iedere donderdag komen de technische staf en technische commissie van Hoek bijeen. In Philippine wordt aan het eind van de middag een hapje ge geten en wordt terug- en vooruit- geblikt. Tijdens de laatste twee bij eenkomsten kwam ook de geko zen strategie van Gaby Demanet uitgebreid aan bod. Bij spelers, sup porters en technisch verantwoor delijken is al geruime tijd sprake van een onbestemd gevoel - zeker na de nederlaag in Spakenburg van twee weken geleden. In dat duel speelde Hoek met een keeper, vier verdedigers, drie con trolerende middenvelders, één aan vallende middenvelder en twee spitsen. De laatste drie konden nauwelijks iets uitrichten, omdat de steun in hun rug veel te vaak ontbrak. Een doelpuntloos gelijk- MIDDELBURG De Schouwburg in Middelburg is dinsdag 7 juni het toneel van een benefietavond voor de oprichting van een voetbalschool op de Moluk- ken. Tijdens deze bijeenkomst wordt er geld ingezameld voor het project. Cabaretier Jörgen Raymann en Gio vanni van Bronckhorst verlenen hun medewerking. Het initiatief voor de oprichting van een voetbal school komt van de stichting Mobi- lae Maluku Foundation, waar Jim Pentury aan verbonden is. door Barry van der Hooft spel leek niet voor de eerste keer het hoogst haalbare voor de num mer voorlaatst in de topklasse. Daar willen ze nu vanaf in Hoek. Want wat heeft de ploeg eigenlijk nog te verliezen? Iedere week voor het eigen doel hangen en dan te gen beter weten in hopen op een succesvolle counter? De spelers zien het niet zitten, de supporters balen van dat concept en de spon sors beginnen ook te morren. Die Cédric Roussel, klinkt het {lan, waarom is die eigenlijk gehaald? Hij heeft nog niks laten zien. Dat klopt, maar daar kan de Belg in ze kere zin zelf weinig aan doen. Hij is een stevige spits, die in het straf schopgebied moet verschijnen en daar aan het werk moet worden ge zet. Roussel heeft gevoel voor het kiezen van de juiste positie. Maar als er geen voorzetten komen, hoefje ook geen positie te kie zen.... Gaby Demanet moet vandaag dus ZIERIKZEE Volgende week woensdag kunnen de leden van de voetbalclubs Mevo en Zierikzee kiezen uit drie namen voor de te vormen fusieclub. De projectgroep 'Vereniging van de Toekomst' heeft sv Neptunus'u, sv Den Hogen Blok en sv Deto'11 (af korting van De Toekomst) voorge legd. Niet alle leden zijn het met dat voorstel eens. Onder leiding van Zierikzee-speler Barry Hage is een handtekeningenactie op touw gezet om een grotere keuzemoge lijkheid in namen te bieden. Kanaalstraat 65 j Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl vooruitgegaan. Cédric Roussel heeft nu weer twee weken trai ning in de benen en is een stuk fit ter, van Kim van Brabander ben ik echt gecharmeerd en Sam Devinck heeft een goede indruk achter gela ten. John Schot is ook weer fit, hij is belangrijk voor ons." Vanmiddag stapt de ervaren keeper vol vertrouwen het veld van sportpark Denoek op. „En dan gaan we vol voor een overwin ning. Daarbij moeten we niet te veel naar IJsselmeervogels kijken. Want het ligt vooral aan onszelf, welk resultaat we neerzetten." ZURICH - De wereldvoetbalbond Fi- - Estland (2-2) en Bolivia - Letland fa stelt een onderzoek in naar (1-2) staan onder verdenking van twee vriendschappelijke inter- fraude. lands afgelopen woensdag in het In beide wedstrijden vielen alle Turkse Antalya. De duels Bulgarije treffers uit strafschoppen. eens echt kiezen. Een keeper, vier verdedigers, twee controlerende middenvelders, twee mensen diep op de flanken, een echte nummer 10, die in de rug van Roussel speelt. In Hardenberg speelde Hoek eerder dit seizoen in dat sys teem. Ferry Alfons was één van de twee controlerende middenvel ders, maar koos geregeld de aan val. Er zat verrassing in het spel en Hoek creëerde voldoende kansen om er ook drie of vier te maken. Alfons maakte niet toevallig het enige doelpunt van de middag, waardoor Hoek drie kostbare pun ten meenam. Dat goede gevoel willen de spe lers, sponsors en supporters weer hebben. Attractiever voetbal zorgt er misschien ook voor dat er wat meer publiek wordt getrokken. Bij veel thuisduels vallen de toeschou wersaantallen tegen en dat is geen toeval. Hoek wilde koste wat kost naar de topklasse, maar het avon tuur is tot nu toe vooral teleurstel lend verlopen. Demanet