klinkt bij koor 'Oal In' TRACTIWOOD® 25 Bianca Wondergem Kim Voet Nieuw bedrijfspand Niewenhuijse zorgt voor opkikker Nieuwdorp L'IIUIS 4614 AH Bergen op Zoom mmmam ONDE.RHOL1DSVRIJ TERRAS het beste composiethout met I 5 jaar garantie! ^33,9 V 2Sff\f -n Toch besluit over landhuizen bij Tholen-stad zaterdag 12 februari 2011 „Toen ik ging samenwonen in Heinkenszand durfde ik het lidmaatschap niet op te zeggen. Het werven van nieuwe leden ging toen moeizaam. Dat gaat nu weer een stuk beter." „Zodra je naar de middelbare school ging in Goes, werd je lid van het jongerenkoor. Zo ging dat toen in die tijd. Dat is niet meer zo. Kinderen die communie hebben gedaan kunnen nu al lid worden van ons koor." door Frank van Cooten Leeftijd zegt lang niet alles. Dat geldt zeker voor jonge renkoor 'Oal In' in Ovezan- de. De leeftijd van de le den varieert van 7 tot een jaar of 50. „Daarom hebben we tien jaar geleden gekozen voor de naam 'Oal In'. Ons koor is een mengel moes van leeftijden", zeggen voor zitter Kim Voet (36) en koorlid Bianca Wondergem (43). De bekende Ovezandse pastoor Philipp Pontenagel stond veertig jaar geleden aan de wieg van het jongerenkoor. Hij was in 1970 tot pastoor in Ovezande benoemd. Op een gegeven moment stonden drie jongedames bij hem aan de deur met de vraag of het mogelijk was jongerenvieringen te houden. Al snel was er een groepje van vijf tien jongeren met daarbij twee gi taristen en een drummer. Een werkgroepje zocht samen met de pastoor naar passende teksten die niet of niet allemaal uit het oude of nieuwe testament kwamen. „Gi taren en een drumstel in de kerk was in die tijd best revolutionair", herinnert Bianca Wondergem zich nog, zelf inmiddels 31 jaar lid van het jongerenkoor. De eerste jongerenviering was op zaterdag 27 februari 1971. Kort daar na werd besloten op iedere laatste zaterdag van de maand een derge lijke viering te houden. Dat is nog steeds zo. In de beginjaren was het de nor maalste zaak van de wereld dat de jongeren van Ovezande lid wer den van het koor zodra ze naar de middelbare school in Goes gingen. „Toen het koor begon, waren de meeste inwoners nog katholiek. Nu hoeven mensen niet meer ka tholiek te zijn om lid te worden van ons koor." Om aan geld te komen mocht het jongerenkoor jaarlijks één keer collecte ren. Dat gebeurde een keer met frietzakjes met het verzoek het bedrag te doneren wat een zakje friet toen kostte (65 cent). Het koor trad ook geregeld op in buurtparochies. Om de kas te spekken kon bij het koor ook Sinterklaas worden besteld. Ook vandaag de dag treedt het koor niet alleen op in de eigen kerk. „Zo treden we in de zomer maanden ook op in de strandkerk in Dishoek." Alhoewel het automatisme is verdwenen, zijn er nog steeds voldoende kinde ren in het dorp die lid van het jon gerenkoor worden. Als de kinde ren communie hebben gedaan mo gen ze oefenen bij het koor om zelf te ondervinden of het iets voor ze is. „Van de huidige dertig leden zijn er zes in de leeftijd van 6 tot 10 jaar. Ook is er een aantal meiden van een jaar of 16 bij. De rest is toch wel boven de 25." Opvallend is dat het jongerenkoor alleen uit meisjes en vrouwen be staat. „We hebben ooit drie jongens bij het koor gehad maar dat duurde niet lang. Ik weet ook niet hoe dit komt." Het koor oefent momenteel twee keer per week voor het jubileum concert. Dat vindt op zaterdag 26 februari plaats in de katholieke kerk. Jongerenkoor Pastoor Pontenagel dirigeerde een tijd lang het jongerenkoor in Ove zande. „Hij was een echte dorpspas toor." foto Piet Rijk en Ad Schenk Behalve Ovezande hebben ook Goes, Heinkenszand, Lewedorp, Kwadendamme en 's-Heerenhoek een jongerenkoor. Het jongerenkoor was in het begin naast koor en liturgiegroep ook een gezelligheidsclub met een ei gen kamer op de bovenverdieping van de pastorie. In deze kamer werd na de jonge renviering en soms ook op andere tijden muziek gedraaid, wat ge dronken en vooral ook veel ge kletst. Uit deze activiteiten is later Soos De Klomp ontstaan. Pastoor Pontenagel heeft voor de hele regio veel betekend voor