281 zeeland 's Lands grootste richt zich op de regio Op reis met uw krant naar betoverend Sicilië PZC ANWB Plan voor reconstructie grensovergangen met België in Zeeuws-Vlaanderen pzc.nl/webwinkel Mondial Tours zaterdag 12 februari 2011 Het gaat weer beter met de 'grootste vereniging van Ne derland'. De ANWB heeft de stijgende lijn van het le dental hervonden en laat zich op steeds meer terrei nen gelden in de regio. door Marcel Modde Een club met landelijk bijna vier miljoen leden krijg je niet zomaar, daar moet je wel wat voor doen. En dat is beslist veel meer dan de wegenwacht, benadrukken voorzitter Hans Enkelaar en zijn secondant Cees van Liere van het Zeeuwse afdelingsbestuur van de ANWB herhaaldelijk. Samen verte genwoordigen ze de provincie ook in de nationale bondsraad. Van Lie re is aan zijn twaalfde en daarmee laatste jaar begonnen. De wielrijdersbond zoekt weer steeds meer de basis, constateert Enkelaar tevreden: „En dat zijn die leden. Gezien en ongezien", ver wijst hij onder meer naar de belan genbehartiging in de regio. Zo heeft de ANWB bezwaar aangete kend tegen de wegversmalling bij De ANWB wil oude grensovergangen zoals hier bij Sint-Anna-ter-Muiden weer zichtbaar maken. Fiets- en wandel routes worden daarmee historisch aantrekkelijker, denkt de wielrijdersbond. reproductie Peter Nicolai recreatiecentrum De Braakman. De N6r wordt verbreed, behalve op dat stuk. Met de in- en uitrij dende stroom toeristen is dat vra gen om problemen, vreest de orga nisatie. In 2009 zette de ANWB ac tieve leden in voor een wegbele- vingsonderzoek in Zeeland en vo rig jaar waren de fietspaden aan de beurt. De resultaten worden nog geanalyseerd en gaan dan voorzien van een nadrukkelijke aanbeveling naar de provincie. „Het is niet de bedoeling dat zo'n rapport dan keurig wordt opgebor gen", zegt Van Liere. Wanneer we merken dat actie te lang uitbijft, spreken we de provincie daar be slist op aan. Met een achterban van bijna vier miljoen mensen hebben we wel enig gezag." De ANWB heeft dit jaar de grens regio nadrukkelijk in het vizier. De vereniging wil oude grensposten in Zeeuws-Vlaanderen, Brabant en Limburg weer zichtbaar maken in het landschap. Het gaat vooral om overgangen op de kleinere wegen, vertelt Enkelaar, met als doel fiets en wandelroutes een historische meerwaarde geven. „Zodat je weer het gevoel krijgt een ander land binnen te rijden. Nu gaat dat bijna ongemerkt." Gedacht wordt aan eenvoudige middelen, zoals een (geopende) slagboom met verwij zingsbord naar het dounekantoor of een wachthuisje. Maar ook ziet hij voor sommige locaties mogelijk heden voor een klein museum langs een oude smokkelroute. In de loop van dit jaar moet duidelijk worden of het plan haalbaar is. De ANWB is 'over het algemeen' tevreden over de mobiliteit in Zee land. Al kan het openbaar vervoer beslist optimaler, zegt Enkelaar en verdient de noordelijke en zuidelij ke toegang tot de provincie ('een flessenhals') verbetering, vult Van Liere aan. Enkelaar: „Maar de basis structuur met direct daarachter de rustige routes is best redelijk." 8 - daagse vliegreis, vertrek 22 april Deze reis naar Sicilië brengt u naar het eiland van bloei ende citroenbomen, glinsterende schatten uit vervlogen tijden en met een veelzijdige flora en fauna. U zult onder de indruk zijn van de adembenemende schoonheid van het landschap en de vriendelijke bevolking. Beleef oeroude legenden en volg de sporen van verschillende volkeren en culturen. Kronkelende wegen leiden u naarschilderachtige vissersdorpjes met mystieke ruïnes en eenzame baaien. Ondertussen doorkruist u een indrukwekkend bergland schap met de onheilspellende Etna op de achtergrond. U overnacht in het viersterren Park Hotel Silemi in Leto- janni, direct gelegen aan het privé strand en 3 kilometer van het centrum van.Taormina. Na deze reis duizelt u van alle indrukken en sluit u Sicilië in uw hart! Deze prachtige reis is inclusief: Bustransfer van uw regionale opstapplaats naar de luchthaven en retour Vlucht met gerenommeerde luchtvaartmaatschappij naar Catania en retour Luchthavenbelasting en veiligheidstoeslagen Transfer van de luchthaven naar het hotel en retour Zeven overnachtingen op basis van halfpension in viersterren Park Hotel Silemi in Letojanni, direct gelegen aan het privé strand Dagexcursie naarTaormina met rondleiding Dagexcursie naar de Etna Plaatselijke Nederlandstalige reisleiding categorie reizen rondreizen Reisperiodes: 22-04 t/m 29-04-2011 of 15-10 t/m 22-10-2011 Lezersprijs 995,-* *Prijs o.b.v. tweepersoonskamer. Toeslag eenpersoonskamer 175,- Opstapplaatsen: Almelo, Apeldoorn, Arnhem, Den Bosch, Eindhoven, Enschede, Goes, Nijmegen, Roosendaal, Tilburg, Zwolle Meer informatie en boeken Vraag vrijblijvend het uitgebreide dagprogramma aan! U kunt contact opnemen met mondial-tours.nl, tel. (053) 484 25 26, maandag t/m vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur of per e-mail: lezersreizen@mondial-tours.com Bon LEZERSREIZEN - SICILIË Stuur vrijblijvend het Mondial Tours informatiepakket en boekingsformulier naar: VOORLETTERS VOORNAAM NAAM O M O V ADRES Stuur deze bon naar: Mondial Tours, Postbus 500,7500 AM Enschede De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl Ireft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64