241 zeeland Een mengelmoes van stemmen Nieuw sportcomplex wellicht tussen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse Eerste woningen in wijk Oostgaarde Het jongerenkoor 'Oal In' in Ovezande viert zaterdag 26 februari het veertigjarig bestaan. De bekende pastoor Pontenagel stond aan de wieg van dit koor. ESS89 zaterdag 12 februari 2011 AutoTeam www.autoteam.nl Gemiddeld brandstofverbruik en CO,- B Dot; liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: II J 9,1 - 28,6, CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt von 1 jon, t/m 31 mrt.2011. I Let opl Geld lenen kost geld j door Frank van Cooten JONGERENKOOR Koorlid Bianca Wondergem (links) en voorzitter Kim Voet. „We zingen ook populaire liedjes zoals composities van Michael Jackson." foto Willem Mieras 'S-GRAVENPOLDER - Minnaard Pro jecten hoopt in de tweede helft van dit jaar te beginnen met de bouw van de eerste 22 woningen van plan Oostgaarde in 's-Graven- polder. Op de bouwlocatie tussen de Haag- dijk en Zaaidijk is zaterdag 19 fe bruari een informatiedag van 10.00 tot 15.00 uur. „Uit de reacties tot nu toe blijkt er veel belangstel ling te zijn voor deze woningen", zegt Mardick Minnaard. „We star ten met de bouw als tachtig pro cent van de eerste fase is verkocht. Ik heb daar veel vertrouwen in. Er is jarenlang niet gebouwd in 's-Gravenpolder." Oostgaarde lag vijftien jaar in de kast. Eerst zouden nieuwe wonin gen komen aan de westkant van het dorp. Dit ging niet door vanwe ge de milieucirkel van de in de na bijheid gevestigde uienfabriek. „Vandaar dat het oude plan uit de kast is gehaald", zegt Minnaard. Minnaard speelt in op de alsmaar stijgende energierekening. „De nieuwe woningen zijn zeer ener giezuinig. Zo gebruiken we drie dubbel glas en warmt het warme douchewater de koudwaterleiding op. Deze maatregelen leveren denk ik een energiebesparing op van dertig procent." Oostgaarde bestaat uit 95 wonin gen. Vakantiewerk doen en nog tijd hebben om naar het strand te gaan? Wij hebben deze zomer volop werk in de zorg en in de huishouding bel 0118-68 40 00 of mail naar hrm@zorgstroom.nl www.zorgstroom.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Een locatie tussen Sint-Maartensdijk en Scher penisse is in beeld voor de aanleg van een nieuw sportpark. Dat heeft de PZC uit betrouwbare bron vernomen. Het complex is in eerste instantie bedoeld voor de clubs die weg moeten van het hui dige sportpark in Sint-Maartens dijk, maar ook voetbalvereniging SPS kan er in de toekomst wellicht gaan spelen. Het huidige complex aan de Sport- laan in Sint-Maartensdijk moet op termijn waarschijnlijk wijken voor woningbouw en het doortrekken van de pluimpot. Als het daadwer kelijk zover komt, moet de ge meente een nieuwe stek zoeken voor voetbalvereniging Smerdiek, korfbalvereniging Emergo en ten nisvereniging Jacoba van Beieren. Een locatie in het verlengde van het bedrijventerrein van Sint-Maar tensdijk lijkt de meeste kans te ma ken. Het sportpark ligt dan tussen Smerdiek en Scherpenisse in. Dat biedt kansen om voetbalver eniging SPS daar op termijn ook te huisvesten. Die club speelt nu nog in Poortvliet, maar het is ook de voetbalvereniging voor Scherpenis se. In dat opzicht zou SPS best op het nieuwe complex passen. De gemeente moet nu zeven voet balaccommodaties onderhouden, met alle kosten van dien. Door twee clubs te bundelen, kan één complex worden opgeheven. Con crete plannen op dit vlak zijn er overigens nog niet. Een bundeling van W Smerdiek en SPS op het nieuwe complex is op dit moment slechts een gedachte die leeft. Voorzitter Rien Vroegop van W Smerdiek weet dat er gesproken wordt over het bundelen van vere nigingen binnen de gemeente. Toch zal er volgens hem nog heel wat water door de Schelde moeten stromen voor het zover is. „Het ligt uiterst gevoelig", zegt hij. „Vere nigingen zijn bang dat ze hun iden titeit verliezen als ze een accom modatie moeten delen. De bouw van twee kantines, voor elke club één, zou wellicht wat bezwaren kunnen wegnemen, maar dat zit er waarschijnlijk niet in." Dat de locatie tussen beide dorpen in beeld is voor het nieuwe sport complex zegt Vroegop niet te we ten. Volgens hem is er überhaupt nog nooit serieus met de verenigin gen gesproken over de toekomsti ge uitplaatsing. „Wij willen wel eens duidelijkheid", zegt hij. „Met name over de termijn. Nu weten we niet of we nog in zaken moe ten investeren. Als we nog tien jaar blijven zitten, kan dat, maar we gaan geen grote uitgaven meer doen als we over twee jaar al naar een andere locatie verhuizen. Op zich kunnen wij wel wat extra kleedruimte gebruiken, maar in de ze onzekere situatie gaan we uiter aard niets bouwen." Ook voorzitter Paul Versluijs van tennisvereniging Jacoba van Beie ren hoopt op korte termijn met de gemeente over de toekomst te pra ten. Zolang er geen duidelijkheid is, doet zijn club nog gewoon de investeringen die nodig zijn. „We laten de boel niet verpauperen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60