kreeg de afgelopen tijd veel kritiek vanwege zijn behoudende speelwijze. Van daag kan hij het tegendeel bewij zen. Met een overwinning op IJs selmeervogels kan de Belgische trainer zijn critici de mond snoe ren. En er tegelijkertijd voor zor gen dat Hoek weer eens een beetje aan klantenbinding doet. LONDEN Leicester City heeft gisteren de komst van de Nederlandse verdedi ger Jeffrey Bruma officieel afge rond. De 19-jarige jeugdinternatio- nal van Chelsea maakt het seizoen op huurbasis af in de Champion ship, de divisie onder de Premier League in Engeland. Eerder dit jaar maakte landgenoot Patrick van Aanholt (20) eveneens de overstap van Chelsea naar Leicester City, waar de gelouterde Zweed Sven-Goran Eriksson als coach fun geert. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Delta/Fast wacht morgen een topduel in de eredivi sie driebanden. De ploeg gaat in Barendrecht op bezoek bij lijstaan voerder Van Donge 8c de Roo. Na afloop gaat het team nog even door naar Sint Oedenrode om daar de return in de vijfde ronde van de beker tegen Wapen van Eerschot te spelen. Biljarters kijken niet op een kilo meter meer of minder. Neem nu Peter de Backer van Delta. Hij woont in het Belgische Aalst en rijdt morgen van daaruit naar Ba rendrecht voor het competitieduel met Van Donge 8c De Roo. Het is een ritje van 159 kilometer. Met een na afloop reist hij door naar Sint Oedenrode en voegt nog eens 96 kilometer aan zijn totaal toe. Als dan rond middernacht die wedstrijd ook is gespeeld, stapt hij weer in de auto" op weg naar Aalst. Als De Backer zijn auto voor zijn huis parkeert, heeft hij nog eens 170 kilometer afgelegd en staat de teller na een dagje biljarten op 425 kilometer. Maar daar blijft het niet bij want het team telt meerdere spelers. Jean Paul de Bruijn bij voorbeeld rijdt vanuit Hulst naar Barendrecht om via Oost Brabant terug te keren naar huis (335 kilo meter. Glenn Hofman woont in Den Haag woont en hoeft 'slechts'. 40'kilometer van huis om in Ba rendrecht te spelen. Maar dan komt het pas echt voor hem. Eerst naar Sint Oedenrode en dan weer naar Den Haag maakt 261 kilome ter totaal. Teamleider Jan Kikken, reist vanuit zijn woonplaats Maas tricht naar Barendrecht om via Sint Oedenrode terug te keren naar huis (397 kilometer). De andere eredivisionits uit Sluis kil, Garage Verbrugge, ontvangt- morgen De Vrachtkar uit Reusel. Het is een heus degradatieduel. De verliezer moet vrezen voor degra datie naar de eerste divisie. De te genstander komt met kopman Marco Zanetti naar Sluiskil nu Jo- han Loncelle geschorst is. De wed strijd in Sluiskil begint om 13.00 uur. Het topteam 's Lands Welvaren ontvangt in Kwadendamme van daag in de eredivisie van de kader-" competitie Buiting Staalconstruc tie uit Lochem en Helmink Woon- techniek uit Doetinchem. Ook al bezetten de bezoekers respectieve lijk de zevende en achtste plaats in de rangschikking blijven het lasti ge klanten. De eerste ontmoeting van dit seizoen won 's Lands Wel varen gemakkelijk met twee keer 6-0. In de tweede ontmoeting werd van Buiting gewonnen met 4-2, maar van Helmink met die cij fers verloren. Bij Buiting spelen on der anderen Dave van Geel en de jonkies Roy van Raaij en Koen Workel. Bij Helmink zijn Wiel van Gemert en Cristoph Hilger van de partij. De aanvang is ii:00 uur MAASDAM Het kaderteam 's Lands Welvaren had in de kadercompetitie geen moeite met Posthoorn/RBS 1:1-7. De Bevelanders deden het ©p be zoek in Maasdam prima. Alleen Ro bert van Stevendaal moest een puntje afstaan maar dat was niet eens verwonderlijk als je het ver schil in handicap ziet. De thuisspe- ler moest 110 punten 38/2 tegen Van Stevendaal 210 in het 57/2. Peter de Bree, Sjaak Walhout en Jan Goudzwaard wonnen hun par tij. PIETRA LIGURE De Poolse Formule i-coureur Ro bert Kubica kan zich niets herinne ren van zijn crash zondag tijdens een rally nabij Genua. Hij zegt dit in een interview met de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport. Hoewel hij bij het ongeluk zwaargewond raakte heeft de coureur van Lotus Renault alle vertrouwen in de toe komst. „Ik wil sterker terugkeren op het circuit dan voor mijn onge luk", aldus Kubica. Kubica liep ge compliceerde breuken op nadat een vangrail zijn auto doorboorde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67