de ontwikkeling van jeugd- en jonge- renactiviteiten. Hij was een van de krachten achter de totstandkoming van Kinder kamp Borseie. door Frank van Cooten nieuwdorp - Een vervallen terrein aan de Havenweg in Nieuwdorp was een rijd lang een doorn in het oog van de dorpsraad en bewo ners. Daar is gisteren een einde aan gekomen. Burgemeester Jaap Gelok van de gemeente Borseie sloeg de eerste paal van het nieuwe bedrijfspand van Installatietechniek Niewen huijse op die plek. Het bedrijf had twee bedrijfspan den. Eentje een stukje verderop aan de Havenweg en een grotere vestiging aan de Pandoraweg in Vlissingen. De Vlissingse vestiging is verkocht zodat met de nieuw bouw begonnen kan worden. De totale oppervlakte bedraagt 8800 vierkante meter. Dat is inclu sief twee woningen die bij het be drijf komen. De bouw is 1 juli ge reed. Veel groen zorgt voor een goede aansluiting bij het Sloebos. TT» Bouwmanlaan 11, Bergen op Zoom 14 februari tussen 15.00 en 19.00 uur Verhinderd? Bel 0548 - 80 19 80 voor andere Open Huis data. VERKEERDE PAGINA f|§| Op deze plek in de editie Beve- landen/Tholen is in de krant van gisteren per abuis een pagina uit de editie Walcheren afgedrukt. Daardoor stonden enkele artikelen twee keer in de krant en was het stuk over jongerenkoor 'Oal In' maar voor de helft te zien. Om die reden hebben we dat artikel van daag opnieuw geplaatst. Ook enke le andere stukken, die eigenlijk gis teren in deze editie hadden moe ten staan, hebben we alsnog ge plaatst in de krant van vandaag. Wij bieden de lezers onze excuses aan voor het ongemak. GRID'S wt? "au -sx&sr- t voof Geopend elke ZATERDAG en ZONDAG van 12 tot16 uur. Zundert Vektstraat 55 Hulst (Clinge) Gravenstraat 283A Velddriel De Geerden 2 (Tegelstudio A2 - shop in shop) Wassenaar Adrianastraat 10 Lommei (BE) Michiel Jansplein 43 Brasschaat (BE) Molenweg IC NIEUWI De voordelen van PRACTIWOOD®: -Geen alg aangroei -Eenvoudig te monteren -Kleur- en vormvast -Antislip en antirot -Onderhoudsarm -Splintervrij -Gratis levering -15 jaar garantie Bezoek van de showrooms buiten openingstijden is mogelijk op afspraak. Indien u niet naar de showroom kunt komen en een vrijblijvend bezoek oan huis wilt van één von onze adviseurs, beltu don vooreen afspraak op 076-5963401. Voor overige verkooppunten kunt u kijken opwww.proctiwood.com Alleen bij oonkoop van het complete systeem 36.95 voor de kleur antraciet door Rob Paardekam tholen - De gemeenteraad besluit deze maand of er vier landhuizen mogen komen aan de Mosselhoek- seweg bij Tholen-stad. In december werd het besluit we derom vooruit geschoven, omdat een meerderheid van de leden van de commissie ruimte het onder werp niet wilde bespreken. Ze wil len wachten tot de Tweede Kamer heeft gesproken over de zogeheten plattelandswoning. Hun partijen vormen echter geen meerderheid in de gemeenteraad. Daarin heb ben de fracties die het onderwerp wél willen behandelen de meerder heid. Om die reden staat het on derwerp deze maand weer op de agenda. Enkele agrariërs uit de omgeving hebben bezwaren tegen de komst van de landhuizen. Ze zijn onder meer bang dat toekomstige bewo ners gaan klagen over stankover last. Ook zijn ze bang in de toe komst niet meer te kunnen uitbrei den. De bezwaren van de agrariërs kunnen wellicht worden weggeno men als nieuwe woningen in het buitengebied het predikaat 'platte- landswoning' kunnen krijgen. In dat geval leggen ze minder beper kingen op aan de omgeving. Sommige partijen in de gemeente raad willen wachten tot de T\vee- de Kamer een besluit heeft geno men over de plattelandswoning. Een meerderheid wil dat echter niet. Daarom lijkt er deze maand eindelijk een besluit te gaan vallen over de landhuizen. NIEUW makelaar Oosterscheldestraat 8 Wissen kerke Aan; een verkeersluw hofje is deze scherp geprijsde twee-on.deiveen-kapwoning gesitueerd. Het object is gelegen op een royaal per ceel van circa 235 nr eigen grond, beschikt over oa. 4 slaapkamers en heeft aan de voorzijde een fraai uitzicht. Vraagprijs: 189.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61